جراحی بینی طبیعی

درباره جراحی بینی طبیعی

اکثر مراجعه کنندگانی که به دکتر امید ابراهیمی مراجعه می کنند ، خواستار جراحی بینی طبیعی هستند ؛ اما جراحی بینی طبیعی چیست و معیار تشخیص بینی طبیعی از بینی فانتزی چگونه است ؟

مفهوم زیبایی یک امر نسبی است ؛ در علم زیبایی شناسی معیارهایی را برای زیبایی بینی در نظر گرفته شده است ؛ تناسب بین اجزای مختلف صورت با بینی در علم زیبایی شناسی برای جراحی بینی معرفی شده است ؛ مدل مناسب برای جراحی بینی از مد نرفتن فرم بینی در طول زمان و برهم نخوردن سیمای طبیعی فرد در هرگروه سنی که فرد زندگی خواهد کرد ، می باشد.

جراحی بینی طبیعی

معیار طبیعی بودن بینی بر اساس افراد زیبای جامعه به دست آمده ، که این اصول مورده قبول جراحان زیبایی بینی است ؛ اگر از حد نرمال تایید شده فراتر بروید ، یعنی کوتاه شدن غیر طبیعی ، قوس دار شدن بیش از حد ، سربالا شدن ، نازک شدن تیغه بینی فراتر از حد نرمال ، بینی جراحی شده نه تنها ساختار عملکردی خوبی ندارد ، بلکه صورت فرد را مصنوعی و نامتناسب خواهد کرد. در واقع درزمانی که شما قصد انجام عمل جراحی طبیعی بینی را دارید، باید به گونه‌ای عمل شوید که فارغ از زیبایی بینی و کوچک کردن آن، بینی‌تان طبیعی جلوه کند. به طوری که وقتی کسی شما را دید، تشخیص عملی بودن بینی‌تان چندان کار راحتی نباشد. به همین دلیل بسیار اهمیت دارد که این کار را نزد متخصصی انجام دهید که به اندازه کافی در این جراحی مهارت کافی را داشته باشد.

برای انجام جراحی بین طبیعی ، باید مشخصات صورت هر فرد مشخص شود ؛ طول و عرض صورت ، نوع گردی ، برجستگی چانه ، سایز گونه و چشم ها، تقارن و طبیعی بودن پره‌های بینی، اندازه سوراخ‌های بینی، سایز بینی طبیعی، قوز پشت بینی مواردی است که جراح باید در نظر بگیرد.

یکی دیگر از مواردی که باعث می شود بینی فرد ، طبیعی به نظر برسد در نظر گرفتن ویژگی های فردی و نژادی او است. جراحي بيني طبيعي باید به نحوی انجام شود که ظاهر ویژگی های نژادی بینی فرد با سایر اعضای صورت مطابقت داشته باشد.

عمل بینی طبیعی زنانه

همانطور که می دانید خانم ها بیش از آقایان به زیبایی و جذابیت اهمیت می دهند ؛ به همین دلیل نتیجه جراحی بینی برای خانم ها از اهمیت بسیاری برخوردار است ؛ برخی از خانم ها بینی هایی معمولی دارند و جهت بر طرف کردن ایرادات ناچیزی که در ظاهر بینی شان وجود دارد ، برای جراحي بيني طبيعي اقدام می کنند.

جراحی بینی طبیعی

 

 

 

 

 

 

 

برای انجام جراحی بینی طبیعی ، فاصله میان بینی و لب از اهمیت بسیاری برخوردار است ؛ به گونه ای که در حالت طبیعی فاصله میان لب و بینی آقایان بیش از خانم ها است که این فاصله باید در جراحي بيني طبيعي نیز رعایت شود.

جراحی بینی طبیعی مردانه

مردان ساختار صورت شان استخوانی تر از خانم ها می باشد ؛ به همین دلیل دارای جذبه بیشتری نسبت به بانوان هستند ؛ حفظ جذبه برای آقایان از اهمیت بسیاری برخوردار است ؛ به همین دلیل تمایل دارند تا پس از عمل بینی نیز جذبه چهره شان حفظ شود.

