جراحی بینی طبیعی مردانه چگونه است؟

جراحی بینی طبیعی مردانه

اکثر غریب به اتفاق آقایانی که دوست دارند به هر دلیلی بینی خود را عمل کنند، طبیعی بودن بینی، برایشان اهمیت زیادی دارد. در واقع، جراحی بینی مردانه باید به گونه‌ای انجام شود، تا بدون این که بینی فرد حالت زنانه‌ای به خود بگیرد، قوس بینی یا هر مشکل دیگر آن نیز برطرف شود. بینی شما، مهم‌ترین وموثرترین عضو صورت شما است که به هنگام تماشای چهره‌تان‌ به چشم می‌آید. هر تغییری حتی به اندازه یک میلی‌متر، می‌تواند نتیجه را با شکوه یا برعکس، نابود کند. نوک بینی در جراحی آقایان، باید به صورت یکپارچه و با زاویه 90 تا 100درجه بین لب بالا و زیر بینی قرار داشته باشد.

جراحی بینی طبیعی مردانه توسط دکتر امید ابراهیمی بهترین جراح بینی طبیعی کار در ایران

هیچوقت در یک عمل جراحی بینی طبیعی که نزد جراح طبیعی‌کار انجام شود، شاهد بینی خوکی و سربالا به خصوص برای آقایان نخواهید بود. نوک بینی در آقایان نسبت به خانم‌ها بزرگتر بوده و نباید بیش از حد به صورت اسکلتی یا استخوانی دربیاید. احتمالا دیده باشید، آقایانی را که به این صورت، عمل کردند و بینی‌شان به طرز قابل توجهی غیر طبیعی و حتی زنانه جلوه کرده است.

 در این زمینه، اگر شما هم متقاضی عمل جراحی بینی طبیعی هستید، این مطلب برای شما است. حتماً قبل از عمل بینی آن را مطالعه کنید.

جراحی بینی طبیعی چیست؟

در ابتدا سوالی که مطرح می‌شود این است که جراحی بینی طبیعی چیست؟ در جراحی بینی، با نوعی جراحی روبرو هستید که ظاهر طبیعی آن باعث می‌شود ضمن متناسب بودن با اجزای دیگر صورت‌تان، تشخیص عملی بودن بینی سخت شود. در آن صورت احتمالاً کمتر با سوالات و کنجکاوی اطرافیان بابت دلیل انگیزه‌‌تان برای عمل بینی، روبرو شوید.

در جراحی بینی طبیعی مردانه بدون اینکه قوسی روی بینی یا نوک بینی ایجاد شود، نوک بینی در راستای خودش قرار گرفته است. با توجه به ساختار چهره آقایان، در صورتی که قصد انجام جراحی بینی را دارید، بهترین نوع جراحی بینی، عمل جراحی طبیعی بینی است. بسته به اینکه نوع بینی‌ گوشتی یا استخوانی است، عمل زیبایی بینی در آقایان، به صورت طبیعی انجام می‌شود.

عمل طبیعی بینی مردانه توسط دکتر امید ابراهیمی

انواع بینی مردانه

قبل از جراحی، انواع بینی مردانه به دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم می‌شود. در بینی گوشتی برای مردان شاهد پوست ضخیم، افتادگی نوک بینی ناشی از پوست ضخیم، غضروف ضعیف و پهن بودن نوک بینی هستیم. احتمالاً در اطرافیان‌تان دیده باشید، افراد با بینی گوشی معمولاً بینی با پوست چرب و پره‌های پهن دارند. در حالی که در بینی استخوانی مشخصه اصلی آن نازک بودن پوست و داشتن غضروف قوی است. همچنین احتمالاً این افراد دارای قوز طبیعی در تیغه بینی و استخوان محکم نیز در بینی استخوانی می باشند.

جراحی بینی گوشتی مردانه

این افراد به هدف جراحی طبیعی بینی گوشتی، معمولاً دارای مشکلات زیر بوده که برای رفع آن اقدام به جراحی می‌کنند:

 • رفع گوشت های اضافه بینی
 • فرم گیری بهتر بینی
 • کاهش پهنای سوراخ ها
 • کوچک تر شدن بینی
 • رفع کجی بینی

جراحی بینی استخوانی مردانه

افرادی که متقاضی جراحی طبیعی بینی استخوانی هستند، معمولاً به یکی از دلایل زیر قصد عمل دارند:

 • وجود قوز و یا فرورفتگی روی تیغه بینی
 • کج بودن تیغه بینی
 • عقابی بودن بینی
 • نامتقارن بودن سوراخ های بینی
 • بزرگ بودن بینی
 • افتادگی نوک بینی

.

