جراحی بینی طبیعی زنانه

عمل طبیعی بینی برای تغییر شکل یا بهبود عملکرد بینی انجام می‌شود. به طور معمول جراحی بینی طبیعی زنانه بیشتر انجام می‌شود.  بسیاری از افراد نیز برای اصلاح مشکلات تنفسی مربوط به بینی یا اصلاح بدشکلی ناشی از ضربه یا نقص مادرزادی اقدام به جراحی بینی می‌نمایند. این همچنین می‌تواند با اهداف زیبایی برای تغییر شکل و ظاهر بینی انجام شود. در هر صورت هدف از جراحی بینی هرچه باشد، به دو شکل زیر انجام می‌گیرد:

در ادامه به بررسی هر یک از این روش‌های جراحی بیشتر خواهیم پرداخت.

جراحی بینی طبیعی زنانه توسط دکتر امید ابراهیمی

 جراحی بینی فانتزی چگونه است؟

جراحی بینی فانتزی عروسکی زمانی در بین بانوان بسیار طرفدار داشت، در این روش بینی به شکل خاصی فرم داده می‌شود. بینی بیش از حد معمول کوچک شده و در قسمت انتهایی آن زاویه‌ای منحنی به سمت بالا توسط جراح ایجاد می‌شود. قوس ایجاد شده در نوک بینی باعث می‌شود تا بینی شکل کاملاً مصنوعی پیدا کند، به همین دلیل این نوع جراحی به عمل بینی عروسکی نیز معروف است. صرفاً به دلیل پیروی از مد نباید کورکورانه از این نوع روش جراحی بینی تقلید نمود. زیرا در پایان ممکن است زاویه بین لب و بینی، آناتومی‌کلی چهره و زیبایی ظاهر شما به شدت تحت تأثیر قرار بگیرد. علاوه براین جراحی بینی فانتزی می‌تواند معایبی زیر را نیز به همراه داشته باشد.

بررسی معایب جراحی بینی فانتزی

اگر به فکر جراحی بینی هستید، با جراح خود در مورد آن صحبت کنید و اهداف خود را از جراحی بینی برای او بیان کنید. جراح سلامت کلی شما را در نظر می‌گیرد و در مورد خطرات، زمان بهبودی و هزینه‌های مربوطه با شما صحبت کند. اگر همچنان قصد جراحی بینی به شکل فانتزی را دارید بهتر است با معایب ان آشنا شوید.

  • در این روش جراحی از آنجایی که ارتفاع یا تیغه بینی تا حد زیادی کوتاه می‌شود، فرد طرح درمان ممکن است با مشکلات تنفسی متعددی روبرو شود.
  • افرادی که جراحی بینی به روش عروسکی را انتخاب می‌کنند باید بدانند که بعد از جراحی تا مدت‌ها باید از طریق دهان خود نفس بکشند و این تنفس دهانی می‌تواند مشکلاتی و پوسیدگی دندان‌ها را به دلیل ورود باکتری‌ها و ویروس‌های موجود در هوا به همراه داشته باشد.
  • برش‌های ایجاد شده بر روی بینی به منظور دسترسی بیشتر به غضروف و استخوان بینی باعث می‌شوند تا این نواحی حساس‌تر بوده و به مراقبت بیشتری بعد از جراحی نیاز داشته باشند، زیرا هرگونه ضربه یا فشار ممکن است باعث تغییر شکل بینی و جراحی مجدد شود.
  • در این روش جراحی سوراخ‌های بینی بیشتر آشکار خواهند شد و این ممکن است زیبایی شما را تا حد زیادی تحت تأثیر قرار دهد.
  • بینی‌های گوشتی که دارای بافت غضروفی ضعیف و نرم هستند، ممکن است با گذشت زمان تحت فشار و تغییرات انجام شده فرم بینی خود را از دست بدهند و ظاهر بینی آن‌ها غیرطبیعی و افتاده نشان داده شود. به همین دلیل پزشکان این روش جراحی را برای افرادی که بینی گوشتی دارند توصیه نمی‌کنند.

ایجاد التهاب، عفونت، اختلال در حس بویایی، عدم توازن و قرینه در طرفین بینی، عدم هماهنگی سایز بینی با سایر جزئیات چهره تغییر شکل و افتادگی بینی در سنین بالاتر، ایجاد ورم و کبودی از دیگر عوارض جراحی بینی فانتزی هستند.

نکته مهم: جراحی بینی به روش عروسکی باید توسط جراح و متخصص کاربلد انجام شود تا به ظرافت‌های کار به خوبی دقت نماید و مشکلات احتمالی حین عمل مانند کشیدگی پوست را به خوبی رفع کند.

جراحی بینی طبیعی زنانه توسط دکتر امید ابراهیمی 

جراحی طبیعی بینی چگونه انجام می‌شود؟

با توجه به مشکلات ظاهری و تنفسی و همچنین معایب جراحی بینی به شکل عروسکی پزشکان و متخصصان به بانوان جراحی بینی طبیعی زنانه را پیشنهاد می‌کنند. برای عمل طبیعی بینی زنانه پزشک در ابتدا ساختارهای بینی و سایر ویژگی‌های صورت شما را ارزیابی می‌کند. پس از این ارزیابی، پزشک انتظارات واقع بینانه‌ای که باید بعد از عمل طبیعی بینی داشته باشید، را برای شما بیان می‌کند.

