21 اکتبر

استحمام بعد از جراحی بینی

استحمام بعد از جراحی بینی

یکی از مسائل و سوالات رایجی که برای کاندیدای جراحی بینی پیش می آید نحوه استحمام بعد از جراحی بینی است . با ما همراه باشید تا در این باره اطلاعاتی در اختیار تان قرار دهیم.

درباره استحمام بعد از جراحی بینی

بعد از عمل جراحی بینی  بر روی بینی اسپلینت یا به اصطلاح گچ قرار داده می شود که پس از برداشتن گچ فرد باید مراحل چسب زدن بینی را طی کند.

تا زمانی که گچ بر روی بینی قرار دارد بهتر است از حمام کردن بپرهیزید یا تنها موهای خود را بشویید به گونه ای که آب به گچ بینی تان نرسد.

 

استحمام بعد از جراحی بینی

 

هنگامی که گچی که روی بینی قرار دارد خیس شود احتمال بلند شدن و افتادن آن وجود دارد که این امر موجب می شود که روی نتیجه ی عمل بینی تاثیر گذارد.

از سوی دیگر خیس شدن پوست زیر گچ بینی موجب ایجاد خارش و سوزش می شود که ممکن است برای فرد کمی آزار دهنده باشد.

به دلیل موارد ذکر شده بهتر است پانسمان روی بینی به ویژه در هفته اول خیس نشود.

به علت وجود چنین موارد است که تمامی جراحان بینی توصیه می کنند که بیمار روز قبل ازعمل استحمام کند که حداقل تا دو روز پس از عمل بینی نیاز به استحمام نداشته باشد.

نحوه استحمام بعد از جراحی بینی

در هفته نخست طریقه  صحیح حمام کردن به این صورت می باشد که ابتدا بدن تا گردن به وسیله فرد دیگری شسته شود و سپس در حالی که بیمار بر روی صندلی نشسته است کمی سر را به عقب خم کند و همراه وی سر و موهای او را نیز شستشو دهد و در انتها صورت را نیز بشوید.

در این شرایط بهتر است از دوش های تلفنی که امروزه در اغلب منازل وجود دارد استفاده گردد و از قرار گرفتن مستقیم زیر دوش سقفی پرهیز شود.

همچنین افراد می توانند از وان جهت شستشوی بدن استفاده کنند.

پس از گذشت یک هفته بیمار بهتر است قبل از مراجعه به جراح بینی جهت برداشتن گچ بینی، دوش بگیرد و حتی پانسمان روی بینی نیز کمی خیس شود تا برداشتن آن آسان تر باشد.

کندن چسب بینی

جهت کندن چسب بینی نیز افراد می توانند برای سهولت در این کار حین حمام کردن که چسب بینی خیس می شود آن را از روی پوست خود جدا کنند.

 

 

 

 

 دکتر امید ابراهیمی – بورد تخصصی گوش و حلق و بینی

جراحی زیبایی بینی و صورت

عمل بینی – عمل جراحی بینی

 

استحمام بعد از جراحی بینی
5 (100%) 2 votes

درباره نویسنده

دکتر ابراهیمی
دکتر امید ابراهیمی جراح پلاستیک صورت، جراح زیبایی بینی، متخصص گوش و حلق و بینی

پاسخ

15 − پنج =