جراحی بینی استخوانی

همه چیز درباره جراحی بینی استخوانی

بینی استخوانی ، اصطلاحی است که در افرادی با ضخامت کم پوست ( نیمه انتهایی بینی شان ) گفته می شود ؛ در واقع این ضخامت پوست است که مشخص می کند بینی شما از نوع غضروفی است یا گوشتی ؛ این صفحه شما را با جراحی بینی استخوانی و همینطور بهترین جراح بینی استخوانی ، دکتر امید ابراهیمی آشنا می کند. ( جراحی بینی در تهران )

جراحی بینی استخوانی

در این افراد می توان با بکار بردن تکنیک های مناسب جراحی ، بینی زیبا و متناسبی حاصل نمود ؛ نازک بودن پوست بینی هر چند موجب می شود که بینی بعد از جراحی بینی استخوانی ، باریک تر و خوش فرم تر دیده شود ؛ توجه خاص جراح را به ایجاد بینی صاف و بدون ناهمواری طلب می کند ؛ چرا که حتی ناهمواری های کوچک و ظریف ممکن است از ورای این پوست نازک به چشم بیاید.

با انجام روش درست جراحی بینی و نیز بذل حوصله و دقت کافی می توان انتظار بینی زیبا و متناسب با سایر اجزای به همراه عملکرد طبیعی از جراحی زیبایی بینی های استخوانی داشت.

ساختار بینی استخوانی

 • معمولا دارای استخوان قوی و غضروف محکم.
 • معمولا دارای قوز یا انحراف.
 • لزوما دارای پوستی نازک با پره های باریک.

دراین عکس نمونه جراحی بینی استخوانی زنانه با قوس ملایم که توسط دکتر امید ابراهیمی انجام شده را می بینیم.

جراحی زیبایی بینی استخوانی توسط دکتر امید ابراهیمی

مشکلات عمده جراحی بینی استخوانی

 1. صاف کردن قوز بینی
 2. نازک بودن پوست بینی ( که در ادامه به این موارد مختصر اشاره ای خواهیم کرد. )

صاف کردن قوز بینی

برداشتن قوز یا برامدگی روی بینی فرم بینی را زیباتر می کند و ظاهر بهتری به سیمای فرد می دهد ؛ بینی استخوانی به علت داشتن برامدگی استخوانی بر روی بینی تاثیر بر شمای کلی صورت فرد دارد و می تواند از زیبایی و جذابیت فرد بکاهد ؛ عوامل ژنتیکی و همینطور آسیب دیدگی ها و شکستگی ها می تواند تاثیر بر روی ناهمگونی های بینی می تواند داشته باشد ؛ در ادامه چند نمونه عکس جراحی بینی استخوانی انجام شده توسط دکتر امید ابراهیمی را مشاهده می کنید.

 

جراحی بینی نیمه فانتزی استخوانی (عمل بینی استخوانی)

گاهی اوقات قوز بینی بسیار کوچک است که با روش های ساده تر قابل اصلاح میباشد ؛ اما در اکثر افراد با نژاد ایرانی قوز بینی بزرگ و نیازمند روش های پیچیده تری می باشد.

صاف کردن قوز بینی یک جراحی ساده نیست وجراح باید موارد زیر را انجام دهد :

زمانی که قوز برداشته می شود ، بینی پهن تر به نظر می رسد و این مورد از نظر فاکتور زیبایی قابل قبول نیست ؛ برای دریافت تصوری واضح تر می توان توصیف کرد که وقتی قله یه کوه را برمی داریم ، دامنه ای پهن تر خواهیم داشت ؛ در نتیجه برای رفع این مشکل راهکارهای متفاوتی وجود دارد و یک جراح ماهر بسته به ساختار بینی فرد از متدهای متفاوتی برای رفع این نقیصه استفاده می کند.

جراحی بینی استخوانی

گاهی با برداشتن قوز بینی ، بینی فرد پهن و در ادامه خیلی باریک می شود. گاهی با برداشتن قوز همزمان با پهنی ، انحراف ظاهری یک طرفه یا دو طرفه مواجه می شویم. برخی از علت های پهنی ، استخوان پایه بینی است و در اکثر این استخوان های پهن یک طرف میلیمتری بیشتر از طرف مقابل است و غیره.

جراحی بینی استخوانی

که همه این مشکلات به یک جراح حاذق و توانمند نیازدارد ، تا با توجه به تمام این مشکلات راه حل های متناسب برای هر فرد را به کار ببرد.

اصلا یک راه حل برای همه قابل تجویز نیست ، این جمله با انتخاب جراح خوب و توانمند قابل حل است.

