جراح بینی تهران

آیا قصد جراحی بینی در تهران را دارید ؟ آیا به دنبال جراح بینی تهران هستید ؟ با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم تا راحت تر بتوانید این انتخاب را انجام دهید و به بهترین نتایج دست یابید ؛ جراحی بینی ، یکی از جراحی های پرطرفداری است که این روزها در حال انجام است و کاندیدای بسیاری نیز دارد.

 

جراح بینی تهران

 

جراحی بینی

رینوپلاستی، علاوه بر ایجاد زیبایی و بهبودی عملکرد بینی موجب افزایش اعتماد به نفس افراد نیز می شود ؛ به همین دلیل روزانه افراد بسیاری برای انجام چنین عمل زیبایی اقدام می کنند ؛ اما نکته بسیار مهمی که وجود دارد ، انتخاب صحیح جراح بینی است ، فردی که قصد دارد پس از جراحی بینی به نتیجه دلخواه برسد ، باید در ابتدا بهترین جراح بینی را برای عمل بینی خود انتخاب کند.

جراح رینوپلاستی

همانطور که می دانید ، تهران جمعیت بسیاری دارد ؛ این روز ها نیز افراد بسیاری برای جراحی زیبایی دماغ کاندید می شوند ، به همین دلیل تعداد پزشکانی که در تهران جراحی دماغ انجام می دهند ، بسیار است. انتخاب متبحر ترین جراح بینی تهران از میان جمعی از پزشکان و جراحان کاری بسیار سخت و دشوار است ؛ زیرا برخی از پزشکان جراحی بینی انجام می دهند ؛ اما تخصص و تجربه لازم را ندارند و پس از اتمام دوران بهبودی افراد ناچارا برای انجام جراحی بینی مجدد اقدام می کنند.

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی تهران

 • ابتدا باید منطقه جغرافیایی را مشخص کنید.
 • سپس لیستی از جراحان بینی آن منطقه تهیه فرمایید.
 • با سرچ در صفحات گوگل و پرس و جو از دوستان و آشنایان می توانید اطلاعاتی درباره مدرک تحصیلی و سابقه کاری آنان به دست آورید.
 • چند نفر از آن ها را انتخاب و برای کسب اطلاعات بیشتر به مطب یا کلینیک آن ها مراجعه فرمایید.
 • در مطب با بیماران ، کادر پزشکی ، منشی جراح بینی صحبت کنید.
 • نمونه کارهای جراح بینی تهران را مشاهده و برای کسب اطلاعات بیشتر با آن ها یک جلسه مشاوره داشته باشید.

 

جراح بینی تهران

 

دکتر امید ابراهیمی ، دارای بورد تخصصی جراحی گوش و حلق و بینی و یکی از بهترین جراح بینی تهران ، جراح زیبایی بینی و صورت یکی از بهترین جراحان بینی هستند که در این زمینه فعالیت می کنند ؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع جراحی های بینی میتوانید به صفحات زیر مراجعه کنید :

 • جراحی بینی گوشتی
 • جراحی بینی استخوانی 
 • جراحی بینی طبیعی
 • جراحی انحراف بینی
 • جراحی ترمیم بینی
 • جراحی شکستگی بینی
 • جراحی پولیپ بینی

در صورت علاقه مندی می توانید با مراجعه به مطب وی اطلاعات بیشتری کسب کنید. در نهایت یکی از آن ها را انتخاب و برای انجام عمل زیبایی بینی اقدام کنید.

ویژگی های جراح بینی

 1. دکتر بینی خوب ، باید قادر به انجام انواع جراحی بینی باشد.
 2. جراح بینی تهران ، باید بیمار را در جریان تمام اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی قرار دهد.
 3. جراح رینوپلاستی خوب ، باید علاوه بر آگاهی از علم پزشکی ، از خلاقیت و علم زیبایی شناسی نیز آگاهی داشته باشد تا با تصور نتیجه نهایی ، دیدگاه کلی از نتیجه جراحی را در اختیار بیمار قرار دهد.
 4. دکتر رینوپلاستی ، باید بدون در نظر گرفتن منافع مالی خود و با در نظر گرفتن سلامت و رضایت بیمار اقدام به جراحی نماید.
 5. رعایت اقدامات قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی از اهمیت بالایی برخوردار است ، بنابراین پزشک موظف است ، بیمار را در جریان اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی قرار دهد.

 

جراح بینی تهران

 

اهمیت انتخاب جراح بینی خوب

به طور کلی ، انتخاب بهترین جراح بینی تهران اولین و مهم ترین اقدام قبل از انجام جراحی بینی است ، چرا که جراح بینی موثرترین عامل در کسب نتیجه مطلوب می باشد ؛ آنچه پیداست جراحی بینی جزو جراحی های ضروری نیست ، بنابراین فرد از وقت و زمان کافی برای انتخاب جراح بینی خوب برخوردار است. در بسیاری از موارد به دلیل عدم انتخاب جراح بینی متبحر ، فرد مجبور به انجام جراحی بینی ترمیمی خواهد شد ؛ چرا که علاوه بر نارضایتی از فرم بینی ، دچار عوارض جانبی نیز خواهد شد.

