جراحی بینی بسته

جراحی بینی عموما برای انجام تغییراتی در ظاهر و ساختار درونی بینی توسط دو تکنیک باز یا بسته انجام می شود. تفاوت جراحی بينی بسته با جراحی بینی باز تنها در محل ایجاد برش بینی می باشد.

جراحی بینی بسته

همانطور که در بالا گفتیم ، این جراحی تکنیکی است برای ایجاد تغییرات بینی که در داخل بینی انجام می شود. این تکنیک موجب می گردد تا دیگر برای ایجاد تغییرات به برش در قاعده بینی نیاز نباشد. در جراحی بینی بسته هیچ گونه اسکاری در بیرون بینی باقی نمی ماند.

جراح بینی

دکتر امید ابراهیمی یکی از بهترین جراحان گوش و حلق و بینی تهران می باشند که تا کنون تجربه های بسیار موفقی داشته اند. دکتر ابراهیمی تبحر و تجربه کافی برای انجام جراحي بيني بسته را دارد به همین دلیل شما می توانید از تجربیات وی برای انجام جراحی زیبایی بینی استفاده کنید. در صورت تمایل برای انجام جراحی زیبایی بینی با دکتر ابراهیمی می توانید با شماره هایی که در سایت وجود دارند تماس بگیرید.

مزایای جراحي بيني بسته

 • به برش کمتری در مقایسه با جراحی بینی باز نیاز دارد.
 • پس از جراحی بینی بسته کبودی و تورم کمتری در صورت ایجاد می شود.
 • هیچ گونه اسکاری پس از این جراحی بینی بر روی پوست باقی نمی ماند.
 • قابلیت ایجاد تغییرات دقیق با ظاهری طبیعی در این نوع عمل بینی وجود دارد.
 • زمان عمل بسیار کوتاه است.
 • بهبودی با سرعت بیشتری صورت می گیرد.

جراحی بینی بسته

کاندیدای انجام جراحی بینی بسته

افرادی که برای جراحي بيني بسته کاندیدای مناسبی هستند عموما دارای بدشکلی های ساده، تقارن در نوک بینی، پل بینی متناسب هستند که سابقه ضرب دیدگی شدیدی نیز ندارند. لازم به ذکر است افرادی که بینی های شدیدا کج یا نامتقارن دارند کاندیدای مناسبی برای انجام این تکنیک از جراحی بینی نیستند.

نحوه جراحی بینی بسته

در این تکنیک جراحی بینی ، تمامی برش های لازم درون بینی ایجاد می شود و برشی در ناحیه کلوملا ، بر روی پوست بیمار انجام نمی شود. جراح بینی تغییرات مورد نیاز بر روی بینی ، را از درون سوراخ های آن ایجاد می کند. در روش بسته میزان تورم و کبودی پس از جراحی ، برای بیمار بسیار کم بوده و طول دوره نقاهت و بهبودی کاهش می یابد. البته عدم ایجاد برش در ناحیه کلوملا و عدم جداسازی پوست بینی از روی اسکلت آن ، سبب می شود که جراح دسترسی محدودی به ساختار بینی داشته باشد و همین امر ، دست جراح را در اعمال تغییرات بزرگ می بندد.

در جراحی های بینی که نیاز به اعمال تغییرات جزئی دارند ، عمل بینی بسته گزینه مناسبی برای جراحی می باشد. پس از جراحی بینی ، برای حمایت از فرم جدید بینی بیمار ، بر روی آن گچ قرار داده می شود. لازم است یک هفته پس از عمل بینی ، برای برداشتن گچ به مطب جراح بینی خود مراجعه کنید.

 

 

نکاتی بعد از جراحی بینی بسته

رعایت توصیه های زیر می تواند به شما در تسریع روند بهبودی کمک نماید :

 1. از خیس کردن گچ بینی پرهیز کنید و صورت خود را به وسیله دستمال های مرطوب ، تمیز نمایید.
 2. داروهای تجویز شده توسط جراح را سر ساعت مصرف نمایید.
 3. بعد از عمل بینی ، برای کاهش تورم و کبودی ، می توانید تا 48 ساعت از کمپرس سرد استفاده نمایید.
 4. هنگام استراحت به کمک چند بالش ، سر را در وضعیت بالاتر از بدن قرار دهید.
 5. از غذاهای نرم ، آبکی و سرشار از فیبر استفاده کنید.
 6. از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب بپرهیزید و در صورت ضرورت ، از کرم های ضد آفتاب مناسب استفاده کنید.
 7. از حرکات شدیدی که موجب فشار بر روی بینی می شود ، مانند فین کردن ، گریه کردن و خندیدن شدید در دوره نقاهت بپرهیزید. همچنین با دهان باز عطسه و سرفه کنید.

اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی

امروز جراحی زیبایی بینی پر طرفدار ترین عمل زیبایی می باشد و طرفداران بسیاری در همه افراد با هر سن و جنسیتی دارد. به دلیل تعدد جراحان بینی انتخاب برای افراد متقاضی دشوار شده. انجام جراحی زیبایی بینی ضروری نیست، به همین جهت افراد از وقت کافی برای انتخاب جراح بینی خوب و با تجربه برخوردار هستند. جراح بینی در نتیجه نهایی نقش مستقیم دارد به همین دلیل انتخاب بهترین جراح بینی بسیار حائز اهمیت می باشد.

چه بسا برخی از افراد به دلیل انتخاب جراح بینی کم تجربه دچار مشکلات جانبی شده اند و در چنین شرایطی مجبور به انجام جراحی بینی ترمیمی می شوند.

جراحی بینی بسته

ویژگی هایی که یک جراح بینی خوب را از سایر جراحان بینی متمایز می سازد عبارتند از:

 • جراح بینی باید وجدان کاری داشته و سلامت و رضایت بیمار را در اولویت کار خود قرار دهد.
 • جراح بینی باید با در نظر گرفتن سلیقه بیمار و با توجه به تناسبات صورت فرد جراحی را انجام دهد.
 • جراح بینی با تجربه به انواع جراحی بینی طبیعی ، جراحی بینی فانتزی و جراحی بینی نیمه فانتزی مسلط است.
 • یک جراح خوب و با سابقه علاوه بر علم پزشکی، بر علم زیبایی شناسی هم مسلط است و می تواند با خلاقیت دیدگاه کلی از نتیجه جراحی را در اخیتار بیمار قرار دهد.
 • جراح بینی باید تمام سوابق پزشکی و بیماری فرد را مورد بررسی قرار دهد و از بیمار درباره حساسیت های دارویی اش سوال بپرسد.
 • جراح بینی باید با صبر و حوصله پاسخگوی تمام سوالات بیمار بوده و اعتماد بیمار را جلب کند. تا فرد متقاضی بیتواند با آرامش خاطر اقدام به جراحی بینی نماید.
 • جراح بینی خوب بیمار را متقاعد می کند تا انتظار معقولانه ای از جراحی بینی داشته باشد. در صورتی که فرد به روی عقیده خود اصرار داشت، از انجام جراحی بینی برای ایشان صرف نظر نماید.
 • جراح بینی موظف است بیمار را در جریان اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی قرار دهد.

نحوه انتخاب جراح بینی خوب

 1. یکی از موثر ترین روش های انتخاب بهترین جراح بینی ، پرس و جو از دوستان و آشنایانی است که قبلا اقدام به جراحی بینی نموده اند.
 2. از طریق گوگل می توانید لیستی از جراحان بینی را تهیه کرده و به سایت پزشکان مراجعه نمایید.
 3. پس از مراجعه به سایت به بررسی رزومه و سوابق کاری پزشک بپردازید.
 4. شما می توانید برای مشاهه نمونه کار های پزشک به گالری تصاویر و صفحه اینستاگرام وی مراجعه نمایید.

جراحی بینی بسته

هزینه جراحی بینی به روش بسته

هزینه جراحی بسته بینی یکی از مواردی است که افراد برای انجام جراحی بینی به آن توجه می کنند. لازم به ذکر است به دلیل عوامل بسیاری که در هزینه عمل بینی تاثیر گذار هستند این هزینه مشخص نمی باشد. توصیه ما به شما جهت آگاهی از هزینه عمل بینی مراجعه به مطب دکتر امید ابراهیمی می باشد. پس از انجام معاینات لازم دکتر ابراهیمی این هزینه را به اطلاع شما می رساند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button