بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح بینی در تهران کیست ؟

یکی از دغدغه هایی که افراد پیش از جراحی زیبایی بینی با آن مواجه هستند ، انتخاب بهترین جراح بینی در تهران است ؛ به همین علت در این مقاله می خواهیم به موضوع انتخاب بهترین جراح بینی بپردازیم.

اهداف جراحی بینی

بینی یک عضو بسیار مهم و تاثیرگذار در صورت به شمار می رود ؛ نه تنها به این دلیل که در وسط صورت قرار گرفته و برجسته است ، زیرا علاوه بر تاثیر بسیار زیاد بینی بر زیبایی این عضو نقش مهمی را نیز در سلامت و تنفس افراد بر عهده دارد.

جراحی بینی با دو هدف صورت می گیرد که عبارت اند از :

 • جراحی زیبایی بینی : هدف از رینوپلاستی یا همان عمل زیبایی بینی از بین بردن ایرادات ظاهری بینی است که زیبایی این عضو و دیگر اجزای صورت و به طور کلی چهره را تحت تاثیر قرار می دهد.

از جمله ایرادات ظاهری بینی : کج بودن ظاهری بینی ، وجود قوز بر روی پل بینی ، بزرگ بودن بیش از حد بینی ، تا به تا و غیرقرینه بودن سوراخ های بینی ، افتادگی نوک بینی و غیره.

 • جراحی درمانی بینی : در برخی از افراد بینی ممکن است به طور مادرزادی یا در اثر حوادث مختلف دچار مشکلاتی ؛ همچون پولیپ ، انحراف و غیره باشد.

با انجام جراحی درمانی بینی ؛ می توان تمام این مشکلات را بر طرف کرده و موجب بهبود عملکرد تنفسی افراد شد. افراد چه برای انجام جراحی درمانی بینی و چه برای جراحی زیبایی بینی باید جراح بینی ماهر در تهران یا شهر مورد سکونت خود را انتخاب کنند ، تنها در این صورت است که نتیجه جراحی آن ها موفقیت آمیز خواهد بود.

تفاوت انحراف بینی و کجی بینی

برخی از افراد دچار این اشتباه هستند که کج بودن بینی در ظاهر با انحراف آن یکسان است ، در صورتی که چنین نبوده و این دو کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند. از همین جهت هزینه جراحی انحراف بینی که یک جراحی درمانی است را بیمه تقبل کرده و هزینه جراحی کج بودن بینی را خود شخص باید بپردازد.

 • جراحی انحراف بینی :  تیغه بینی که در اصطلاح به آن سپتوم گفته می شود در برخی از بیماران کج بوده و تنفس را برای آن ها مشکل می نماید ، با انجام عمل اصلاح انحراف بینی می توان تیغه را صاف نموده و به این ترتیب مشکلات تنفسی بیمار را رفع کرد.
 • کج بودن ظاهری بینی : با دیدن برخی از افراد متوجه می شویم که بینی شان به سمت کج یا راست منحرف است که این امر برای آن ها مشکل تنفسی به همراه نداشته ، ولی ظاهر آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

در برخی بیماران تیغه و ظاهر بینی به طور همزمان دچار انحراف و کجی است که در چنین مواردی می توانند ؛ اقدام به انجام همزمان جراحی زیبایی و درمانی نمایند.

انتخاب بهترین جراح بینی در تهران

 • برای انتخاب یک جراح بینی خوب راه های متفاوتی وجود دارد ؛ از جمله پرس و جو از دوستان یا جستجو در گوگل.
 • پس از تهیه اسامی جراحان بینی در تهران درباره آن ها تحقیق کرده و پس از آن برای مشاوره نزد بهترین آن ها بروید.
 • در جلسه مشاوره انتظارات خود را از انجام عمل جراحی زیبایی بینی به جراح بینی مورد نظر بگویید تا به درستی شما را راهنمایی نماید.
 • حتما برای اطمینان بیشتر از انتخاب جراح بینی مورد نظر نمونه کارهای او را مشاهده کنید.