عمل بینی معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌شود، به این معنی که لازم نیست بیمار شب را در بیمارستان بماند. مراحل زیر برای جراحی طبیعی بینی باید قدم به قدم دنبال شوند:

مرحله 1: بیهوشی

بیهوشی به دو صورت عمومی یا بی‌حسی موضعی خواهد بود. بنابراین بیمار در حین عمل هیچگونه دردی احساس نخواهد کرد. پزشک بر اساس شرایط سلامتی شما بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می‌کند.

مرحله 2: برش

 جراحی بینی طبیعی زنانه به دو روش باز و بسته انجام می‌شود. در طی جراحی طبیعی بینی پزشک برش‌هایی را در سوراخ‌های بینی فرد ایجاد می‌کند. در موارد خاص، جراح ممکن است برش‌هایی را نیز در پایه بینی ایجاد نماید. سپس جراح استخوان داخلی و غضروف را تغییر شکل می‌دهد تا ظاهری جذاب و متناسب به وجود آید.

در جراحی زیبایی بینی به صورت بسته، پزشک برش‌هایی را در داخل بینی ایجاد می‌کند، اما در روش بازپوست کلوملا برش داده می‌شود. کلوملا، نوار باریک بافتی است که سوراخ‌های بینی را از هم جدا می‌کند. هدف از ایجاد برش‌ها تغییر و بالا بردن تدریجی پوستی است که استخوان‌های بینی و غضروف‌ها را می‌پوشاند. این امکان دسترسی به فرم بینی را بهتر فراهم می‌کند.

مرحله 3: تغییر شکل ساختار بینی

بینی بیش از حد بزرگ ممکن است با برداشتن استخوان یا غضروف به فرم دلخواه دست پیدا کند. گاهی اوقات نیز جراحی بینی با پیوند غضروف همراه است. معمولاً برای این منظور از غضروف‌های تیغه بینی یا غضروف دنده استفاده می‌شود.

مرحله 4: اصلاح تیغه انحرافی

در صورت انحراف تیغه بینی، پزشک آن را صاف کرده تا تنفس بهتر انجام شود.

مرحله 5: بستن برش

هنگامی‌که ساختار زیرین بینی به شکل دلخواه فرم داده شد، پوست و بافت بینی دوباره جراحی شده و برش‌ها بسته می‌شوند. ممکن است برش‌های اضافی در زیر چین طبیعی بین پره بینی و لب بالا ایجاد شود، تا اندازه آن‌ها تغییر کند. به مدت چند روز از آتل‌ها و بسته‌بندی‌های گاز برای بهبودی کامل بعد از جراحی بینی طبیعی زنانه استفاده می‌شود.

جراحی بینی طبیعی زنانه

مزایای جراحی بینی طبیعی

بهترین جراح بینی طبیعی مزایای زیر را به همراه خواهد داشت:

  • عوارض جانبی، درد، ورم و کبودی کمتر بعد از جراحی
  • حفظ طولانی مدت ظاهر بینی
  • دوران نقاهت کمتر
  • تناسب بیشتر بینی با ظاهر کلی صورت
  • عدم ایجاد مشکلات تنفسی حاد و بهبود شرایط تنفسی

 

توجه به شرایط سلامتی و جسمانی افراد قبل از عمل بینی طبیعی

اهمیت سلامتی مراجع کننده در جراحی بینی طبیعی، مهم‌ترین نکته‌ای است که باید به آن توجه شود. افرادی کاندیدای این روش هستند که از سلامت عمومی به طور کامل برخوردار باشند. سلامت بیمار در اولویت  است؛ به همین دلیل پزشک قبل از انجام عمل یک سری آزمایشات تجویز می‌کند. آزمایش ادرار، فشار خون و دیابت از جمله این آزمایشات هستند. توجه به شرایط سنی مراجعه کنندگان نیز نکته مهم دیگری است که برای کاهش خطرات حین و بعد عمل پزشک مورد توجه قرار می‌دهد معمولاً این جراحی برای افراد بالای ۱۸ تا ۶۰ سال انجام می‌شود. حتی گاهی نیز شرایط روحی بیمار برای جراحی بینی طبیعی زنانه مورد بررسی قرار می‌گیرد. زنان باردار، افرادی که از مشکلات و بیماری‌های قلبی رنج می‌برند، افرادی که دچار بیماری‌های تنفسی، دیابت و دیگر مشکلات سلامتی هستند، کاندیداهای خوبی برای عمل طبیعی بینی نیستند.

نکته پایانی:  اگر بیمه درمانی دارید، مطمئن شوید که این نوع عمل تا چند درصد تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد و در نهایت شما باید چه هزینه‌هایی را بهترین جراح بینی طبیعی پرداخت کنید. ولی اکثر بیمه‌ها هزینه‌های ناشی از جراحی زیبایی را پرداخت نمی‌کنند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button