همین امر موجب افزایش جمعیت کاندیدای جراحی بینی طبیعی مردانه شده است ، این کاندیدا همچنین علاقه دارند طی جراحی بینی ایرادات فرم بینی شان نیز اصلاح گردد.

با توجه به موارد ذکر شده ، بینی ای که نوک سربالا و سایز کوچکی داشته باشد ، قطعاً مورد پسند یک آقا نیست ؛ به همین دلیل یک جراح بینی باید در انجام جراحی بینی مردانه دقت و تبحر بسیاری داشته باشد ، تا بتواند نتیجه دلخواه بیمار را به وجود آورد.

جراحی بینی فانتزی

یکی از انواع جراحی بینی می باشد ، که بیشتر در بین خانم ها طرفدار دارد ؛ در صورتی که این نوع از جراحی زیبایی برای همه افراد مناسب نیست ، برای مثال افرادی که بینی گوشتی دارند ، به علت ضخامت پوست بینی ، تغییرات ایجاد شده در بینی به خوبی به نمایش در نخواهد آمد.

افرادی که خواهان داشتن بینی فانتزی هستند ، باید آگاه باشند که در صورت ناراضی بودن از نتیجه جراحی ، انجام جراحی مجدد ( جراحی بینی ترمیمی ) برای این افراد سخت تر است ؛ زیرا در جراحی بینی فانتزی ، اندازه بینی بسیار کوچک شده و جراح بینی برای ترمیم این نوع بینی کار دشواری را در پیش رو خواهد داشت.

جراحی بینی فانتزی ، بر روی یک بینی استخوانی نتیجه مطلوب تری خواهد داشت ؛ نمونه جراحی بینی فانتزی توسط دکتر امید ابراهیمی :

جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی در بین خانم ها طرفداران زیادی دارد ؛ منظور از جراحی بینی نیمه فانتزی ، منظور از مدل بینی نیمه فانتزی بینی است که ضمن حفظ تناسب اندازه و شکل بینی با سایر اجزای صورت ، نوک بینی کمی سربالا بوده ( از حالت طبیعی کمی سربالاتر ) و قوس پشت بینی هم کمی بیشتر از بینی طبیعی باشد.

در این مدل نیز ظاهر بینی از حالت طبیعی زیاد فاصله نگرفته نوک بینی بیش از حد بالا نرفته و بینی ظاهری به اصطلاح خوکی پیدا نکرده و همچنین ، قوس بینی هم حالت سرسره ای پیدا نکرده است.

مدل نیمه فانتزی مقداری کوچک تر و ظریف تر از مدل طبیعی است و این ممکن است عملکردی به خوبی مدل طبیعی بینی نداشته باشد ، اما همه افرادی که توسط دکتر امید ابراهیمی بهترین جراح بینی طبیعی تهران مورد جراحی قرار گرفته اند و جراحی بینی نیمه فانتزی داشته اند ، از عملکرد بویایی و تنفسی بینی خود راضی هستند.

مزایای عمل طبیعی بینی

اما سوال اینجاست که چرا باید به جای عمل جراحی فانتزی بینی که طرفداران زیادی دارد، جراحی طبیعی بینی را ترجیح داد؟ زیرادر جراحی بینی طبیعی.ساختارطبیعی بینی واسکلت غضروفی واستخوانی حفظ وتقویت می شودو به این دلیل  نسبت به عمل فانتزی دارای عوارض کمتر است. به طوری که طی گذشت چند سال، همچنان ظاهر طبیعی خود را حفظ می‌کند و بدون ایجاد فرورفتگی در بینی، اشکالات ظاهری برطرف می شود. در نتیجه بدون اینکه تنفس‌تان مختل شود، بینی شما به حالت زیبا و طبیعی روی صورت‌تان می‌نشیند.

انواع روش های جراحی بینی

جراحی بینی ، با توجه به محلی که برش در آن قسمت ایجاد می شود به دو نوع جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته تقسیم بندی می شود ؛ انتخاب نوع جراحی بینی به سلیقه و مهارت جراح بینی بستگی دارد.