انواع جراحی بینی آقایان

عمل رینوپلاستی یا جراحی بینی به دوصورت جراحی باز و بسته انجام می‌شود.

جراحی بسته بینی آقایان

در تکنیک جراحی بسته، پزشک با استفاده از ابزار مخصوص خود که شامل ست رینوپلاستی است، پوست بینی را بالا نگه داشته و سپس تغییرات را اعمال می‌کند. همانطور که قابل تصور است، در این روش با وجودی که هیچ بخیه و برشی روی بینی انجام نمی‌شود، اما میدان دید جراح کمتر است و جراح به بافت‌های زیر بینی دسترسی نخواهد داشت.

جراحی باز بینی آقایان

جراحی باز بینی، رایح‌ترین روش جراحی بینی است. در این روش، جراح، در قسمت کلوملا که پل میان دو سوراخ بینی است، برش کوچکی ایجاد می‌کند. به این ترتیب می‌تواند به ساختمان بینی راه پیدا کند. میدان دید پزشک در این روش وسیع است و تغییرات وسیعی را می‌تواند روی بینی اعمال کند. نگران بخیه بعد از عمل نباشید. پزشک کاربلد، می‌تواند طوری کلوملا را بخیه کند که جای هیچ اثری از نخ و سوزن روی بینی‌تان ظاهر نشود.

جراحی طبیعی بینی مردانه توسط بهترین جراح طبیعی کار در ایران دکتر امید ابراهیمی

انواع مدل بینی مناسب برای  آقایان

انواع مدل بینی شامل مدل بینی طبیعی، مدل بینی فانتزی و مدل بینی نیمه فانتزی است که در ادامه هر سه را برایتان توضیح خواهیم داد:

مدل بینی طبیعی مردانه

بینی‌های مردانه طبیعی، معمولاً تیغه‌ای صاف، با زاویه 90 درجه بین نوک بینی و لب بالایی است. این بینی علمی‌ترین روش جراحی بینی است. یعن اگر برای دوره‌ای بینی عروسکی یا مدل خوکی مد بود، در حال حاضر علمی‌ترین وبهترین روش جراحی بینی، جراحی بینی طبیعی مردانه است. چرا که از لحاظ تنفسی نیز عملکرد بهتری برای فرد دارد. از طرفی از آن جایی که ظاهر طبیعی‌تر و زیباتری دارد، بهترین مدل جراحی بینی برای آقایان نیز محسوب می‌شود.

جراحی بینی طبیعی مردانه توسط دکتر امید ابراهیمی

مدل عمل بینی فانتزی مردانه

در این مدل بینی، با تیغه غیر طبیعی و نوک سربالای بینی روبرو هستیم. سوراخ‌های بینی در مدل بینی فانتزی کوچک است و از لحاظ علمی نیز استاندارد نیست. در بینی فانتزی، تنفس سخت‌تر می‌شود. به همین دلیل اکثر جراحان حاذق و متخصص، معمولاً از پذیرفتن عمل بینی به این روش خودداری می‌کند. این مدل برای هیچ کدام از خانم‌ها و آقایان مناسب نیست.

مدل عمل بینی نیمه فانتزی مردانه

در مدل بینی نیمه فانتزی، قوس کمی روی تیغه بینی می‌بینید. در این مدل نوک بینی بالا است اما میزان آن از مدل فانتزی کمتر است. در مدل بینی نیمه فانتزی آقایان، نسبت به مدل طبیعی تیغه بینی ظریف‌تر است. در واقع این مدل چیزی بین مدل طبیعی و فانتزی است. اگر چه شاید مدل بینی نیمه فانتزی روی صورت خانم‌ها مناسب باشد، اما به نسبت مدل طبیعی برای بینی آقایان، گزینه ضعیف‌تری است

