26 May

جراحی بینی

جراحی بینی

یکی از مشهور ترین جراحی های پلاستیکی که این روزها کاندیدای بسیاری دارد، جراحی بینی می باشد . جراحي بيني یکی از جراحی های زیبایی مورد علاقه بسیاری از عموم می باشد که از جوان تا فرد میان سال برای انجام آن اقدام می کنند.

جوانان و نوجوان در این سنین این جراحی زیبایی را ابتدا به دلیل افزایش اعتماد به نفس سپس برای زیبایی انجام می دهند، زیرا عرصه جوانی و نوجوانی در زندگی آینده افراد بیشترین تاثیر را دارد.

انجام عمل بینی علاوه بر زیبایی موجب اصلاح عملکرد بینی در افراد نیز می گردد که بیشتر عموم ابتدا برای بهبود عملکرد بینی مراجعه می کنند و در انتها جراحی زیبایی نیز انجام می دهند که در اصطلاح به این امر با یک تیر دو نشان زدن گفته می شود.

همانگونه که بینی ها انواع متفاوتی دارند، جراحی زیبایی آن ها نیز متفاوت است.

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

افراد با بینی استخوانی، پوستی نازک و غضروفی ضخیم و محکم برای این جراحی پلاستیک بینی اقدام می کنند. آمار به دست آمده نشان می دهد میزان رضایتمندی افراد با بینی استخوانی از نتیجه عمل بینی بیش از افراد با بینی گوشتی می باشد، زیرا جراحي بيني های استخوانی بیشتر از بینی های گوشتی به نتیجه ایده آل بیمار تغییر پیدا می کنند.

عمل جراحی بینی گوشتی

افراد با بینی گوشتی، پوستی ضخیم و غضروفی نازک برای انجام این عمل زیبایی مراجعه می کنند. به دلیل ضخیم بودن پوست این نوع بینی ها درمان و دوران بهبودی طولانی تری نسب به دیگر بینی ها دارند. به همین دلیل جراحان بینی گوشتی برای مشاهده نتیجه عمل بینی به بیماران صبر بسیار توصیه می کنند.

مراقبت های قبل و بعد از جراحي بيني

  • انتخاب جراح بینی خوب جزو مهم ترین اقدامات قبل از جراحي بيني می باشد.
  • عدم استعمال دخانیات جزو مراقبت های بسیار مهم می باشد که باید آن را رعایت کنید.
  • از کمپرس یخ در 24 ساعت ابتدایی استفاده کنید.
  • یادتان نرود که هنگام استراحت از دو بالشت در زیر سر خود استفاده کنید.
  • دارو هایی که جراح بینی برای تان تجویز کرده است را تا آخر مصرف کنید.
  • در محل هایی که ازدحام جمعیت در آن زیاد هست قرار نگیرید.
  • از خندیدن ها و صحبت های بسیار با تلفن پرهیز کنید.

مراقبت های بسیاری برای قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی وجود دارد که در مقالات بعدی به صورت کامل درباره آن ها توضیح خواهیم داد.

دکتر امید ابراهیمی – بورد تخصصی گوش و حلق و بینی

جراحی زیبایی بینی و صورت

عمل بینی – عمل جراحی بینی

درباره نویسنده

پاسخ

8 − سه =