جراحی بینی به روش باز

در جراحی بینی باز ، جراح برش ها را در ناحیه میان دو سوراخ بینی که به آن کلوملا نیز گفته می شود ، ایجاد می کند ؛ سپس پوست توسط دستگاهی مخصوص از ساختار بینی جدا می شود و تغییرات اعمال خواهد شد.

در این روش جراح بینی اشراف کامل به ساختار بینی دارد و به همین دلیل ، احتمال بروز خطا یا عوارض چون نامتقارنی سوراخ های بینی یا مشکلات تنفسی به حداقل می رسد ؛ از این رو جراحی بینی باز اولویت اول اکثر جراحان بینی می باشد.

جراحی بینی به روش بسته

در این روش ، پوست برش داده نمی شود و برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد خواهند شد. در تکینک جراحی بسته بینی که جزو قدیمی‌ترین تکنیک‌های جراحی بینی است، هیچ برشی روی تیغه میانی بینی نمی‌بینید و برشها داخل بینی داده می شود.  در این تکینک، قدرت اعمال تغییر روی بینی توسط جراح محدود تراست.

هزینه عمل بینی طبیعی

هزینه عمل بینی طبیعی به شرایط بینی شما و تخصص جراح بستگی دارد. چرا که ممکن است در کار جراحی زیبایی، بینی شما نیاز به جراحی‌های همزمان دیگر داشته باشد که البته در این مورد، در جلسات مشاوره صحبت می‌شود. هزینه عمل بینی مجموع هزینه‌های بیمارستان، دارو، تیم جراحی، هزینه‌های جانبی و جراحی‌های مورد نیاز است.

تکنیک‌های جدید جراحی بینی

یکی از جدیدترین تکنیک‌های جراحی بینی، اسکن سه بعدی از بینی است که به بیمار کمک می‌کند نتیجه عمل بینی خود را قبل از جراحی ببیند. تکنولوژی اسکن سه بعدی از این جهت خوب است که تا حد زیادی استرس فرد را از بابت نتیجه بینی از بین می‌برد و فرد با خیال راحت تر زیر تیغ جراحی می‌رود. به این ترتیب فرد می‌تواند از زوایای مختلف به کمک اسکن سه بعدی و طراحی سه بعدی بینی خود را قبل از جراحی ببیند و نظرات خود را به پزشک منتقل کند. مثلا قوس را کمتر یا نوک بینی را بالاتر ببرد.

بر اساس طراحی سه بعدی، برای کنترل روند جراحی و رسیدن به نتیجه دلخواه فرد، یک قالب کنترلی با پرینترهای سه بعدی طراحی می‌شود و به جراح این امکان را می‌دهد تا در هر مرحله، فرم بینی را با آن چک کند. قالب‌های کنترلی، برای هر فرد متناسب با بینی خودش طراحی و تنظیم می‌شود. وجود این تکنولوژی‌ها جراح را قادر می‌سازد که با کاهش قابل توجه خطا، بینی را به خوبی به شکل مورد نظر فرد دربیاورد. البته مسلما نتیجه جراحی باطراحی کامپیوتری تطابق کامل نخواهدداشت ولی حدود۸۰درصدشباهت باآن قابل انتظاراست.

انواع بینی

بینی ها ، از لحاظ میزان ضخامت پوست به دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم بندی خواهند شد ؛ نوع بینی یکی از فاکتورهای مهم و تاثیر گذار در نتیجه و انتخاب نوع جراحی بینی می باشد.

بینی های استخوانی

بینی استخوانی ، پوست نازکی دارند و استخوان این بینی ها از استحکام بالایی برخوردار است ؛ در بیشتر موارد بینی های استخوانی قوز دار هستند ؛ ولی این بدین معنی نیست که این مشخصه تنها مختص بینی های استخوانی باشد ، چرا که ممکن است یک بینی دارای قوز و برآمدگی باشد ؛ ولی به دلیل غضروفی بودن و ضخامت پره ها ، از بینی های گوشتی محسوب شوند.