برای مشاهده نمونه کارهای دکتر امید ابراهیمی می توانید به گالری تصاویر وب سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

ویژگی های بهترین جراح بینی در تهران

 • یک جراح بینی خوب باید صبور باشد و زمان کافی را برای معاینه و مشاوره بیمار بگذارد.
 • در صورتی که بیمار انتظارات نامعقولی از انجام جراحی زیبایی بینی داشت سعی در متقاعد کردن او کند و در صورتی که بیمار متقاعد نشد ، از انجام جراحی بینی بیمار پرهیز کند.
 • سلامت بیمار را اولویت کار خود قرار دهد و صرفا به فکر منافع شخصی خود نباشد.
 • تجربه کافی در جراحی بینی استخوانی و بینی گوشتی داشته باشد و بتواند با توجه به آناتومی صورت بیمار بهترین مدل بینی را به او پیشنهاد دهد.
 • توانایی تجسم کردن بینی بعد از جراحی زیبایی بینی را داشته باشد.

اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی در تهران

انتخاب یک جراح بینی خوب از آن نظر حائز اهمیت می باشد که اگر فرد جراح بینی خود را به درستی انتخاب نکند ممکن است به دلایل مختلف از جمله نا متقارن شدن بینی ، بیش از اندازه کوچک و سربالا شدن بینی ، رفع نشدن قوز روی بینی و غیره از نتیجه جراحی بینی رضایت نداشته باشد و به همین علت باید تا یک سال صبر کند تا زخم های ایجاد شده در جراحی بینی اولیه بهبود یابد و بعد از آن برای جراحی بینی ترمیمی مراجعه کند.

همچنین قابل ذکر است صرفا به خاطر هزینه کمتر به هر جراح بینی اعتماد نکرده و جراحی بینی خود را به او نسپارید و پیش از جراحی درباره جراح بینی مورد نظر خود تحقیق کنید.

معیارهای جراحی بینی توسط بهترین جراح بینی

 • حفاظت از استانداردهای زیبایی و تناسب اجزای صورت در هنگام جراحی
 • ایجاد تقویت در بافت های بینی و استحکام بخشیدن به آن به منظور جلوگیری از چالش های بعد از عمل بینی
 • تمرکز و دقت در هنگام عمل جراحی به منظور جلوگیری از آسیب رساندن به عصب های بینی و عملکرد آن
 • رفع کلیه ایرادات ظاهری بینی
 • عدم انجام تغییراتی که ظاهر زیبایی در بینی ایجاد نمی کنند ( کوچک کردن بیش از حد سوراخ های بینی یا سربالا بودن بیش از حد بینی و ایجاد حالت خوکی )

اقدامات پیش از جراحی بینی

در جلسه مشاوره ، جراح سوابق پزشکی کامل و مواردی مانند فشار خون بالا ، دیابت ، جراحی های قبلی ، مشکل تنفسی ناشی از نقص ساختاری بینی ، حساسیت دارویی و غذایی ، ابتلا به بیماری مزمن و نارسایی پزشکی ، را خواهد پرسید.
آزمایش خون و ادرار ، نوار قلب ، هرگونه تصویربرداری ضروری شامل سی تی اسکن و ام آر ای را انجام می دهید. سپس ، جراح از زوایای مختلف بینی عکس می گیرد و تغییرات لازم را در عکس ، مشخص می کند.

 1. درباره انتظارات و تغییراتی که می خواهید بعد از جراحی داشته باشید ، و آنچه فکر می کنید صریح و آشکار با پزشک صحبت کنید. پزشک همچنین توضیح می دهد ، جراحی چه کاری می تواند برای شما انجام دهد.
 2. پزشک به شما خواهد گفت ، کدام داروها را قبل از جراحی ، چه مدت قبل و بعد از جراحی ادامه دهید یا قطع کنید.
 3. داروهای رقیق کننده خون ، داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی مانند ادویل ، ایپوپروفن ، آسپرین و قرض ضد بارداری ، نباید مصرف شوند ؛ زیرا باعث خونریزی می شوند.
 4. همچنین ممکن است ، نگرانی از تداخل دارو با بیهوشی وجود داشته باشد. در مورد قطع مصرف داروها ، حتماً دستورالعمل های پزشک را دنبال کنید.
 5. سیگار ، محصولات حاوی نیکوتین و تنباکو و نوشیدنی های الکلی را ، حداقل 2 هفته قبل از جراحی متوقف کنید. سیگار و الکل می توانند ، در میزان خونریزی و کبودی در حین جراحی و سرعت بهبودی بعد از آن ، تأثیر بگذارند.
 6. لوازم پزشکی شامل تمام داروها ، پماد آنتی بیوتیک ، مرطوب کننده خنک ، پد گاز استریل ، اسپری بینی ، بسته یخ و بالش گردنی و مواد پنبه ای را تهیه کنید.