جراحی بینی طبیعی مردانه

تفاوت جراحی بینی استخوانی با بینی گوشتی مردانه

اگر بخواهیم از لحاظ تکنیک جراحی بگوییم، تفاوتی بین این دو نوع بینی برای جراحی وجود ندارد. در واقع تکنیک جراحی باز، نوعی تکنیک مدرن است که به خاطر ضخامت پوست بینی‌های گوشتی و غضروف ضعیف آن و مزایایی که در نسبت به جراحی بسته در بینی استخوانی دارد، اغلب در هر دو بینی از روش جراحی بینی باز استفاده می‌کنند. با این وجود تغییراتی که در عمل بینی گوشتی انجام می‌شود معمولاً بیشتر از بینی استخوانی است که در نتیجه عمل رینوپلاستی بینی گوشتی سخت‌تر از بینی استخوانی است. در نتیجه ظرافت و حساسیت در جراحی بینی گوشتی اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

اگر بینی‌تان از نوع گوشتی است، بسیار اهمیت دارد که حتماً نزد یک پزشک باتجربه و حاذق عمل بینی‌تان را انجام دهید. چون در غیر این صورت، نیاز به جراحی ترمیم بینی بعد از جراحی خواهید داشت. دکتر امید ابراهیمی متخصص گوش، حلق و بینی در حوزه جراحی بینی طبیعی مردانه مهارت بالایی داشته و یکی از بهترین جراحان بینی در تهران هستند و شما با خیالی آسوده می توانید بینی‌تان را جراحی نمایید.

مراحل عمل جراحی بینی مردانه

عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی، که جراحی و اصلاح ساختار بینی است، برای برطرف کردن نقص‌های مادرزادی، یا اکتسابی، و همچنین عمل زیبایی انجام می‌شود. در ابتدا پزشک سابقه بیمار را از بابت گرفتگی یک طرفه یا دو طرف بینی (سیتوپلاستی)، مشکلات سینوسی، ضربه یا جراحت بینی و .. بررسی می‌کند. سپس نظر خودتان را در مورد ظاهر بینی، می‌پرسد و در نهایت به معاینه ساختمان داخلی و خارجی بینی می‌پردازد.

پزشک از چند جهت بینی شما را مورد بررسی قرار می‌دهد. از نمای نیمرخ، بینی با قسمت‌های دیگر صورت، بررسی می‌شود. برآمدگی‌های پشت بینی یا افتادگی بینی در این وضعیت مشخص می‌شود. سپس با استفاده از تکینک‌های جراحی باز یا بسته اقدام به جراحی بینی شما می‌کند. بسته به موقعیت و وضعیت بینی  و با توجه به استخوانی یا گوشتی بودن آن، قوز یا غضروف را متناسب کرده و اندازه بینی را تنظیم می‌کند. بعد از برش‌های مختلفی که روی بینی انجام می‌دهد با تغییراتی که روی ساختمان بینی اعمال می‌کند، بر اساس نوع آن،  اقدام به جراحی بینی فرد می‌کند.

بهترین جراحی بینی مردانه در تهران

بسیار خب، حالا که به سلامتی قصد پیدا کردن جراح برای عمل بینی را دارید، بهترین جراحی بینی طبیعی را از کجا می‌توان پیدا کرد؟ چه فاکتورهایی را باید در نظر گرفت؟

آقایان معمولاً به دنبال بینی‌های محکم و بزرگتری نسبت به خانم‌ها هستند به صورتی که بینی جدید ظاهر مردانه آن‌ها را زنانه نکند. در مرحله اول سعی کنید جراحی را پیدا کنید که از تخصص و مهارت لازم او در جراحی بینی اطمینان لازم را دارید. از نمونه‌های کار قبلی، بیمارانی که قبلا نزد جراح مورد نظر، عمل رینوپلاستی انجام دادند، عکس‌ افرادی که قبلا پزشک عمل کرده و … می‌تواند کمک‌تان کند بهتر تصمیم بگیرید. حتماً مواردی که می‌خواهید در عمل‌تان اعمال شود، به پزشک بگویید.