به دلیل نازک بودن پوست بینی های استخوانی ، کوچکترین تغییر حالت ایجاد شده ملموس و قابل مشاهده است ، به همین دلیل بینی استخوانی ، ایده آل ترین بینی برای انجام جراحی می باشد ؛ افرادی که دارای بینی استخوانی هستند ، قادر به انجام انواع جراحی بینی طبیعی ، جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی می باشند.

بهترین دکتر عمل بینی طبیعی

دکتر امید ابراهیمی بهترین جراح طبیعی کار در تهران هستند ؛ سابقه طولانی و نمونه جراحی های بی نقص ایشان ، نشان دهنده مهارت و توان بالای ایشان در انجام عمل جراحی بینی به شکل طبیعی می باشد ؛ ویدیو زیر نظر یکی از بهترین جراح بینی طبیعی کار ایران ، دکتر امید ابراهیمی در مورد تفاوت جراحی بینی به شکل طبیعی یا فانتزی را نشان می دهد.

بینی های گوشتی

پوست بینی های گوشتی ضخیم تر از بینی استخوانی است و غضروف آن ها ضعیف می باشد ؛ بهترین جراحی برای افرادی که دارای بینی ها گوشتی هستند ، جراحی بینی طبیعی است ، چرا که در این بینی به دلیل ضخامت پوست آن ها هنر دست جراح به خوبی قابل مشاهده نمی باشد.

افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند ، همواره نگران برگشت پذیری بینی خود هستند ، اما باید گفت در گذشته جراحی بینی گوشتی کاهنده بود و به همین دلیل ، این بینی ها تقریبا و به مرور زمان به حالت اولیه خود برمی گشتند و  نوک بینی افتاده می شد ؛ اما امروزه با گرافت گذاری و تقویت غضروف بینی از برگشت پذیری بینی های گوشتی جلوگیری خواهد شد.

دکتر امید ابراهیمی بهترین جراح بینی طبیعی با تجربه بیش از پنج هزار جراحی بینی سابقه و رکورد عالی در جراحی بینی از خود به جای گذاشته است.

مراحل جراحی بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی، روال پیچیده‌ای ندارد و تغییرات خیلی سختی روی فرد قرار نیست انجام شود. به طوری که اغلب  این جراحی در داخل کلینیک انجام می شود.

قبل از جراحی، ابتدا یک سری آزمایشات و بررسی‌های دقیق به منظور معاینه و برنامه جراحی برنامه ریزی می‌شود. سپس در روز جراحی می‌توان با روش بیهوشی یا روش‌هایی که فرد، دردی را متوجه نشده و تحرکی نداشته باشد، جراحی را انجام می‌دهند. این جراحی به روش باز انجام می‌شود.

اقدامات قبل از جراحی بینی طبیعی

 • اولین قدم برای انجام جراحی بینی ، انتخاب بهترین پزشک بوده که با برخورداری از تجربه و مهارت بالا می تواند ، بهترین نتایج را برای بیماران خود به ارمغان بیاورد.
 • پس از انتخاب جراح بینی خوب با پزشک صحبت کنید و انتظارات خود از جراحی بینی را با ایشان مطرح نمایید.
 • از همه جهت های صورت خود عکس تهیه کنید.
 • آزمایشات لازم را انجام دهید و نتیجه را در اختیار جراح بینی بگذارید.

