عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی یک نوع عمل زیبایی بینی می باشد که با اندک تغییراتی به خصوص در پره ها موجب تغییر شکل بینی می‌شود.

عمل طبیعی بینی چه مزایایی دارد ؟

عمل بینی طبیعی با دیگر جراحی های بینی شامل چه تفاوت هایی است؟

عمل بینی طبیعی مخالف سال‌های ابتدایی که عمل بینی فانتزی طرفداران بسیاری پیدا کرده بود، حالا به عنوان یکی از بهترین روش های عمل بینی قرار گرفته است. ولی…

بنظر شما چرا عمل طبیعی بینی از سایر شیوه های جراحی بهتر می باشد؟

آیا از مزایای این نوع عمل اطلاعات دارید؟ آیا آگاه دارید کدام جراح برای انجام این عمل مناسب میباشد یا خیر؟

اگر جواب هیچ‌ کدام از این سؤال ها را نمی‌دانید، نگران نباشید؛ زیرا در این مقاله می خواهیم اطلاعات کامل و جامعی درباره روند عمل بینی طبیعی و کاندیدای مناسب آن در اختیار شما قرار دهیم همراه ما باشید.

عمل بینی طبیعی چگونه انجام می‌شود؟

مانند دیگر شیوه هایی که برای عمل بینی استفاده می‌شود، در عمل طبیعی بینی هم می‌شود از بیهوشی عمومی و یا بی‌حسی موضعی استفاده کرد.
این امر که کدام یک از شیوه های بیهوشی برای فرد مناسب است، به شرایط جسمانی و سلامتی وی و بعلاوه آن به نظر پزشک هم بستگی دارد.

با توجه به این موضوع برای انجام این نوع عمل از تکنیک‌های دشوار و پیچیده‌ای استفاده نمی‌شود، به طور معمول خیلی از عمل‌های طبیعی بینی در کلینیک انجام می‌شوند.
بدین معنی که پس از انجام عمل نیازی به سپری کردن یک شب در بیمارستان نمی باشد و فرد مرخص خواهد شد.

برای انجام این عمل، پوست بینی، به طور کلی از چهارچوب بینی جدا میشود تا تغییرات مورد نیاز را در ساختار استخوان و غضروف ایجاد کرد.

عمل بینی طبیعی توسط دکتر امید ابراهیمی بهترین جراح طبیعی کار در ایران

عمل بینی طبیعی توسط دکتر امید ابراهیمی بهترین جراح طبیعی کار در ایران

راهنمای انتخاب جراح طبیعی بینی

با وجود این مسئله که برای انجام این نوع عمل نیازی به ایجاد برش‌های حساس نمی باشد، انجام این جراحی به ترتیب آسان تر از روش‌های فانتزی و عروسکی می باشد.
با این وجود این موضوع به این معنی نمی باشد که نیازی به مهارت جراح نیست؛ زیرا اگر جراح به اندازه لازم تجربه و مهارت نداشته باشد، نمی‌تواند با توجه به کل محدودیت‌هایی که هست، تغییرات مورد نیاز را در بینی ایجاد کند.
با توجه به این امر که در عمل بینی طبیعی پزشک به ساختار اصلی پره‌های بینی دست نمی زند و تغییری در آن‌ها ایجاد نمی‌کند، از امکانات محدودی که در دسترس دارد باید بتواند، ظاهر بینی را به فرم کاملاً طبیعی تغییر دهد.

در نتیجه، اگر که تصمیم دارید از عمل طبیعی بینی با کمترین اندازه تغییرات در ظاهرتان استفاده نمایید، حتما به دنبال پزشکی باشید که به اندازه لازم در انجام این مدل عمل مهارت لازم را داشته باشد.

عمل طبیعی بینی مردانه توسط دکتر امید ابراهیمی

نکاتی که پیش از عمل باید رعایت کنید:

 • مصرف نکردن داروهایی مثل آسپرین که جهت ضد انعقاد خون استفاده می‌شوند،
 • قطع مصرف سیگار حداقل به مدت ۲ هفته پیش از عمل (زیرا که مصرف سیگار دوران بهبودی را طولانی میکند)
 • قطع مصرف بعضی از داروهای مخصوص تحت نظر پزشک

مراقبت‌های لازم پس از عمل

وجود مقداری تورم و کبودی پس از انجام عمل، طبیعی و عادی می باشد. برای برطرف کردن این دو عارضه می‌ شود از کیسه یخ استفاده کرد.