جراحی طبیعی بینی مردانه

اگر می‌خواهید ناهمواری بینی‌تان برداشته شود، قلمی‌تر شود و یا هر چیز دیگر حتما به پزشک بگویید. در نهایت این پزشک است که شما را با راهنمایی‌های علمی و درست، قانع می‌کند که کدام روش را انتخاب کنید. اما پیش از آن به طور کامل به نظر و حرف شما گوش می‌دهد. به دنبال جراحی باشید که به علم زیبا شناسی مسلط باشد. بداند که قرار است بینی‌تان به چه شکلی دربیاید و از همه مهم‌تر خودتان از نتیجه عملی که قرار است روی بینی‌تان اتفاق بیفتد، مطمئن شوید. بهترین جراح بینی طبیعی مردانه کسی است که علاوه بر سابقه و تخصص، به پرسش‌های شما به طور کامل و صحیح پاسخ داده و راهنمایی‌تان کند.

عوارض عمل بینی در مردان

عوارضی که ممکن است بعد از جراحی سراغ آقایان بیاید، معمولاً در تمامی افراد یکسان است. البته بروز این عوارض به عوامل زیادی بستگی دارد. از خود فرد گرفته تا جراح، همگی در بروز این عوارض تاثیر گذارند. برای مثال، در صورتی که اقدامات ضروری قبل یا بعد از جراحی را رعایت نکنید، و یا زیر تیغ یک جراح غیرمتخصص و نابلد بروید، عوارض رینوپلاستی ممکن است سراغ‌تان بیاید.

از معمول‌ترین نوع این عوارض، نافرم بودن بینی است. شما با هزار امید و آرزو زیر تیغ جراحی می‌روید و در نهایت از فرم بینی راضی نیستید. کوچکترین تغییر میلی متری نیز می‌تواند فرم بینی طبیعی مردانه را تحت تاثیر قرار دهد. از سری عوارض دیگر می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • تورم و کبودی (البته در هر نوع عمل زیبایی وجود دارد و از بین می‌رود)
 • اختلالات تنفسی
 • نامتقارن بودن و کجی بینی
 • منگنه‌ای شدن یا فرورفتگی بیش از حد در پره‌های بینی

هزینه جراحی بینی مردانه در تهران چقدر است؟

هزینه جراحی بینی مساله مشخصی نیست و به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. از جمله عواملی که بر قیمت جراحی بینی مردانه تاثیر می‌گذارد، بسته به تخصص و تجربه جراح، نوع بینی و میزان سختی و دقت جراحی، میزان مشکلات بینی و جراحی‌های همسوی آن (مثل انحراف، پولیپ، ترمیمی بود و ..)، دستیاران پزشک، هزینه مرکز جراحی و بیمارستان و … متغیر است. برای اینکه به طور دقیق از هزینه جراحی بینی طبیعی باخبر شوید، به صورت حضوری می‌توانید پس از معاینه پزشک، از قیمت آن مطلع شوید.

چه سنی برای عمل بینی مردان مناسب است؟

 سن مناسب عمل بینی مردان، زمانی است که رشد کامل انجام شده باشد. چون در این صورت می‌توان با اطمینان از اینکه رشد صورت و بینی فرد به پایان رسیده است، عمل و تغییرات بینی را روی او اعمال کرد. جالب است بدانید از نظر ژنتیکی سن رشد صورت در نژادهای مختلف با سن عادی افراد متفاوت است. اما به طور معمول، زمان انجام عمل بینی بعد از هفده سالگی است. اگر سن بالا دارید، نگران نباشید! باز هم می‌توانید عمل کنید. اما در نظر داشته باشید که طراوت پوست جوانی را ندارید.

عمل بینی طبیعی مردانه توسط دکتر امید ابراهیمی

چه انتظاری از جراحی بینی مردانه باید داشته باشیم؟

با جراحی بینی علاوه بر کوچک کردن، می‌توانید بینی‌تان را بزرگتر کنید. در این حالت جراح با برداشتن غضروف از قسمت‌های دیگر مثل گوش یا دنده ساختار بینی‌تان را به شکل موردنظرتان تبدیل می‌کند. البته در این مورد، مشورت و راهنمایی لازم را به شما می‌دهد و بعد از آن با رضایت خودتان به سبکی که در نظر دارید، عمل انجام می‌شود.