سایر اقدامات قبل از جراحی بینی طبیعی

 • در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا هستید یا در حال استفاده از داروی به خصوصی می باشید ، جراح بینی خود را در جریان بگذارید ؛ همچنین در صورت برخورداری از حساسیت دارویی به پزشک خود اطلاع دهید.
 • قبل از عمل بینی ناشتا باشید و حداقل از 8 ساعت قبل چیزی میل نکنید ؛ لازم است حین جراحی معده خالی باشد ، چرا که در زمان بیهوشی امکان برگشت محتویات معده به داخل مجاری تنفسی وجود دارد ؛ البته وجود لوله تنفسی در نای بیمار این ریسک را کاهش خواهد داد.
 • از دو هفته قبل از عمل بینی ، استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل ممنوع می باشد ؛ همچنین استفاده از داروهای منعقد کننده خون نیز ممنوع است ؛ سیگار موجب کاهش اکسیژن خون شده و احتمال بروز مشکلات تنفسی حین عمل را افزایش می دهد.
 • از دو هفته پیش از جراحی بینی از مصرف داروهایی ؛ همچون پروفن و آسپرین پرهیز شود ، چرا که منجر به خون ریزی حین عمل شده و روند جراحی را با مشکل مواجه خواهد کرد.
 • روز عمل از داشتن لاک ، آرایش ، ریش و سبیل و زیورآلات خودداری فرمایید.
 • بهتر است از یک هفته قبل از جراحی بینی از مایعات و مواد مغذی بیشتری استفاده کنید.
 • پیش از عمل استحمام نمایید.
 • به اتفاق یک همراه و زودتر از ساعت تعیین شده در محل جراحی ، حضور داشته باشید.
 • مدارک مورد نیاز به همراه خود بیاورید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی

 • پس از رینوپلاستی ، به دلیل اینکه به بافت و ساختمان بینی ضربه وارد می شود ، همه بیماران با تورم و کبودی و گاها درد مواجه می شوند ؛ اما شدت آن ها در هر فرد متفاوت است ؛ همچنین بر اثر لوله بیهوشی که حین عمل در گلو قرار داده می شود ، معمولا بیماران دچار گلو درد نیز خواهند شد ؛ اما با رعایت یک سری نکات و اصول مراقبتی می توان نسبت به کنترل آن ها اقدام نمود و به روند بهبودی شان سرعت بخشید.
 • برای بهبود گلو درد خود بهتر است از مایعات گرم استفاده کنید.
 • تا دو الی سه روز اول پس از جراحی بینی به منظور کنترل کبودی و تورم صورت خود از کمپرس یخ استفاده نمایید ؛ لازم به ذکر است تا سه روز اول پس از جراحی بینی شدت این عوارض ( تورم و کبودی صورت ) رفته رفته بیشتر می شود ؛ بنابراین توصیه می شود در این سه روز چندان مقابل آینه قرار نگیرید ؛ پس از این مدت به تدریج از شدت آن کاسته خواهد شد.
 • تا یک هفته به خوبی استراحت کنید و از انجام فعالیت های روزانه خودداری نمایید. انجام اقدامات سنگین نیز ممنوع می باشد ؛ در واقع بهتر است طی هفته اول پس از عمل بیشتر دراز بکشید.
 • نحوه درست دراز کشیدن پس از جراحی بینی اینگونه است که از چند بالش کمک گرفته و سر و سینه خود را بالا تر از پاها قرار دهید. این کار به کاهش تورم و کبودی صورت نیز کمک می کند.
 • مصرف داروهای تجویز شده را فراموش نکنید ؛ هر یک از داروهای تجویز شده برای کار به خصوصی بوده و مصرف به موقع آن ها بسیار حائز اهمیت است.
 • تا دو هفته پس از جراحی بینی ، از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل خودداری نمایید.

جراحی بینی طبیعی، و هر نوع جراحی بینی را حتماً پیش متخصصی انجام دهید که از تخصص و مهارت کافی برخوردار باشد. جراحی بینی از جمله جراحی‌های زیبایی است که تخصص و مهارت پزشک اهمیت زیادی دارد. می‌توانید نمونه‌های کار قبلی جراح را ببینید، در طول معاینه قبل از جراحی، تشخیص، علم و حوصله او را در پاسخ به سوالات‌تان بسنجید و با خیال راحت بینی‌تان را به دست جراح بسپارید. در این زمینه تخصص دکتر ابراهیمی با سابقه و مهارت بی‌نظیری که در زمینه جراحی بینی طبیعی دارد، خیال‌تان را از داشتن یک بینی طبیعی راحت می‌کند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button