احتمال این امر که پزشک برای تسکین درد، مقداری داروی مسکن تجویز کند، وجود دارد. تلاش کنید داروهایی که پزشک می کند را به طور منظم مصرف کنید.

سر خود را باید در زمان خواب مقداری با ارتفاع بیشتر نسبت به سطح زمین قرار دهید.

هزینه‌ عمل طبیعی بینی

هزینه انجام این عمل زیبایی به عوامل متفاوتی بستگی دارد.
بعضی از این عوامل شامل :

نوع بیهوشی مورد استفاده، میزان تجربه جراح، تجهیزات جانبی مورد نیاز برای انجام جراحی، مرکزی که عمل در آن انجام می‌شود و ….

به همین علت برای این امر که درباره هزینه‌های انجام این عمل اطلاعات کاملی داشته باشید، بهترین کاری که می‌شود انجام داد، این می باشد که یک جلسه مشاوره با جراح خود داشته باشید و از او متناسب با شرایطی که دارید، سؤال بپرسید.

نتیجه‌گیری

در صورتی که در ابتدا خیلی از افراد به دنبال جراحی بینی فانتزی و یا عروسکی بودند، ولی در سال‌های اخیر، روشی که برای جراحی بینی استفاده می‌شود، دچار تغییر شده است.
در حال حاضر خیلی از افراد به دنبال ظاهری طبیعی می باشند؛ به صورتی که بینی عمل شده‌شان ساختار هماهنگ سایر بخش های صورت را به هم نریزد.
به این دلیل جراحی بینی طبیعی در مدت این چند سال بیشتر مورد توجه اشخاص قرار گرفته است؛ زیرا براساس اصول زیبایی‌شناسی هم، بینی‌هایی که به صورت طبیعی با کمترین مقدار تغییرات عمل شده‌اند، با گذشت زمان با عوارض کمتر روبه‌رو شده اند و زیباتر شناخته می شوند.

عمل طبیعی بینی توسط دکتر امید ابراهیمی بهترین جراح طبیعی کار در تهران

برای انتخاب بهتر، تلاش کنید تصاویری از نمونه عمل‌هایی که جراح منتخبتان تا به اکنون انجام داده است، را مشاهده کنید. به این صورت، متوجه خواهید شد که آیا به مقدار لازم برای انجام این عمل مهارت و تجربه دارد یا خیر.

پیش از این که انتخاب آخر را انجام دهید، بهتر است که در یک جلسه مشاوره پزشکی کل تقاضایی که از انجام عمل بینی طبیعی دارید را با پزشک مربوطه مطرح کنید.
زیرا که اگر توقع غیر واقع‌بینانه‌ای داشته باشید، ممکن است که از نتیجه عمل راضی نباشید. پس از آن از او بخواهید نتیجه احتمالی، مراقبت‌های لازم پس از عمل، روند انجام عمل، بیهوشی مورد استفاده را به طور کامل و واضح برای شما مشخص کند.

مزایای عمل طبیعی بینی

بعضی از فواید این نوع جراحی نسبت به عمل بینی فانتزی شامل:

 • کوتاه بودن مدت زمان عمل
 • کوتاه بودن دوره نقاهت و بهبودی
 • کم بودن عوارض پس از عمل بینی
  ثابت بودن فرم بینی در طی سالها
 • حفظ شدن فرم طبیعی پره‌های بینی
 • عدم ایجاد فرورفتگی در بینی
 • برطرف شدن قوس روی بینی
 • عدم ایجاد مشکل در سیستم تنفسی

کاندیدای مناسب عمل بینی طبیعی

به صورت کلی، اشخاصی کاندیدای مناسب برای این عمل می باشند که الزاماً به دنبال تغییر زیاد در فرم بینی خود نمی باشند؛

اشخاصی که در سلامت کامل هستند از جهت جسمانی و وضعیت خوبی دارند؛
اشخاصی که تنها قصد رفع کردن پولیپ و یا دیگر مشکلات درمانی مربوط به بینی را دارند؛

اشخاصی که بینی آن ها رشد نمیکند یعنی رشد بینی متوقف شده است، به طور معمول اشخاصی که در سن پایین قرار دارند، به علت این که احتمال تغییر در سایز و اندازه بینشان وجود دارد، کاندیدای مناسب برای انجام این جراحی نمی باشند.

این که تغییرات تا چه حدی روی ساختار اصلی بینی اعمال می‌شوند، به تقاضا فرد بستگی دارد.

