جراحی زیبایی بینی استخوانی

همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی استخوانی

جراحی زیبایی بینی استخوانی چگونه انجام می شود ؟ بینی های استخوانی که بیشتر مردم آن ها را با نام بینی قوزدار یا عقابی می شناسند ، پوست نازکی دارند. وجود پوست نازک در این گونه بینی ها ، موجب می شود که تراش استخوان ها در حین جراحی بینی استخوانی با ظرافت بیشتری انجام شود. به همین دلیل ، نتیجه عمل بینی های استخوانی ، اغلب زیباتر از بینی های گوشتی می باشد.

جراحی زیبایی بینی استخوانی

لازم به ذکر است که ایجاد تغییر و رفع نواقص بینی استخوانی فقط با جراحی بینی و به وسیله انجام تغییرات استئوتومی و ایجاد برش، امکان پذیر است و هر گونه تبلیغ در رابطه با انجام تغییرات در بینی استخوانی بدون عمل بینی و عمل بینی استخوانی با لیزر ریشه علمی نداشته و کاربردی در ایجاد تغییرات در بینی استخوانی ندارند.

جراحی زیبایی بینی استخوانی

ساختار بینی از 3 لایه اصلی تشکیل شده است. لایه اول لایه عضلانی ظریفی است که به قسمت پایینی و زیرین خود چسبیده است. اسکلت استخوانی غضروفی، لایه دوم بینی می باشد. لایه پوشش دهنده پوست و مخاط در قسمت داخلی بینی، لایه سوم بینی محسوب می شود.

بینی ها از نظر ضخامت پوست و غضروف ها ، به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم می شوند.

بینی های استخوانی دارای پوست نازک و استخوان ها و غضروف های محکم بوده و بینی های گوشتی پوست کلفت و غضروف های ضعیفی دارند. وارد شدن ضربه به بینی و رشد بیش از اندازه استخوان و غضروف بینی بر اثر عوامل ژنتیکی و وراثتی از عوامل به وجود آمدن بینی استخوانی می باشد.

ویژگی بینی های استخوانی

از نظر استخوان : غضروف ، استخوان مستحکمی دارد. از نظر پوست : دارای پوست نازک و با انعطاف بالایی می باشد. از نظر ظاهری : دارای قوز است.

پل بینی یا قوز

از نظر اصول زیبایی شناسی وجود پل و قوز در بینی و هر گونه بر آمدگی بر روی آن ، موجب عدم تناسب بینی با سایر اجزای صورت می شود. از شایع ترین علل مراجعه جهت انجام عمل بینی برداشتن پل یا قوز بینی می باشد، همچنین احتمال برگشت پذیری این گونه بینی ها بسیار نادر می باشد.

چنانچه بیمار تمامی مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی را رعایت کرده و از بینی خود در مقابل ضربه خوردن مراقبت کند هیچ مشکلی برای بینی به وجود نیامده وموجب تسریع در روند بهبودی او می گردد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

رعایت نکات و مراقبت های بعد از جراحی بینی ، از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد ؛ به همین علت ، به تمامی کسانی که تحت عمل بینی قرار گرفته اند ، توصیه می کنیم به هیچ عنوان ، در این باره سهل انگاری نکنند.

  1. باید در مصرف داروهایی که جراح بینی برای بیمار تجویز کرده است ، بسیار دقت شده و سر وقت استفاده شوند.
  2. کسانی که تحت عمل جراحی بینی قرار گرفته اند ، باید به مدت 1 ماه پس از آن ، از عینک زدن پرهیز کنند ؛ اما لازم به ذکر است ، استفاده از لنز منعی ندارد.
  3. استفاده از کمپرس یخ پس از عمل جراحی بینی ، موجب بهبود تورم و کبودی ناشی از آن می گردد.

تغذیه بعد از جراحی بینی

تغذیه بعد از جراحی زیبایی بینی استخوانی ، اهمیت به سزایی دارد ؛ بنابراین ، در رعایت مواردی که در ذیل به آن ها ، اشاره شده است ، بسیار دقت نمایید.

  • توصیه می شود ؛ در روزهای ابتدایی پس از جراحی بینی ، مواد غذایی نرم ؛ از جمله سوپ ، پوره سیب زمینی ، سبزیجات پخته شده و از این قبیل موارد را در رژیم غذایی خود قرار داده و مصرف مواد غذایی سفت ، خودداری نمایید.
  • در دوران نقاهت جراحی بینی ، از مصرف غذاهای تند و پرادویه اجتناب کنید.
  • مصرف فیبر ؛ موجب بازگشت سیستم دفع بدن به حالت طبیعی ، می شود ؛ از این رو ، توصیه می شود فیبر را در رژیم غذایی تان قرار دهید.
  • به اندازه کافی مایعات بنوشید.
  • به هیچ عنوان ؛ از نی ، برای نوشیدن مایعات استفاده نکنید.
  • در نهایت ؛ لازم به ذکر است ، دوران نقاهت جراحی بینی ، زمان مناسبی جهت کاهش وزن نیست.

نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی

افراد تا مدتی پس از عمل جراحی بینی ، باید به طور طاق باز خوابیده و از خوابیدن بر روی شکم و پهلو ، خودداری کنند.

ساخت زاویه 30 درجه ( قرار دادن دو بالش در زیر سر ) ، در حین خواب و استراحت در دوران نقاهت عمل بینی ، موجب کاهش تورم و کبودی ناشی از آن می شود.

 

 

هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی

هزینه بینی استخوانی به موارد بسیار زیادی بستگی دارد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button