جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی : از آنجایی که بینی تنها عضو برجسته صورت است و در مرکز آن قرار دارد ، در تناسبات و زیبایی چهره تاثیر بسزایی خواهد داشت.

در واقع زمانی که بینی کوچک ترین ایرادی داشته باشد سایر اعضای صورت را نیز تحت تاثیر قرار می دهد ، بنابراین امروزه در جامعه ما جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی ) میان اقشار مختلف مردم با هر سن و جنسیتی رایج شده است.

این جراحی از پیچیدگی های خاص خود برخوردار می باشد و به همین جهت نیازمند دقت و مهارت زیاد جراح است. بنابراین در انتخاب جراح بینی خود نهایت دقت را داشته باشید.

اما بر اساس استاندارد های جهانی به طور کلی پس از عمل ، فرم بینی ها به سه دسته تقسیم می شوند :

 1. بینی فانتزی
 2. بینی نیمه فانتزی
 3. و بینی طبیعی

جراحی بینی فانتزی

ویژگی های جراحی بینی فانتزی

در حقیقت بینی فانتزی یکی از مدل هایی است که طرفداران خاص خود را دارد. افرادی که قصد عروسکی شدن فرم بینی خود را داشته و علاقمند به داشتن بینی های کوچک و سربالا هستند اقدام به جراحی بینی فانتزی می کنند.

در این عمل بینی کوچک شده و در قسمت پل آن قوس بیشتری ایجاد می شود. در نهایت نوک بینی سر بالا می شود ؛ به طوریکه فاصله نوک بینی تا لب بالا حدود 100 تا 105 درجه می باشد.

اما انجام این جراحی دقت عمل بسیار بالایی می خواهد و جراح بینی باید حساسیت بیشتری داشته باشد ؛ چرا که این مدل نسبت به سایر مدل ها از ظرافت بیشتری برخوردار است. همچنین علاوه بر مهارت جراح بینی ، بیمار نیز باید انتظار معقولی داشته باشد. این حساسیت ها به این خاطر است که به طور مثال اگر بینی بیش از حد کوچک یا سربالا شود می تواند تناسبات صورت را بهم بریزد و نتیجه چندان مطلوبی حاصل نمی شود. علاوه بر این حتی ممکن است مشکلات تنفسی نیز در پی داشته باشد.

نکته دیگر درباره بینی فانتری این است که تنها برای افرادی مناسب است که دارای بینی استخوانی هستند. در واقع از آنجایی که بینی گوشتی پوست ضخیمی دارد تنها برای جراحی بینی طبیعی مناسب می باشد.

هزینه جراحی بینی فانتزی

هزینه جراحی بینی فانتزی توسط جناب دکتر امید ابراهیمی ، یکی از بهترین جراحان بینی تهران و متخصص گوش حلق و بینی ، پس از معاینه و بررسی بینی مشخص خواهد شد. بنابراین برای کسب اطلاع از قیمت می توانید با مطب تماس بگیرید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی

به طبع انجام عمل جراحی پایان کار نیست و نتیجه عمل به میزان رعایت مراقبت های بعد از آن نیز بستگی دارد. بنابراین انجام این اقدامات بسیار حائز اهمیت می باشد.

تا دو هفته پس از جراحی بینی :

 1. استعمال دخانیات و نوشیدن مایعاتی که حاوی الکل هستند ممنوع می باشد. چرا که این مواد اکسیژن رسانی به خون را با مشکل مواجه کرده و سبب افزایش کبودی صورت می شوند.
 2. به هیچ عنوان بدون مشورت با جراح بینی خود از دارو استفاده نکنید. تنها می توانید از دارو و مسکن هایی که پزشک تجویز نموده مصرف نمایید. به خصوص دارو هایی همچون آسپرین و وارفارین که سبب رقیق شدن خون شده و احتمال خونریزی و افزایش کبودی را خواهند داشت.

سایر مراقبت ها

 • استفاده از کمپرس یخ به روی صورت به کاهش تورم و کبودی آن کمک می کند.
 • همچنین بالا نگه داشتن سر در کم شدن کبودی صورت موثر می باشد. در واقع بهتر است زمان دراز کشیدن و خوابیدن سر و گردن خود را با استفاده از چند بالش بالا تر از پا ها و زمین قرار دهید.
 • از مواد غذایی آبکی و ترجیحاً کم نمک و کم ادویه استفاده نمایید. غذا هایی همچون پوره سیب زمینی ، فرنی و سوپ از غذاهای مناسب هستند.
 • انجام کار های غیرضروری را به تعویق بیاندازید و اقدامات سنگینی که سبب افزایش ضربان قلب می شوند را انجام ندهید. چرا که این کار باعث ورم بیشتر می شوند.
 • تا دو ماه نمی توانید از عینک استفاده کنید اما در این مدت استفاده از لنز مشکلی ندارد.
 • تا مدتی از رفتن به استخر و شنا کردن خودداری نمایید.
 • بهتر است در طول مدت نقاهت خود از لباس های گشاد و ترجیحا زیپ یا دکمه دار استفاده کنید.
 • توجه داشته باشید که قالب بینی خیس نشود. اما بعد از برداشتن آن استحمام به همراه چسب مانعی ندارد.

پاسخ

1 × 1 =

Call Now Button