عمل بینی طبیعی توسط دکتر امید ابراهیمی بهترین جراح بینی در تهران

تفاوت عمل بینی عروسکی و عمل بینی طبیعی

فرد متقاضی پیش از مراجعه به جراح باید تکلیف خود را مشخص کند درباره این که عمل بینی طبیعی یا عروسکی میخواهد باید تصمیم بگیرد، تا بتواند با دید بازتری برای انتخاب جراح و نحوه عمل تصمیم گیری کند.
مهم‌ترین فرقی که عمل بینی طبیعی و فانتزی دارد این می باشد که در بینی فانتزی زاویه بین لب بالایی و بینی را ۱۰۵ درجه می‌کنند.

جراحی بینی عروسکی توسط دکتر امید ابراهیمی بهترین جراح بینی در تهران
ین استانداردها بر پایه علم زیباشناسی تعریف‌شده اند و در عمل ها کمک بسیاری به جراحان می‌کند.

در حین عمل بینی طبیعی، جراح باید دقت داشته باشد که نوک بینی و سوراخ‌های آن و محل برش‌ها به‌ صورتی باشد که بینی فرم طبیعی خود را حفظ کند.
اما در عمل بینی عروسکی و مدل بینی فانتزی، بینی فرد را تا جایی که امکان دارد سربالا کرده و زاویه بین لب بالایی و بینی را بیش از حالت طبیعی می‌کنند.

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه مشاوره رایگان با دکتر امید ابراهیمی داشته باشید.

عمل بینی طبیعی مردانه توسط دکتر امید ابراهیمی

مهم‌ترین مواردی که در عمل بینی طبیعی باید رعایت شوند:

به همان صورتی که گفته شد، در عمل‌های بینی که به طور فانتزی جراحی می‌شوند، پره‌های بینی دچار تغییرات زیادی می‌ شوند؛ زیرا برای انجام تغییرات وسیع لازم می باشد که غضروف موجود در پره‌های بینی تغییرات بسیاری داشته باشند.
متأسفانه در خیلی از موارد، این تغییراتی که در پره‌های بینی ایجاد می‌شوند، موجب می‌شود که جراح در پایان عمل نتواند تقارن را بین آن دو به خوبی برقرار کند.
در نتیجه، اگر که شما به دنبال عمل بینی طبیعی هستید، باید قطعاً به پزشک خود بگویید که نمی خواهید روی پره‌های بینی شما تغییراتی ایجاد شود.

اندازه سوراخ‌های بینی

اندازه سوراخ‌های بینی یکی دیگر از مواردی می باشد که در طی عمل بینی فانتزی دچار تغییرات بسیاری می‌شود. به طور معمول برای این که بینی عروسکی‌تر به نظر برسد، جراح سوراخ‌های بینی را خیلی کوچک می‌کند.
این کوچک بودن سوراخ‌های بینی نه تنها باعث غیرطبیعی شدن شکل بینی می‌شود، حتی موجب ایجاد مشکل در تنفس فرد هم می‌شود.

سایز بینی طبیعی

کل اجزای صورت یک فرد، به صورتی است که با هم در هماهنگی می باشند. در نتیجه، اگر که میخواهید یک عمل زیبایی روی یکی از آن‌ها انجام دهید، میبایست این عمل به گونه‌ای انجام شود که تقارن و هماهنگی بین دیگر اجزای صورت را از بین نبرد.
در عمل طبیعی بینی ، سایز به صورتی تغییر می‌کند که بینی از فرم طبیعی بودن خود خارج نشود. درنتیجه، پشت بینی و فاصله بینی تا پیشانی تغییر بسیاری نمی‌کند.
به معنای دیگر در جراحی بینی طبیعی پشت بینی، قوس‌دار نمیشود و تا حد امکان صاف باقی می‌ماند.

قوز پشت بینی

اولین سؤالی که حتماً به آن پاسخ می دهیم، این می باشد که منظور از عمل بینی طبیعی چیست؟

به همان‌ صورت که می‌دانید عمل بینی باتوجه به یکی از علت های زیبایی و یا درمانی انجام می‌شود.

برای مثال، اشخاصی که در سیستم تنفس خود دچار مشکل هستند ، به طور معمول بنا به علت درمانی سراغ این عمل می روند و قصد تغییر بسیاری در ساختار بینی خود را ندارند.
در صورتی که بعضی دیگر، بخاطر علت زیبایی خواهان انجام این عمل می باشند؛ عمل بینی عروسکی و فانتزی یکی از انواع عمل بینی می باشد که به طور معمول هدف از انجام آن، ایجاد تغییرات گسترده در ساختار بینی می باشد.
به همان صورت که از اسم این روش مشخص می باشد، بینی پس از انجام عمل دارای یک قوس به طور معمول شدید خواهد شد، به صورتی که شبیه بینی یک عروسک کوچک به نظر برسد.

