جراح بینی خوب

جراح بینی خوب در تهران کیست ؟

مهم ترین فاکتور در عمل زیبایی بینی ، انتخاب جراح بینی خوب می باشد ؛ فاکتور های بسیاری برای انتخاب جراح بینی خوب وجود دارد که در ذیل به آن ها خواهیم پرداخت.

 • تحصیلات ، مهارت ، تجربه از مهم ترین موارد در انتخاب جراح بینی می باشند.
 • سعی کنید پزشکی برای عمل بینی خود انتخاب کنید که نتیجه جراحی بینی وی را از نزدیک دیده باشید.
 • از دوستان و نزدیکانتان درباره جراح بینی و عمل بینی که داشته اند ، پرس و جو کنید.
 • لیستی از جراحان بینی منطقه مورد نظرتان تهیه کنید.
 • درباره هر یک از جراحان لیست تان تحقیق کنید.
 • به کلینیک آن ها مراجعه کنید.
 • از بیماران ، تیم پزشکی ، منشی آنان اطلاعات لازم را به دست آورید.
 • نمونه کارهای جراح زیبایی بینی را مشاهده کنید.
 • یکی را انتخاب و برای یک جلسه مشاوره با وی اقدام کنید.
 • جراح بینی خوب ، باید با شما صادق باشد و در جلسه مشاوره اگر عمل بینی برای شما ضروری نمی باشد ، به اطلاع شما برساند.
 • تمامی اطلاعات لازم درباره عمل زیبایی بینی را به شما عزیزان بدهد.

بهترین جراح بینی در تهران کیست ؟

جراحی بيني یکی از شایع ترین عمل های زیبایی به حساب می آید که طرفداران بسیاری دارد ؛ همین امر موجب شده است تا جراحان بيني بسیاری برای این جراحی اعلام آمادگی کنند ؛ انتخاب یک جراح بینی خوب در بین جمعی از جراحان کار بسیار دشواری است.

یکی از بهترین جراحان بینی در تهران ، دکتر امید ابراهیمی ، جراح گوش و حلق و بینی می باشد.

آقای دکتر ابراهیمی بهترین جراح بینی به دلیل تجربه و مهارت بسیاری که در این زمینه کسب کرده است ، می تواند شما عزیزان را در عمل زیبایی بینی یاری کند.

تمامی اطلاعات لازم اعم از میزان تحصیلات و نمونه کارهای دکتر ابراهیمی در سایت موجود می باشد ، در صورت لزوم می توانید مشاهده کنید.

عمل بینی

یکی از برترین جراحی ها در میان جراحی های زیبایی ، عمل بینی می باشد. جوانان ، نوجوانان ، بزرگسالان از کاندیدای جراحی بینی می باشند.

در بسیاری از موارد صرفاً انجام این عمل برای زیبایی و مدرنیته نیست. مشکلاتی برای فرد به‌وجود می‌آید که عمل بینی را اجتناب‌ناپذیر می‌کند‌. مانند جراحی پولیپ بینی و یا جراحی انحراف بینی که برای رفع مشکلات شخص در تنفس و … انجام می‌شود. در بسیاری از موارد این عمل‌ها با چاشنی زیبا‌سازی هم انجام می‌پذیرد که علاوه‌بر به‌دست‌آوردن سلامتی‌، ظاهری زیبا به فرد خواهد بخشید.

جراحی بینی علاوه بر اصلاح عملکرد بینی موجب ایجاد زیبایی و افزایش اعتماد به نفس افراد نیز می شود که همین مزایا موجب شده است تا کاندیدای بسیاری داشته باشد.

به دلیل برگشت ناپذیر بودن نتیجه جراحی بینی ، تاکید بسیاری در انتخاب جراح خوب بینی داریم ، زیرا این انتخاب تاثیر مستقیمی بر روی نتیجه جراحی شما عزیزان دارد.

با رعایت مواردی که در بالا ذکر کردیم می توانید بهترین جراحی بینی را تجربه کنید.

عمل بینی استخوانی

کاندیدای عمل بینی استخوانی ، عموما برای اصلاح ظاهر بینی به کلینیک ها یا بیمارستان ها برای انجام این عمل بینی مراجعه می کنند.

بینی عضو مرکزی صورت است ؛ به همین دلیل کوچک ترین تغییری در آن بر روی دیگر اعضای صورت نیز تاثیر می گذارد.

