بلفاروپلاستی

هیچ خانمی علاقه ای به پیر شدن ندارد و هر روشی را برای از بین بردن نشانه های آن انجام می دهد ، اولین علائم پیری افتادگی پلک ها می باشد ، برای بر طرف کردن این نشانه باید بلفاروپلاستی انجام شود ؛ اگر شما عزیزان نیز جزو آن دسته از افراد هستید ، با ما همراه باشید ؛ تا درباره جراحی زیبایی پلک ، اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم.

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی چیست ؟

یک روش بسیار موثر برای از بین بردن نشانه های پیری چشم ها ، می باشد که به دلیل نتیجه بسیار مطلوبی که بر جای می گذارد ، مورد محبوبیت افراد قرار گرفته است ؛ این عمل، پوست اضافه به همراه چربی هایی که در اطراف پلک ها وجود دارد را از بین می برد که این امر ، موجب جوانسازی پوست می گردد. برای انجام چنین جراحی ، باید در انتخاب جراح خود بسیار دقت کنید ؛ توجه داشته باشید تا جراحی با تجربه و ماهر را انتخاب کنید.

بلفاروپلاستی پلک پایین

انجام عمل بر روی پلک پایین ، جهت بر طرف شدن پف زیر چشم ها انجام می شود ؛ طی جراحي پلک پایین ، چربی اضافی موجود در زیر چشم ها برداشته و بافت نگهدارنده پلک پایین کشیده و محکم می گردد.

بلفاروپلاستی پلک بالا

افرادی که با افتادگی پلک مواجه شده اند ، کاندیدای مناسبی برای جراحی بر روی پلک بالا می باشند ؛ این جراحی زیبایی ، به افراد کمک می کند تا هم بینایی خود را مجددا به دست آورند هم به زیبایی خود دست یابند.

بلفاروپلاستی

افتادگی پلک چگونه بر عملکرد کلی چشم تأثیر می گذارد ؟

افتادگی شدید پلک ها ، می تواند به طور قابل توجهی دید جانبی (محیطی) را بخصوص در قسمت های فوقانی و بیرونی میدان دید ، کاهش دهد. این امر می تواند بر توانایی فرد در انجام بسیاری از فعالیت های معمول روزانه ، مانند رانندگی تأثیر منفی بر جای بگذارد. استفاده از عینک و لنز هنگامی که پلک های شما بیش از حد افتاده است ، دشوار می باشد. افتادگی پلک علاوه بر ایجاد فشار بر روی چشم ، همچنین می تواند باعث بروز موارد زیر شود:

 • در اثر ساییده شدن چین های پوست به هم ، باعث ایجاد سوزش در ناحیه پلک ها شود.
 • باعث ایجاد سردردها و احساس درد در ناحیه پیشانی ، در هنگام استفاده از ماهیچه های پیشانی برای بلند کردن پلک با بالا بردن ابروها شود.
 • باعث ایجاد احساس درد در ناحیه گردن ، در اثر بالا بردن مداوم چانه برای داشتن دید واضح تر شود.
 • وقتی پلک های پایینی ، بیش از حد افتاده باشند ، می توانند از چشم شما فاصله گرفته و دور شوند. این امر گاهی غشای مرطوب (ملتحمه) پوشاننده پلک های داخلی و سطح چشم ، را تحریک می کند.

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی چگونه است ؟

این جراحی ، یک عمل سرپایی بوده و در نتیجه ، شما بعد از تکمیل روند ، می توانید محل درمان را به مقصد منزل خود در همان روز درمان ، ترک نمایید. پزشک در طول روند ، دارویی را به شما می دهد ، تا آرامش تان حفظ شده و احساس راحتی داشته باشید. گاهی از بی حسی موضعی برای بی حس کردن محل های جراحی استفاده می شود. در طول روند ، برش های بسیار دقیقی در چین های طبیعی پلک بالا ایجاد می شود و بافت اضافی برداشته شده ، و سپس بخیه های کوچکی برای بستن برش ها مورد استفاده قرار می گیرند. جراح ، دستورالعمل های کامل در مورد مراقبت از محل های برش و سایر جزئیات ، مانند زمان از سر گیری کار و فعالیت های عادی را در اختیار شما قرار می دهد. بعد از عمل ، کبودی و تورم بعنوان عوارض جانبی طبیعی ، قابل انتظار می باشد. استفاده از پانسمان برای  پوشش دادن چشم مورد نیاز نمی باشد.

لزوم رعایت اقدامات قبل و بعد از بلفاروپلاستی

قبل از اینکه برای جراحی ، اقدام کنید باید درباره این جراحی زیبایی ، نکات لازم را دانسته و با چشمانی باز برای انجام یا عدم انجام آن تصمیم بگیرید ؛ مزایا ، معایب و هزینه های مربوطه ؛ از جمله مواردی است که باید پیش از جراحی در مورد آن سوال نمایید.

نکته دیگر کسب آگاهی در رابطه با اقدامات قبل و بعد از جراحی، است ؛ زیرا رعایت این نکات و دستورالعمل ها تاثیر زیادی در کاهش احتمال بروز عارضه و موفقیت آمیز بودن این جراحی زیبایی ، دارد ؛ چنانچه قادر به رعایت این مراقبت ها نیستید ، باید بگوییم که کاندیدای مناسبی برای جراحی نمی باشید.