جراحی بینی در بیشتر موارد منجر به بالا بردن اعتماد به نفس در مردان شده است. به این ترتیب، حس فعالیت و انرژی بیشتری در روابط اجتماعی‌تان تجربه خواهید کرد. خیال‌تان راحت باشد در جراحی بینی مردانه، بنا نیست شبیه به خانم‌ها شوید. مگر اینکه قصد داشته باشید که ظاهری دخترانه داشته باشید. در غیر این صورت، جراحی بینی مردانه، نسخه اصلاح شده‌ای از بینی خودتان است که به زیبایی و تناسب بیشتر روی صورت‌تان نشسته است.

جراحی طبیعی بینی مردانه توسط دکتر امید ابراهیمی

روند نقاهت در هر فرد متغیر است اما معمولاً در حالت عادی طی یک هفته یا دو هفته بعد می‌توانید به سرکار خود برگردید. البته هنوز تورم و کبودی روی صورت‌تان وجود دارد اما هر روز بهتر می‌شود. با این وجود تا زمانی که به طور کامل جراحت‌تان خوب نشده باشد، امکان فعالیت‌های شدید یا ورزش را نخواهید داشت. سعی کنید مراقب باشید تا فشار خون‌تان بالا نرود و ضربه‌ای به بینی‌تان وارد نشود. معمولاً جراحی‌ بینی طبیعی مردانه به صورتی است که کمتر کسی در اطراف‌تان متوجه عمل بینی‌تان می‌شود. مگر آنکه تغییرات به حدی باشد که کاملاً تغییر بینی‌تان مشهود باشد. به این ترتیب جای نگرانی نیست اگر نمی‌خواهید دوستان و همکاران‌تان از جراحی بینی‌تان باخبر شوند.

جراحی طبیعی بینی مردانه توسط دکتر امید ابراهیمی.

فرق جراح بینی مرد با جراحی بینی زن

بله، روش‌های کلی جراحی بینی مرد و جراحی بینی زن تقریبا مشابه یکدیگر است. با این وجود از برخی جهات، بین عمل بینی طبیعی زنانه و مردانه تفاوت وجود دارد. اغلب مردان، به هدف صاف کردن پل بینی یا حفظ تناسب بین نوک بینی و پهنای وسط آن این کار را انجام می‌دهند. در حالی که هدف اغلب خانم‌ها باریک کردن و بالا بردن نوک بینی‌شان است. تغییرات بینی در زن و مرد باید به گونه‌ای باشد که قوس آن بیش از حد پایین یا بالا نرفته  و پهنای نوک آن کاملا متناسب با صورت فرد باشد. در جراحی بینی طبیعی مردان، زاویه 90 درجه انتهای بینی با لب بالایی بایستی برقرار باشد. یک پزشک متخصص و حاذق، در واقع با توجه به آناتومی صورت هر فرد، سعی دارد طبیعی‌ترین حالت بینی را برای بیمار خود دربیاورد.

سوالات متداول در رابطه با جراحی طبیعی بینی مردانه

در ادامه با یکسری از سوالاتی که ممکن است برای شما عزیزان پیش بیاید، همراه‌تان هستیم:

 • آیا عمل جراحی بینی با درد همراه است؟

با توجه به بی حس شدن، بر خلاف تصور، این عمل با درد چندانی روبرو نیست.

 • آیا جای برش و عمل بینی، روی بینی باقی می‌ماند؟

در صورتی که نزدیک پزشک ماهر و باتجربه، جراحی شود، جای نگرانی از بابت اثر بخیه و برش نخواهید داشت.

 • چه سنی برای عمل جراحی بینی مناسب است؟

معمولاً مناسب‌ترین سن عمل بینی در دختران بالای 15 سال و در پسران بالای 17 سال است. باز با این وجود بستگی به فرد و ژنتیک او دارد.

 • بهترین فرم عمل بینی مردانه کدام است؟

افراد زیادی تصویر یا فرد مورد نظر خود را به جراح نشان می‌دهند و می‌خواهند بینی‌شان شبیه به آن فرد شود. در نظر داشته باشید که نتایج عمل بینی کاملاً احتمالی است و تنها با در نظر گرفتن روند جراحی و تصویرسازی‌های قبل از جراحی، شما می‌توانید یک دید کلی از اتفاقی که قرار است برای بینی‌تان بیفتد، بدانید. بینی شما متناسب با اجزای صورت شما و توسط پزشک تشخیص داده می‌شود اما در هر صورت بهترین فرم بینی مردانه، جراحی طبیعی بینی مردانه است.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button