از مشکلات اصلی این نوع بینی ها ضخامت بسیار نازک پوست شان است که کوچکترین پستی و بلندی و کمی و کاستی را نشان می دهد. جراح باید بسیار تیزبین و حتی با توجه به تجربه کاری پیشگو باشد که احتمال ایجاد نقص در بخش های مختلف بینی را رفع کند.

تفاوت جراحی بینی استخوانی و گوشتی

میزان ضخامت پوست مهم ترین عامل تعیین کننده نوع بینی می باشد ؛ پوست بینی های استخوانی نسبت به بینی های گوشتی از ضخامت کمتری برخوردار است ؛ بینی های گوشتی را می توان اینطور توصیف کرد که پوست قسمت تحتانی بینی ضخیم تر از قسمت فوقانی آن می باشد ؛ در بینی های استخوانی به دلیل نازک بودن پوست آن ها ، جزئیات و تغییرات ایجاد شده به خوبی قابل مشاهده می باشد.

معمولا نوک بینی های استخوانی افتاده است و بینی قوزدار می باشد ؛ البته داشتن قوز صرفا مختص بینی های استخوانی نیست و ممکن است یک بینی دارای قوز و برآمدگی باشد ؛ اما به دلیل ضخیم بودن پوست پره های بینی ، جزو بینی های گوشتی محسوب شوند.

تفاوت بین بینی گوشتی و استخوانی

نتیجه جراحی بینی استخوانی

بینی های استخوانی را می توان به سه فرم زیر جراحی کرد :

 • بینی فانتزی :  جراح با عمل بینی فانتزی بر روی پل بینی قوس ایجاد می کند ، سایز بینی را تا حد زیادی کاهش داده و نوک بینی را سربالا می نماید.

بعد از جراحی بینی فانتزی بین لب بالا و نوک بینی زاویه ای حدوداً 100 تا 105 درجه ای ایجاد می گردد.

 • بینی طبیعی : در این فرم از بینی ایراداتی که ظاهر بینی را تحت تاثیر قرار داده اند ، به طبیعی ترین شکل ممکن برطرف می شوند.

بعد از جراحی بینی طبیعی بیمار با تغییراتی همچون قوس زیاد ، سربالا شدن و کاهش حجم زیاد بینی مواجه نخواهد شد ؛ زاویه بین لب بالا و نوک بینی در بینی طبیعی حدوداً 90 تا 95 درجه خواهد بود.

 • بینی نیمه فانتزی : این فرم از بینی تلفیقی از ویژگی های بینی فانتزی و بینی طبیعی بوده و فرم آن چیزی حد وسط این دو فرم می باشد.

جراحی بینی استخوانی

انتخاب بهترین فرم بینی

شخصی که بینی استخوانی دارد ، به دلیل اینکه استخوان ها و غضروف های بینی اش مستحکم بوده ، بافت های چربی زیر پوستی و ضخامت پوست بینی اش کم می باشد ، مجاز به انتخاب هر یک از سه فرم بینی می باشد ؛ فرد دارای بینی استخوانی می تواند با توجه به فاکتورهای زیر بهترین فرم بینی را برای خود انتخاب کند :

جنسیت

معیارهای زیبایی در خانم ها و آقایان با یکدیگر متفاوت می باشد ، به طوری که خانم ها هر چه اجزای صورت شان ظریف تر باشد زیباتر بوده و جذابیت آقایان به استخوانی و عضلانی بودن صورت شان است ؛ به همین دلیل جراحی بینی فانتزی برای آقایان مناسب نیست ؛ زیرا از جذبه صورت آن ها خواهد کاست.

جراحی بینی استخوانی

سلیقه افراد

یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین فرم بینی ، توجه به سلیقه افراد است ، زیرا در نهایت این بیماران هستند که باید از فرم بینی خود رضایت داشته باشند ؛ این افراد باید با خود صادق بوده و ببینند که آیا طبیعی بودن بینی از نظرشان زیباتر است یا عروسکی بودن آن ؟!

ویژگی های صورت

بهترین فرم بینی برای هر فرد ، بینی است که بیشترین تناسب را با چهره او و اجزای موجود در صورتش داشته باشد ؛ به همین دلیل :

در صورت داشتن صورتی با اجزای بزرگ فرم بینی طبیعی را انتخاب کنید ؛ اگر فاصله لب و بینی تان زیاد است از جراحی بینی فانتزی اجتناب نمایید ؛ زیرا منجر به بیشتر شدن این فاصله خواهد شد.