نکاتی درباره جراحی بینی ترمیمی

برای انجام جراحی ثانویه ، باید یک سال از جراحی اولیه گذشته باشد ؛ در این مدت تورم بینی از بین خواهد رفت و ایرادات باقی ماند یا حاصل شده از جراحی قبیل به طور کامل قابل مشاهده است. در جراحی بینی ترمیمی مشکلاتی ؛ از قیبل انحراف ، کجی و قوز بینی که در جراحی بینی اولیه به طور کامل بر طرف نشده و همچنین ، ایراداتی چون بیش از حد کوچک یا سربالا شدن بینی بر طرف خواهد شد.

 

 

توضیح روش های جراحی بینی از زبان بهترین دکتر بینی تهران

طبق گفته های بهترین جراح بینی تهران ، عمل زیبایی بینی  به دو روش باز و بسته انجام می شود که تفاوت آن ها در محل ایجاد برش می باشد ؛ در رینوپلاستی به روش باز برش ها در تیغه میان دو سوراخ بینی ایجاد می شود و پس از جدا شدن پوست از استخوان بینی تغییرات توسط جراح اعمال خواهد شد ؛ در این روش به دلیل وسعت دید جراح ، احتمال بروز نا متقارنی در بینی بسیار کم است. اما در روش بسته ، برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند و پوست ، برش نخواهد خورد ؛ این روش به دلیل محدودیت دید ایجاد شده معمولا اولویت دوم جراحان بینی است.

اهداف جراحی بینی

جراحی بینی با دو هدف و توسط متبحرترین جراح بینی تهران انجام خواهد شد :

جراحی زیبایی بینی که به منظور اصلاح ایرادات ظاهری بینی انجام خواهد شد و جراحی درمانی بینی با هدف اصلاح ایرادات عملکردی بینی چون مشکلات تنفسی و انحراف بینی انجام می شود.

 

جراح بینی تهران

اقدامات قبل از جراحی بینی

 • به طبع افراد متقاضی جراحی کردن بینی اند ، در اولین قدم همواره به دنبال بهترین جراح بینی هستند.
 • پس از اینکه جراح بینی مد نظر خود را پیدا کردید ، وقت مشاوره ای گرفته و با جراح خود درباره مشکلات و ایرادات بینی خود صحبت کنید ؛ همچنین پزشک خود را در جریان سوابق بیماری یا حساسیت های دارویی خود قرار دهید.
 • دکتر ابراهیمی متبحرترین جراح بینی تهران می گویند ، پیش از جراحی بینی ، باید آزمایشات لازم را انجام دهید و در صورت لزوم سی تی اسکن نمایید ؛ همچنین تهیه عکس از سمت های مختلف بینی الزامی است.

از دو هفته پیش از جراحی بینی از انجام اقدامات زیر خودداری کنید :

 1. استعمال دخانیات : نیکوتینی که در داخل دخانیات وجود دارد ؛ باعث اختلال در اکسیژن رسانی به خون شده و می تواند روند جراحی را با مشکل مواجه کند.
 2. نوشیدنی های حاوی الکل : الکل موجب گشاد شدن رگ های خونی شده و احتمال خونریزی را افزایش می دهد.
 3. دارو های منعقد کننده خون : مصرف داروهایی که در خانواده آسپرین ها یا پروفن ها هستند ، غلظت خون را کاهش داده و با رقیق شدن خون ممکن است ، روند عمل زیبایی بینی را با مشکل مواجه کنند.
 4. اقدامات دندانپزشکی : اقدامات دندانپزشکی خود را به 6 هفته پس از جراحی بینی ، موکول نمایید.

سایر اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی

 • افراد عینکی پیش از جراحی کردن دماغ نسبت به تهیه لنز تماسی نرم اقدام کنند ؛ چرا که پس از عمل تا دو ماه قادر به استفاده از عینک نخواهند بود.
 • شب قبل از جراحی دماغ ، شام سبکی میل کرده و استحمام نمایید.
 • متبحرترین جراح بینی تهران ، توصیه می کند از یک هفته قبل از عمل دماغ ، از مایعات و مواد مغذی بیشتری استفاده کنید.
 • روز عمل باید ناشتا باشید ، بنابراین از 8 ساعت پیش از عمل دماغ از خوردن و آشامیدن خودداری نمایید.
 • خانم ها بدون آرایش و آقایان بدون ریش و سبیل به محل جراحی بینی مراجعه کنند.