عمل بینی طبیعی مردانه توسط دکتر امید ابراهیمی بهترین جراح بینی طبیعی در تهران

 

ولی در روش عمل طبیعی بینی، هدف فقط ایجاد یک تغییر کوچک و یا حل یک مشکل پزشکی می باشد. در نتیجه، تغییری در ساختار اصلی بینی بخصوص پره های بینی ایجاد نمی‌شود.

زیرا در سال‌های ابتدایی که جراحی بینی به طور گسترده در سطح ایران انجام می‌شد، به علت مهارت پایین زیادی از پزشکان، برای ایجاد تغییرات مدنظر مراجع، پره‌های بینی دچار تغییرات بسیاری میشدند.
این تغییرات معمولاً به حدی زیاد بود که علاوه بر ظاهر که دستخوش تغییرات بسیاری می شد، بلکه سیستم تنفسی فرد را هم دچار مشکل می‌کرد.

عمل بینی طبیعی کار راحتی نمی باشد و حتماً توسط جراحی باید انجام شود که دارای مهارت لازم در این زمینه باشد و از دانش علمی کافی هم برخوردار باشد تا بینی بیمار را به فرم طبیعی جراحی کند.

نتیجه جراحی بینی طبیعی باید به‌ صورتی باشد که وقتی فردی بینی بیمار را مشاهده میکند متوجه نشود که او اقدام به عمل بینی کرده است.

منظور از عمل بینی طبیعی چیست؟

اولین سؤالی که حتماً به آن پاسخ می دهیم، این می باشد که منظور از عمل بینی طبیعی چیست؟

به همان‌ صورت که می‌دانید عمل بینی باتوجه به یکی از علت های زیبایی و یا درمانی انجام می‌شود.

برای مثال، اشخاصی که در سیستم تنفس خود دچار مشکل هستند ، به طور معمول بنا به علت درمانی سراغ این عمل می روند و قصد تغییر بسیاری در ساختار بینی خود را ندارند.
در صورتی که بعضی دیگر، بخاطر علت زیبایی خواهان انجام این عمل می باشند؛ عمل بینی عروسکی و فانتزی یکی از انواع عمل بینی می باشد که به طور معمول هدف از انجام آن، ایجاد تغییرات گسترده در ساختار بینی می باشد.
به همان صورت که از اسم این روش مشخص می باشد، بینی پس از انجام عمل دارای یک قوس به طور معمول شدید خواهد شد، به صورتی که شبیه بینی یک عروسک کوچک به نظر برسد.

ولی در روش عمل طبیعی بینی، هدف فقط ایجاد یک تغییر کوچک و یا حل یک مشکل پزشکی می باشد. در نتیجه، تغییری در ساختار اصلی بینی بخصوص پره های بینی ایجاد نمی‌شود.

زیرا در سال‌های ابتدایی که جراحی بینی به طور گسترده در سطح ایران انجام می‌شد، به علت مهارت پایین زیادی از پزشکان، برای ایجاد تغییرات مدنظر مراجع، پره‌های بینی دچار تغییرات بسیاری میشدند.
این تغییرات معمولاً به حدی زیاد بود که علاوه بر ظاهر که دستخوش تغییرات بسیاری می شد، بلکه سیستم تنفسی فرد را هم دچار مشکل می‌کرد.

عمل بینی طبیعی کار راحتی نمی باشد و حتماً توسط جراحی باید انجام شود که دارای مهارت لازم در این زمینه باشد و از دانش علمی کافی هم برخوردار باشد تا بینی بیمار را به فرم طبیعی جراحی کند.

نتیجه جراحی بینی طبیعی باید به‌ صورتی باشد که وقتی فردی بینی بیمار را مشاهده میکند متوجه نشود که او اقدام به عمل بینی کرده است.

در نتیجه برای این که بیمار عمل بینی داشته باشد باید درباره پزشکی که می‌خواهد بینی او را عمل کند به‌ حد لازم تحقیق کند و تنها برای کوچک کردن بینی به جراح مراجعه نکند؛ حتی باید بعلاوه کوچک‌تر کردن بینی به طبیعی بودن بینی هم دقت داشته باشید.
با این‌ وجود بسیاری از افراد هستند که بدون توجه به طبیعی بودن بینی و تنها برای کوچک کردن بینی به جراح مراجعه میکنند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button