برطرف کردن قوز بینی در بینی های استخوانی یک تغییر بسیار بزرگی در چهره افراد به وجود می آورد و آن ها می توانند از زیبایی و جذابیت دو چندان بهره مند شوند.

جراحی عمل بینی‌های استخوانی به دو صورت باز و بسته انجام می‌پذیرد. در بعضی مواقع نیاز نیست که تغییرات زیادی روی بینی صورت گیرد‌. در این حالت این عمل به صورت بسته صورت می‌پذیرد که بخیه و دوران نقاهت کمتری خواهد داشت.

در عمل باز بینی استخوانی لازم است که پزشک دید بیشتری داشته باشد و تغییرات بیشتری را ایجاد کند. بنابراین، در این شرایط عمل باز بینی می‌تواند کیفیت عمل بهتری را باعث شود.

عمل بینی گوشتی

بینی هایی با ظاهری بزرگ و پهن بینی های گوشتی هستند که با استفاده از عمل بینی می توان آن ها را باریک و کوچک تر کرد. تغییر ظاهر بینی در افرادی که بینی گوشتی دارند ، تحولی بسیار بزرگ است و آنان پس از انجام این عمل زیبایی مورد توجه بسیاری از عموم قرار می گیرند.

قابل توجه افرادی که بینی گوشتی دارند ، انجام این عمل زیبایی و دوران بهبودی آن کمی طولانی تر از دیگر افراد می باشد. این امر به دلیل ضخامت پوست بینی است که پس از اتمام دوران بهبودی نتایج بسیار عالی برای افراد به وجود می آورد.

ناگفته نماند که میزان ضخامت پوست بینی در بینی های گوشتی متفاوت است و تشخیص آن تنها توسط جراح بینی امکان پذیر است.

درست است که بینی‌های گوشتی ابعاد بزرگی دارند، ولی دارای بافت داخلی و غضروف‌های ضعیفی هستند. در این عمل باید تقویت بافت داخلی انجام شود تا شرایط برای کشیدن و فرم‌دادن پوست روی بینی مهیا شود.

انجام عمل بینی گوشتی به مراتب سخت‌تر است و تبحر زیادی می‌طلبد. لذا با مراجعه به پزشک باتجربه عملی موفقیت‌آمیز را تجربه کنید.

عمل بینی طبیعی

جراحی بینی جزو بالاترین درصدهای جراحی های زیبایی در ایران به حساب می آید که خانم ها و آقایان ، پیر و جوان همگی کاندیدای انجام آن هستند. هر فردی برای انجام این جراحی زیبایی هدفی به دنبال دارد که این هدف در هر فردی متفاوت با دیگری است.

برخی بینی طبیعی را می پسندند و قصد رفع نقایص بینی خود با عمل بینی طبیعی دارند و برخی دیگر علاقه مند به جراحی بینی فانتزی هستند.

در جلسه مشاوره ای که پیش از جراحی بینی ، توسط جراح بینی ، برای بیمار گذاشته می شود ، بینی فرد به نسبت سایر اجزا صورت آنالیز و مورد بررسی قرار می گیرد ، به علاوه نوع بینی ( جراحی ترمیمی بینی ، جراحی بینی گوشتی یا جراحی بینی استخوانی و غیره ) ، پوست بینی ، غضروف ها و دیگر عوامل همگی در نتیجه جراحی بینی تاثیر گذار هستند که با در نظر گرفتن تمامی این موارد ، جراح بینی فرد را از نتیجه جراحی بینی آگاه می سازد.

در این عمل صورت فرد دچار تغییرات زیادی نخواهد شد و تنها عیوب محسوس که چهره فرد را نازیبا می‌کند برطرف می‌گردد. ازآنجاکه این عمل تغییرات فاحش در چهره فرد ایجاد نمی‌کند، عملی مطلوب و پرطرفدار بوده و بسیار نزد آقایان طرفدار دارد.

بسیاری از افراد ممکن است بینی خوش‌فرمی داشته باشند که در اثر حادثه و ضربه دچار بد‌فرمی شده باشد. این عمل کمک بزرگی به این افراد است که به دوران قبل بازگشته و زیبایی مجدد خود را به‌دست بیاورند.