 

جراح بینی تهران

مراقبت های بعد از جراحی بینی

پس از رینوپلاستی ، بروز یک سری عوارض گذرا بسیار طبیعی است که با گذشت زمان بر طرف می شوند ؛ بنابراین جای نگرانی نیست ؛ اما شما می توانید با رعایت اصول مراقبتی از شدت آن بکاهید و به تسریع روند بهبودی خود کمک کنید ؛ به همین خاطر در ادامه ، شما را در جریان برخی از اقدامات مراقبتی بعد از عمل بینی قرار می دهیم :

اقداماتی که به کاهش کبودی صورت شما کمک می کنند :

 1. طبق گفته های دکتر ابراهیمی جراح بینی تهران ، به مدت 72 ساعت به روی صورت خود کمپرس یخ قرار دهید ؛ اما باید مراقب بود که قالب های یخ به بینی فشار وارد نکنند.
 2. نوشیدن آب کرفس ، در کاهش کبودی صورت تاثیر گذار است.
 3. تا یک ماه به صورت طاق باز بخوابید و از خوابیدن به سمت پهلو و شکم خودداری نمایید ؛ همچنین ، نباید سر هم سطح بدن قرار بگیرد ، بنابراین از چند بالش کمک گرفته و به هنگام خوابیدن و دراز کشیدن سر خود را بالاتر از حد معمول قرار دهید.
 4. استفاده از غذاهای نرم ، کوبیده و میکس شده در چند روز اول توصیه می شود.

اقداماتی که تا دو هفته پس از رینوپلاستی نباید انجام شوند :

 • استعمال دخانیات : این مواد اکسیژن رسانی به خون را با مشکل مواجه می کند و به همین خاطر کبودی های صورت با سرعت پایین تری بهبود می یابند.
 • نوشیدن الکل : مصرف نوشیدنی های حاوی الکل در گردش خون اختلال ایجاد کرده و احتمال خونریزی را افزایش می دهند.
 • مصرف داروهای رقیق کننده خون : داروهایی که در خانواده آسپرین ، وارفارین و ایبوپروفن هستند ، سبب کاهش غلظت خون شده و ریسک خونریزی را بیشتر می کنند.
 • طبق گفته های بهترین جراح بینی تهران ، در این مدت از رانندگی کردن و انجام فعالیت های سنگین بدنی خودداری نمایید.
 • تا دو ماه استفاده از عینک ممنوع است ، اما می توانید از لنز طبی استفاده کنید.
 • شنا کردن در آب دریا و استخر می تواند ، برای بینی ضرر داشته باشد.

 

جراح بینی تهران جراح بینی تهران

سوالات رایج

 • هزینه جراحی بینی چقدر است ؟

هزینه جراحی دماغ ، بر اساس فاکتورهای متعدد ؛ از جمله میزان ناهنجاری های موجود و از این قبیل موارد تعیین می گردد ؛ به همین علت ، شاهد تفاوت میزان هزینه آن در هر فرد هستیم. با توجه به مطالب فوق باید متذکر شویم ، اطلاع دقیق از هزینه جراحی کردن بینی در تهران یا دیگر شهر های ایران ، مستلزم مراجعه به پزشک و قرارگیری تحت معاینه می باشد ؛ بنابراین در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، به پزشک مراجعه نمایید.

 • آیا بیمه هزینه عمل بینی را متقبل می شود ؟

طبق گفته های جراح بینی تهران ، اگر جراحی بینی ، جنبه درمانی داشته باشد ؛ شرکت های بیمه ، کل یا بخشی از هزینه آن را پرداخت می کنند ؛ در غیر این صورت ، خیر ؛ جراحی زیبایی دماغ تحت پوشش بیمه ، قرار نمی گیرد.

 • آیا جراحی زیبایی بینی دردناک است ؟

واهمه از ترس ناشی از جراحی زیبایی بینی ، موجب شده است بسیاری از افراد از عمل کردن دماغ صرف نظر کنند ؛ در صورتی که بر خلاف تصور عامه مردم ، عمل کردن دماغ دردناک نمی باشد. احتمال بروز درد بسیار خفیف در افراد ، وجود دارد که به راحتی می توان آن را با مصرف مسکن کنترل کرد ؛ بنابراین در این باره نگران نباشید.

 • آیا امکان انجام عمل زیبایی بینی در دوران شیردهی وجود دارد ؟

دکتر امید ابراهیمی متبحر ترین جراح بینی تهران ، می گویند ، بله ، بانوانی که در دوران شیردهی هستند ، می توانند اقدام به انجام جراحی دماغ نمایند ؛ اما آن ها باید توجه نمایند ، پس از رفع اثر داروی بیهوشی ، به فرزند خود شیر دهند.

 • چه زمانی بعد از رینوپلاستی می توان از عینک استفاده کرد ؟

به کسانی که تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار گرفته اند ، توصیه می شود حداقل به مدت یک الی دو ماه از عینک های طبی و آفتابی استفاده نکنند ؛ اما لازم به ذکر است ، استفاده از لنزهای طبی بلا مانع می باشد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری