جراحی بینی پهن

همه چیز درباره جراحی بینی پهن

جراحی بینی پهن : بینی ها با توجه به ضخامت پوست به دو دسته نازک و ضخیم تقسیم می شوند که به بینی هایی با پوست نازک بینی های استخوانی و به بینی هایی با پوست ضخیم بینی های گوشتی می گویند.

افرادی که بینی هایی پهن دارند ، می توانند معایب بینی خود را از طریق جراحی بینی پهن برطرف کنند ؛ اما این امر در شرایطی امکان پذیر است که جراح بینی در این زمینه مهارت داشته و بتواند به درستی از تکنیک های لازم برای جراحی بینی گوشتی یا به عبارت دیگر جراحی بینی پهن استفاده کند.

درباره جراحی بینی

در این نوع جراحی بینی معیارهای اصلاحی با دیگر بینی ها که تنها مشکل برجستگی استخوانی آشکار دارند ، تفاوت دارد که بی توجهی جراح بینی به این معیار ها موجب نارضایتی بیمار از نتیجه جراحی بینی می شود.

 

جراحی بینی پهن

 

ویژگی های بینی پهن

 • پوست بینی در بخش زیرین این نوع بینی ها ضخیم و چرب است و به صورت ناصاف و جوش دار می باشد.
 • مشکلات ظاهری بینی های پهن عموما در قسمت سر بینی بیشتر قابل تشخیص است.
 • همانطور که از نام آن نیز مشخص است ، پهنای نوک بینی در این نوع بینی ها بیشتر است به گونه ای که برجسته ترین قسمت ها در کناره ها بینی قرار گرفته اند.
 • این نوع بینی ها پره های پهنی دارند.
 • غضروف های سر بینی پهن است و بخش زیرین آن به شدت ضعیف می باشند.

اقدامات قبل از عمل بینی

جراح زیبایی بینی ، همواره تاکید بر رعایت مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی دارد ؛ نقش تاثیر گذار آن بر روی نتایج دریافتی و همچنین ، جلوگیری از بروز عوارض و خطرات ناشی از عمل بینی ، موجب اهمیت آن شده است ؛ به همین علت ، در ذیل به برخی از مهم ترین نکات قبل از عمل بینی ، اشاره شده است ؛ با ما همراه باشید.

 1. کسانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی گرفته اند ، در قدم اول باید به دنبال بهترین پزشک باشند ؛ چرا که میزان مهارت و تجربه ایشان بر روی نتایج دریافتی از این جراحی زیبایی ، بسیار تاثیر گذار است ؛ از طرفی می تواند احتمال بروز عوارض و خطرات ناشی از آن را نیز تا حد بسیاری کاهش دهد.
 2. مصرف به موقع و منظم داروهای تجویزی پزشک ، از اهمیت به سزایی برخوردار است ، به گونه ای که می تواند از بروز بسیاری از عوارض جراحی بینی ، جلوگیری کند.
 3. طبق گفته جراح بینی ، مصرف برخی از داروهای گیاهی و شیمیایی که موجب اختلال در انعقاد خون می شوند ، می تواند موجب بروز مشکل در روند عمل بینی شود ؛ از این رو توصیه می شود از مدتی قبل از جراحی ، از مصرف آن ها خودداری گردد.
 4. متقاضیان جراحی زیبایی ، از مدتی قبل از عمل بینی باید از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های الکل اجتناب نمایند.
 5. جراحی زیبایی بینی ، تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد ؛ از این رو افراد در روز انجام آن باید ناشتا باشند ؛ به همین علت توصیه می شود ، شب قبل از آن شام سبک میل کرده و از 8 ساعت قبل از آن از خوردن و آشامیدن خودداری نمایند.

جراحي بيني پهن

در این نوع جراحی بینی همانطور که در بالا نیز ذکر کردیم مواردی وجود دارد که با رعایت آن ها فرد با نتیجه دلخواه جراحی بینی خود روبه رو می شود.

 • در ابتدا افرادی که چنین بینی دارند باید در انتخاب جراح بینی خود خوب دقت کنند و جراح بینی را انتخاب کنند که در این زمینه تجربه و مهارت کافی دارد.
 • جراح بینی باید به این نکته توجه کند که بدون این که به عملکرد بینی آسیبی برساند حجم بینی را کم کند ، در این صورت هیچ گونه مشکلی برای تنفس فرد به وجود نمی آید.
 • نکته دیگری که جراح بینی باید به آن توجه کند میزان برداشتن غضروف داخل بینی و تیغه بینی است که اگر این امر بیش از اندازه صورت گیرد فرد از نظر تنفسی با مشکل روبه رو می شود.

هزینه عمل بینی

این هزینه به فاکتور های بسیاری وابسته است که پس از مراجعه به جراح بینی مشخص و به اطلاع شما رسانده می شود.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button