زاویه لب بالا با نوک بینی در این عمل مقدار زیادی نداشته و 90 درجه می‌تواند باشد‌. یا مقداری شبیه به فرم اصلی بینی فرد که با صورت او هماهنگی داشته باشد.

 

در عمل بینی طبیعی ، نیمرخ معمولا صاف یا با قوس کمی همراه است در صورتی که به فرم بینی های عروسکی انحنا زیادی داده می شود ؛ با این وجود در کنار آن ، طول بینی ، ارتفاع بینی و حجم کلی بینی زیبایی لازم را به چهره فرد باز می گرداند.

عمل بینی فانتزی

بینی عروسکی یا بینی فانتزی ، اخيرا در میان برخی از خانم ها بسیار محبوب گشته است ؛ به گونه ای که برخی از آن ها بدون در نظر گرفتن مشکلات پس از جراحی بینی فانتزی یا عروسکی ، اصرار فراوان برای انجام آن دارند ، زیرا باید در نظر داشته باشند که در جراحی بینی عروسکی ، بینی به کوچک شدن غیر استاندارد و انحنا يا قوس بيش از حد در نمای نيمرخ و كوتاه شدن و كم شدن ارتفاع بينی در نمای نيمرخ يا همان به اصطلاح  سر بالا شدن نسبی بينی دارد.

نکته مهم در عمل بینی فانتزی در مقدار زاویه نوک بینی با لب بالای فرد است. در حالت طبیعی این زاویه حدود 90 درجه است، اما در عمل بینی فانتزی این زاویه تا 100 درجه و کمی بیشتر افزایش می‌یابد.

در عمل بینی به روش فانتزی باید به این نکته توجه کنید که این عمل در بینی‌های گوشتی ممکن است بسیار خوب نشود که دلیل آن فرم و غضروف‌های داخلی این نوع بینی‌هاست.

فرم صورت فرد نیز می‌تواند به گونه‌ای باشد که این فرم از عمل بینی برای آن مناسب نبوده و تغییر چهره مطلوبی حاصل نشود.

ممکن است شرایط به گونه‌ای باشد که برای زیبایی این فرم از بینی، مجبور به کوچک‌کردن پره‌های بینی باشد. این احتمال وجود دارد که کوچک‌کردن سوراخ‌های بینی در تنفس فرد مشکلات و تغییراتی را ایجاد کند‌. لذا اصرار زیاد به این امر نداشته باشید و قضاوت نهایی را به پزشک معتمد خود بسپارید.

با مشورت پزشک متخصص و بهره‌مندی از تجربیات وی به بهترین فرم در عمل بینی برسید. اگر شرایط بررسی شد و این فرم از جراحی برای صورت شما مطلوب تشخیص داده شد می‌توانید از چهره زیبای خود نهایت لذت را ببرید.

مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی به شرح ذیل می باشد :

 1. آزمایشاتی را که جراح بینی تجویز نموده است ، انجام دهید.
 2. اگر داروی خاص مصرف می‌کنید یا سابقه بیماری‌ای دارید به پزشک خود اطلاع دهید.
 3. به مدت دو هفته قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی ، از داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین و آسپرین ، الکل و دخانیات استفاده نشود.
 4. بانوان ، بدون آرایش صورت و لاک ناخن برای عمل جراحی زیبایی بینی مراجعه کنند.
 5. آقایان ، پیش از مراجعه ریش و سبیل خود را بتراشند.
 6. داروهایی را که پزشک برای تان تجویز نموده است را به طور مرتب بعد از جراحی زیبایی بینی استفاده کنید.
 7. بعد از جراحی بینی مراقب باشید ، اسپلینت یا گچ بینی خیس نشود و پس از یک هفته ، برای برداشته آن به جراح بینی مراجعه کنید.
 8. اگر فردی زیر 18 سال قصد انجام این عمل را داشته باشد حضور و رضایت والدین ضروری است.
 9. اگر قرص راکوتان مصرف می‌کنید 3 ماه قبل از عمل باید مصرف آن را متوقف کنید.
 10. اگر دچار اضطراب و استرس می‌شوید و هیجان زیادی را در شرایط خاص تجربه می‌کنید لازم است که 3 روز قبل از عمل داروهای آرامش‌بخش استفاده کنید.
 11. در 8 ساعت قبل از عمل غذای جامد مصرف نکنید و نیز سه ساعت قبل عمل بینی از مصرف آب اجتناب کنید.
 12. اگر علاوه‌بر خونابه، خونریزی دیگری بعد از عمل مشاهده شد باید با پزشک مشورت شود.
 13. در صورت بروز تهوع و سرگیجه‌های شدید باید حتماً به پزشک معالج مراجعه کرد.
 14. بعد از عمل، طاق باز بخوابید و سرتان را بالاتر از بدن قرار دهید.
 15. در 12 ساعت اول بعد از انجام عمل بینی کمپرس یخ فراموش نشود.
 16. 12 ساعت اول بعد از عمل نباید غذاهایی را خورد که نیاز به جویدن دارند.
 17. تا یک هفته بعد از عمل، از خوردن غذاهایی که تند هستند و ادویه زیاد دارند باید خودداری شود.
 18. اگر عینکی هستید، 3 الی 4 هفته از عینک استفاده نکنید.
 19. 3 هفته اول دوران مهمی برای بهبود فرد است، لذا در این ایام باید از فعالیت‌های ورزشی و شدید دوری کرد و مراقب ضربه و تماس احتمالی در این ناحیه بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی ، می توانید به مقالات جامعی که تهیه شده و در وب سایت موجود است ، مراجعه کنید.