 

 

سایر اقدامات قبل از جراحی بینی

 • لباس راحت و جلو باز ، به همراه داشته باشید. لباس های یقه دار و جلو بسته ، به بینی فشار وارد می کند و ممکن است ، منجر به جابجابی ساختار بینی شود.
 • رژیم غذایی سالم ، یکی از مهمترین مراحل آماده سازی و بهبودی بعد از جراحی است. آشپزخانه خود را با مقدار زیادی میوه ، سبزیجات و غذاهای پروتئین دار ، تجهیز کنید.
 • کربوهیدرات و قندهای تصفیه شده ، نباید مصرف کنید. زیرا باعث التهاب می شوند.
 • ماهی های روغنی ، می توانند باعث افزایش زمان خونریزی شوند. مکمل های ویتامین می توانند با بیهوشی تداخل داشته باشند ، و باعث خونریزی شوند.
 • اگر 50 سال یا بیشتر دارید ، نوار قلب انجام می شود. شب پیش از جراحی حمام کنید ؛ اما از هیچ نوع لوسیونی استفاده نکنید. بعد از نیمه شب ناشتا باشید. نوشیدن آب فراوان ، سرگیجه بعد از جراحی را کاهش می دهد.
 • در صورت تب ، سرفه ، گلودرد ، درد شکم ، سرما خوردگی و تبخال ، عمل جراحی را به تاخیر بیاندازید.
 • هماهنگ کنید یکی از بستگان یا دوستان ، شما را از بیمارستان به خانه آورده و در منزل همراهی کند.
 • همه اشیای با ارزش را در خانه بگذارید. جواهرات همراه خود نداشته باشید. از آرایش صورت و چشم و لاک ، خودداری کنید. روز عمل می توانید عینک بزنید ؛ اما از لنز استفاده نکنید.
 • یک میز در کنار مکان هایی که انتظار دارید ، بیشترین زمان را برای بهبودی صرف کنید ، مانند تختخواب یا صندلی استراحت ، برای داروها ، آب ، میان وعده و سایر وسایل ، قراردهید.

روش های انجام جراحی بینی

جراح بینی معمولا عمل بینی را به یکی از دو صورت زیر انجام می دهد:

 • تکنیک جراحی بسته

در این روش برشی در ناحیه خارجی بینی بر روی پوست ایجاد نمی شود و جراحی بینی از داخل حفره های آن انجام می شود و در صورت نیاز برش ها در داخل بینی ایجاد می شوند. عدم ایجاد برش در پوست بینی، مدت زمان بهبودی و میزان تورم را کاهش می دهد؛ ولی در روش بسته جراح برای اعمال تغییرات با محدودیت مواجه است.

 • تکنیک جراحی باز

در این روش جراح برشی در ناحیه کلوملا، تیغه بین سوراخ های بینی ایجاد می کند و با بالا زدن پوست بینی تغییرات لازم را بر روی بینی اعمال می کند. درست است این روش دارای دوره نقاهت طولانی تر و میزان تورم و کبودی بیشتر است؛ ولی این برش به جراح برای اعمال تغییرات بیشتر، دید وسیعی می دهد.

هزینه عمل بینی

عوامل متعددی در تعیین میزان هزینه جراحی بینی نقش دارند.

در صورتی که جراحی بینی تنها با هدف درمانی صورت گیرد بیمه هزینه آن را تحت پوشش خود قرار می دهند. ولی در موارد جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) هزینه بر عهده بیمار می باشد. البته هنگامی که جراحی بینی درمانی و زیبایی به صورت همزمان انجام شوند، بخش درمانی تحت پوشش بیمه می باشد و بیمار هزینه زیبایی بینی را پرداخت می کند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button