جراحی بینی استخوانی

اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی استخوانی

 1. آزمایشاتی را که بهترین جراح بینی برای تان تجویز نموده است ؛ به طور کامل انجام داده و نتیجه آن را برای بررسی های بیشتر به جراح بینی نشان دهید.
 2. در صورتی که مبتلا به بیماری خاصی هستید و دارو استفاده می کنید ؛ حتما به اطلاع جراح بینی مورد نظر خود برسانید.
 3. به مدت دو هفته قبل از جراحی زیبایی بینی ، از داروهای رقیق کننده خون ؛ همچون وارفارین و آسپرین ، الکل و دخانیات استفاده نکنید.
 4. پیش از مراجعه برای انجام جراحی زیبایی بینی ، حتما استحمام کنید.
 5. به مدت 8 ساعت قبل از عمل جراحی زیبایی بینی ، چیزی میل نکنید.
 6. در روز جراحی بینی استخوانی یک با خود داشته باشید.
 7. بانوان بدون آرایش صورت و لاک ناخن برای جراحی بینی مراجعه کنند.
 8. آقایان پیش از مراجعه برای جراحی بینی ریش و سبیل خود را بتراشند.

عمل جراحی زیبایی بینی استخوانی توسط دکتر امید ابراهیمی

انتخاب جراح بینی

اولین و مهم ترین اقدام قبل از جراحی بینی ، انتخاب بهترین جراح بینی می باشد ، چرا که مهم ترین عامل در کسب نتیجه مطلوب یا نا مطلوب می باشد. به همین دلیل انتخاب جراح از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و از آنجایی که جراحی بینی جزو جراحی های ضروری نیست ، فرد متقاضی از وقت کافی برای انتخاب جراح بینی متبحر برخوردار می باشد.

بینی به دلیل قرار گرفتن در مرکز صورت نقش بسیار مهمی در زیبایی و تناسبات صورت دارد و با ایجاد کوچک ترین تغییر در آن ، چهره افراد دستخوش تغییرات زیادی خواهد شد ، بنابراین چنانچه جراح متبحر انتخاب نشود ، امکان بهم خوردن تناسبات صورت فرد وجود دارد.

بسیاری از افراد به دلیل انتخاب جراح بینی کم تجربه ، دچار عوارض جانبی ؛ چون اختلالات تنفسی می شوند و مجبور به انجام جراحی ترمیمی بینی خواهند شد.

جراحی بینی نیمه فانتزی،

مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی

 1. داروهایی را که جراح بینی برای تان تجویز نموده است ، به طور مرتب استفاده کنید.
 2. بعد از جراحی بینی از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه با بینی وجود دارد ، پرهیز کنید.
 3. بینی خود را به طور مرتب با محلول مخصوص شستشو یا آب بشویید.
 4. هنگام استراحت و دراز کشیدن دو بالش زیر سر خود قرار دهید.
 5. از خوردن مواد غذایی سفت که نیاز به جویدن زیاد دارد ، خودداری نمایید.
 6.  از استعمال دخانیات و مصرف هر گونه مشروبات الکلی خودداری کنید.
 7. به هنگام عطسه و سرفه دهان خود را باز کنید تا به بینی فشار وارد نشود.
 8. در روز های ابتدایی بعد از جراحی بینی از خندیدن و حرف زدن بیش از حد خودداری کنید.
 9. طاق باز بخوابید و از خوابیدن به پهلو و شکم خودداری نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی ، می توانید به مقالات جامعی که تهیه شده و در وب سایت موجود است ، مراجعه کنید.

بهترین جراح بینی در تهران

دکتر امید ابراهیمی بهترین جراح بینی با سابقه بیش از یک دهه جراحی ، از بهترین جراحان حاذق و برتر کشور می باشند ؛ آنچه پیداست جراحی بینی جزو جراحی های پیچیده می باشد و با هر بار تکرار آن پیچیده تر هم خواهد شد؛ در نتیجه هزینه آن نیز به نسبت جراحی بینی اولیه بیشتر می باشد.

بنابراین در انتخاب جراح بینی خوب دقت کنید تا نتیجه مطلوبی کسب کنید و دچار عوارض جانبی نشوید.

جراحی بینی استخوانی توسط دکتر امید ابراهیمی بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

ویژگی های جراح بینی خوب

 • جراح بینی ، باید بدون در نظر گرفتن منافع مالی خود و با در نظر گرفتن سلامت و رضایت بیمار ، اقدام به جراحی بینی نماید.
 • جراح بینی باید قادر به انجام انواع جراحی بینی باشد.
 • جراح بینی باید با صبر و حوصله پاسخگوی تمام سوالات بیمار باشد.
 • رعایت اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی از اهمیت بالایی برخوردار است به همین دلیل پزشک موظف است بیمار را در جریان این اقدامات قرار دهد.
 • جراح بینی باید بتواند با تصور نتیجه نهایی ، دیدگاه کلی از فرم نهایی بینی را در اختیار فرد متقاضی قرار دهد و اعتماد بیمار را جلب کند تا فرد با تعلق خاطر اقدام به جراحی بینی نماید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button