هزینه جراحی زیبایی بینی چقدر می باشد ؟

هزینه جراحی زیبایی بینی با توجه به پارامترهای بسیار گوناگون تعیین می شود ؛ به این نکته مهم توجه کنید که صرفا به خاطر هزینه کمتر به هر جراح بینی مراجعه نکرده و ابتدا درباره آن ها تحقیق کنید.

برای مشاهده نمونه کارهای دکتر امید ابراهیمی ، می توانید به گالری تصاویر وب سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

جراحی بینی در تهران

کسانی که در شهر تهران زندگی می کنند و قصد انجام عمل بینی را دارند ، بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه نمایند.

یکی از مهم ترین اقدامات در جراحی بینی در تهران یا هر شهر دیگری انتخاب بهترین جراح بینی می باشد.

از آن جا که جراحی بینی یک عمل اورژانسی محسوب نمی شود،  پس فرد زمان کافی برای انتخاب بهترین جراح بینی در تهران را دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب جراح بینی و ویژگی های آن می توانید به مقاله جراح بینی مراجعه کنید.

انواع بینی

عمل زیبایی بینی ، جزء پرطرفدارترین عمل های زیبایی می باشد که بر روی دو نوع بینی استخوانی و بینی گوشتی انجام می شود.

 1. بینی استخوانی ، به بینی گفته می شود که دارای پوست نازک و اسکلت محکم باشد ، کسانی که دارای این نوع بینی هستند ، در جراحی بینی استخوانی می توانند مدل بینی طبیعی یا فانتزی را انتخاب کرده و بهترین نتیجه را به دست آورند.

  این بینی‌ها در بیشتر مواقع دارای نقص‌هایی نظیر قوز و یا انحراف هستند که اگر به‌صورت طبیعی رفع این نقص انجام شود شاهد بینی‌های زیبا و خوش‌فرمی خواهیم بود. این بینی‌ها برای عمل مناسب بوده و دوران بهبود کوتاه‌تری دارند و فرد سریع‌تر به فعالیت‌های روزمره و عادی خود باز خواهد گشت.

 2. اما بینی گوشتی ، به بینی گفته می شود که دارای نوک بینی گرد ، پوست ضخیم و اسکلت ضعیف باشد ، کسانی که دارای این نوع بینی هستند ، در جراحی بینی گوشتی بهتر است ،  برای به دست آوردن نتیجه ایده آل مدل بهترین جراح بینی را انتخاب کنند.

  ازآنجاکه دارای بافت غیرمستحکمی هستند ممکن است بعد از انجام عمل هم دچار برگشت و افتادگی شوند. اما نباید نگران بود، زیرا با پیشرفت‌های صورت‌گرفته در عمل زیبایی بینی این مشکل برطرف شده و جراح با مستحکم‌کردن بافت داخلی این بینی‌ها، شرایطی را ایجاد می‌کند که بینی فرم زیبای خود را تا سالیان سال حفظ کند و دچار تغییر نشود. لزوم استفاده از پزشک با‌تجربه در انجام عمل بینی گوشتی نکته‌ای ضروری است که باید به آن توجه ویژه شود.

