تزریق کورتن به بینی

تزریق کورتن به بینی با هدف کاهش تورم بینی انجام می شود که معمولا بعد از جراحی بینی گوشتی صورت می گیرد. به دلیل ضخامت بینی های گوشتی تورم در این بینی ها بیشتر ازبینی های استخوانی می باشد. لازم به ذکر است تزریق کورتن در عمل بینی های استخوانی موجب از بین رفتن بافت های زیر پوستی خواهد شد، بنابراین در بینی های استخوانی تزریق کورتن انجام نمی شود.

تزریق کورتن به بینی

کورتن چیست؟

کورتن ماده ایست که به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد و توسط غده آدرنال تولید می شود. این ماده موجب حفظ ایمنی و کاهش التهاب بدن خواهد شد. در برخی بیماری ها که پاسخ ایمنی بدن زیاد می شود مانند بیماری های روماتیسمی یا خود ایمنی ، از دارو های حاوی کورتن برای درمان این بیماری ها استفاده می شود.

گاهی کورتن با هدف کاهش تورم بعد از جراحی نیز استفاده می شود اما در صورت استفاده بیش از حد و با دوز بالا ، عوارضی چون زخم معده ، چاقی ، پوکی استخوان ، آکنه ، پرمویی و غیره را در پی خواهد داشت.

زمان مناسب برای تزریق کورتن به بینی

برخی از جراحان ممکن است تزریق را بعد از یک هفته از انجام عمل بینی انجام دهند اما برای تزریق کورتن به بینی نباید عجله کرد و توصیه می شود بعد از گذشت 1الی 2 ماه که کمی از تورم بینی کم شده نسبت به تزریق کورتن اقدام نمایید.

در صورتی که تزریق این ماده زود تر از زمان ذکر شده انجام شود ممکن است بعد از مدتی به صورت نامنظم فرورفتگی هایی به روی بینی ایجاد شود.

توجه داشته باشید که تزریق کورتن باید توسط جراح بینی انجام شود چرا که محل تزریق و میزان رقیق بودن آن در نتیجه نهایی بسیار تاثیر گذار می باشد.

میزان تزریق کورتن

تزریق کورتن به بینی را می توان تا 4 بار انجام داد. اغلب اولین تزریق بعد از گذشت یک یا دو ماه انجام می شود. در صورت لزوم تزریق های بعدی هر 6 هفته یک بار انجام خواهد شد.

توجه داشته باشید چنانچه غلظت مایع بیش از حد زیاد باشد ، موجب نازک شدن پوست و تغییر رنگ در محل تزریق شده می شود که ترمیم آن بسیار مشکل و در مواقعی ناممکن است.

کاندیدای مناسب برای تزریق کورتن

  • افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند.
  • افرادی که روند بهبودی و کاهش تورم در بینی آنها بسیار کند می باشد.
  • افرادی که جراحی بینی ترمیمی انجام داده اند یا بیش از یکبار جراحی بینی داشته اند.

جراحی بینی ترمیمی توسط دکتر امید ابراهیمی بهترین جراح ترمیمی در تهران

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی‌های بینی به صفحات زیر مراجعه کنید:

جراحی بینی طبیعی توسط دکتر امید ابراهیمی

جراحی بینی کج توسط دکتر امید ابراهیمی بهترین جراح انحراف بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی توسط دکتر امید ابراهیمی

جراحی بینی گوشتی توسط دکتر امید ابراهیمی بهترین جراح بینی گوشتی در تهران جراحی بینی استخوانی توسط دکتر امید ابراهیمی بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button