اقدامات قبل از بلفاروپلاستی چیست ؟

اقدامات قبل از این جراحی، را می توان به دو بخش زیر تقسیم کرد :

 • انتخاب یک پزشک خوب
 • مراقبت های قبل از آن

بلفاروپلاستی

مراقبت های قبل از بلفاروپلاستی چیست ؟

 1. بیان انتظارات و توقعات از جراحی ، به طور صادقانه با پزشک
 2. انجام آزمایشات و عکسبرداری های تجویز شده توسط پزشک
 3. قطع مصرف دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل به مدت 2 هفته از قبل
 4. اجتناب از مصرف داروهای رقیق کننده خون ؛ همچون آسپرین به مدت 2 هفته از قبل
 5. داشتن توقعات منطقی از نتیجه
 6. به همراه نداشتن زیور آلات ، آرایش نکردن و نداشتن لاک و ناخن مصنوعی به هنگام مراجعه به کلینیک

نحوه انتخاب یک پزشک خوب

برای اینکه بتوانید بهترین جراح پلک در تهران یا هر شهر دیگری را انتخاب نمایید ، باید ویژگی های زیر را مد نظر قرار دهید :

 • با وجدان بودن
 • صبور بودن و برخورد خوب داشتن
 • داشتن تسلط بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی
 • صرف زمان کافی برای بیمار
 • بررسی دقیق وضعیت سلامت بیمار
 • و غیره.

سپس از دوستان و آشنایان خود یا در گوگل در رابطه با بهترین جراح سوال کرده ، به مطب آن ها بروید و با دیدن نمونه کارهای شان یک جراح پلک خوب را انتخاب کنید.

 

مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

 1. برای تسریع در روند بهبودی از کیسه یخ ( کمپرس یخ ) استفاده کنید.
 2. به مدت 3 روز این کمپرس را بر روی چشم های خود قرار دهید.
 3. توجه داشته باشید ، از تماس مستقیم کمپرس بر روی پوست خودداری کنید.
 4. بهتر است ، در روز های ابتدایی به صورت نیمه نشسته استراحت نمایید.
 5. تا چند روز استراحت کنید و بهتر است ، در خانه بمانید.
 6. حداقل تا 24 ساعت از رانندگی کردن ، خودداری نمایید.
 7. استفاده از دارو ، قطره و پمادهای چشمی که پزشک تجویز نموده ، بسیار حائز اهمیت است.
 8. حتما نواحی اطراف پلک و چشم ها را تمیز نگه دارید.
 9. برای مدتی استفاده از لنز طبی ممنوع است و بیمار باید تنها از عینک استفاده کند.
 10. از مصرف دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل ، برای چند روز خودداری نمایید.
 11. از انجام فعالیت های روزمره یا ورزشی سنگین پرهیز کنید.
 12. از دست زدن و مالیدن چشم ها خودداری نمایید.
 13. استفاده از داروهای رقیق کننده خون ؛ همچون آسپرین و ژلوفن ممنوع می باشد ؛ به طور کلی بدون مشورت با پزشک خود از هیچ داروی گیاهی یا شیمیایی مصرف نکنید.
 14. توجه داشته باشید که کبودی و تورم پلک ها تا دو روز بیشتر می شوند ؛ بنابراین ، اصلا نگران نشوید ؛ این تورم می تواند صبح ها پس از بیدار شدن بیشتر هم باشد.
 15. استفاده از پماد های چشمی ، می توانند سبب تاری دید و دو بینی شوند که این حالت پس از مدتی بر طرف خواهد شد.
 16. ممکن است ، چشم شما به نور حساس شود.
 17. معمولا پس از یک هفته اثر بخیه ها از بین می روند ؛ همچنین ، بعد از به اتمام رسیدن دوران نقاهت دید شما بهتر شده و ظاهر پلک زیباتر خواهد شد.
 18. حداقل تا دو هفته از لوزام آرایشی مخصوص چشم استفاده نکنید.
 19. به آهستگی و با ملایمت قدم بزنید و از دویدن خودداری کنید.

بلفاروپلاستي

تورم بعد از جراحی بلفاروپلاستی

پس از انجام جراحي پلک ، ممکن است با تورم و کبودی روبه رو شوید که پس از 3 روز با انجام مراقبت های لازم پس از جراحی ، بر طرف می شود.

هزینه بلفاروپلاستی

لازم به ذکر است ؛ هنگامی بیمه هزینه آن را به عهده می گیرد که این جراحی بر روی پلک بالا ، جهت افزایش دید بیمار انجام شود ؛ در غیر این صورت یک عمل زیبایی به حساب می آید و بیمه ، هزینه جراحی های زیبایی را پرداخت نمی کند. به دلیل فاکتورهای بسیاری که در جراحی ، تاثیر گذار است ؛ نمی توان هزینه دقیق آن را بیان کرد ؛ برای آگاهی از این هزینه ، می توانید به مطب دکتر امید ابراهیمی بهترین جراح بینی مراجعه کنید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button