انواع روش های عمل جراحی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی ، به دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام می شود.

 • در جراحی بینی باز ، یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می شود تا پوست را از اسکلت بینی جدا کرده و تغییرات مورد نیاز را جراح بینی بر روی بینی اعمال کند.
 • اما در جراحی بینی به روش بسته ، هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود.

در عمل بینی به این نکته توجه داشته باشید که انتخاب روش جراحی زیبایی بینی را به جراح بینی بسپارید ؛ تا او با توجه به مهارت خود بهترین روش را انتخاب کند.

جراحی بینی با لیزر

امروزه ، شاهد تبلیغات زیادی در خصوص تغییر فرم بینی بدون عمل و با لیزر هستیم که باید گفت ، هنوز لیزر آن قدر پیشرفت نکرده است که بتواند تغییراتی را در اسکلت بینی ایجاد کند ؛ لیزر ، تنها باعث صاف و شفاف شدن پوست بینی می شود.

کاربرد های عمل جراحی بینی

جراحی بینی ترمیمی

در برخی موارد ؛ افراد برای انتخاب جراح بینی خوب عجله داشته و بدون تحقیق درباره پزشک ، جراح بینی خود را انتخاب می کنند ؛ به همین دلیل ممکن است به دلیل کم تجربگی جراح با مشکلاتی مواجه شوند که این مشکلات گاه می تواند حاد باشد ؛ زمانی که ایرادات بینی ، تنفس فرد را تحت تاثیر قرار دهد یا بینی از لحاظ ظاهر ، چندان مطلوب نباشد ؛ فرد مجبور به انجام جراحی بینی ترمیمی خواهد شد.

ایراداتی که در جراحی بینی ترمیمی برطرف می شوند ؛ عبارت اند از :

 • مشکلات تنفسی ناشی از جراحی اولیه بینی
 • اصلاح کامل ایراداتی ؛ همچون قوز که در جراحی قبلی به طور کامل برطرف نشده است.
 • بیش از حد سر بالا شدن بینی
 • بیش از حد کوچک شدن بینی
 • بیش از حد کوتاه شدن بینی
 • اصلاح فرورفتگی بینی
 • ممکن است نوک بینی پس از چند سال دچار افتادگی شود.
 • و غیره

شرایط لازم برای انجام جراحی بینی ترمیمی

 • فرد باید انتظار معقولی از جراحی ثانویه بینی خود داشته باشد.
 • در جریان باشید که جراحی ثانویه بینی در مقایسه با جراحی بینی اولیه پیچیده تر است.
 • ممکن است به تشخیص جراح لازم باشد ؛ زمان بیشتری از جراحی بینی اولیه بگذرد تا بافت بینی قادر به تحمل جراحی مجدد باشد ؛ در واقع برای جراحی ترمیمی بینی لازم است ، بینی به طور کامل ترمیم شده باشد.
 • حداقل یک سال باید از جراحی بینی اولیه گذشته باشد.
 • به هیچ وجه از جراح تان درخواست عمل فوری نکنید.

زمان مناسب برای انجام جراحی بینی ترمیمی

همانطور که گفته شد ، معمولا جراحی بینی ترمیمی پس از یک سال انجام می شود ؛ چرا که در این مدت بافت بینی ترمیم شده و امکان انجام جراحی دوم وجود دارد ؛ همچنین ممکن است ایرادات بینی ، تنها به دلیل ورم بوده و پس از فروکش کردن آن برطرف شود.

البته در شرایطی که ایرادات بینی جزئی باشد ، ممکن است پس از 6 ماه و با صلاحدید پزشک اصلاحات انجام شود.

هزینه جراحی ترمیمی بینی

در واقع جراحی بینی ، از عمل های پیچیده محسوب می شود و هر بار که مجددا تکرار شود ، پیچیده تر نیز خواهد شد ؛ به همین دلیل هزینه جراحی بینی ترمیمی بیشتر از جراحی اولیه می باشد ؛ شما می توانید درباره کسب اطلاعات بیشتر در این باره با مطب جناب دکتر امید ابراهیمی تماس حاصل فرمایید .

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button