جراحی نوک بینی چگونه است؟

جراحی نوک بینی

بینی یکی از اعضای مهم در چهره انسان است که زیبایی و فرم آن می‌تواند نقش بسزایی در جذابیت فرد داشته باشد.

مواردی مثل افتادگی نوک بینی، انحراف تیغه میانی بینی و غیره از مشکلاتی هستند که خیلی از افراد را به جراحی بینی ترمیمی ترغیب می‌کند.

 یکی از مشکلات شایع که خیلی از افراد به آن دلیل به پزشکان زیبایی مراجعه می‌کنند عمل افتادگی نوک بینی است. در عصر حاضر خوشبختانه با تکنیک‌های جدیدی که ارائه شده است این مشکل تا حدود زیادی قابل اصلاح شده است.

 در جراحی‌هایی که برای بینی انجام می‌شود در اکثر مواقع هدف زیبایی و دستیابی به بینی متناسب باچهره است که با فرم‌دادن و بالا‌بردن نوک آن انجام می‌شود.

عمل جراحی نوک بینی کمک شایانی به ایجاد زیبایی و تعادل در عناصر صورت می‌کند که ثمره شیرین آن، چهره‌ای جذابتر و متناسب خواهد بود.

 درعمل جراحی نوک بینی پزشک جراح با تغییراتی که در غضروف‌های داخلی ایجاد می‌کند، فرم مطلوب را به بینی می‌دهد که این عمل در واقع استحکام‌بخشیدن و فرم‌دادن به غضروف‌های نوک بینی است که آن را زیبا و خوش فرم کرده و تثبیت خواهد کرد.

 

مراحل و شرایط جراحی نوک بینی چگونه است؟

 جراحی نوک بینی  با بیهوشی عمومی یا بیحسی موضعی قابل انجام است.درواقع جراحی نوک بینی یکی ازمراحل جراحی زیبایی بینی بوده وبندرت به تنهایی انجام می شود زیرا باایجاد تغییر درنوک بینی بایدسایراجزای بینی نیز بطورمتناسب تغییرنمایدتا تناسب وزیبایی بینی جدید برقرار شود.عمل برروی نوک بینی بسته به میزان تغییرموردنیازاز۳۰تا۶۰دقیقه زمان خواهد برد. در این عمل از بخیه‌های داخلی و جزئی استفاده می‌شود که نیاز به کشیدن ندارد. بعد از عمل، نوک بینی پانسمان می‌شود و تا ۵ روز به این شکل باقی خواهد ماند. بعد از گذشت این ایام با صلاحدید پزشک می‌توان پانسمان را باز کرد.

 البته تا قبل از گذشت ۵ روز از عمل و بازکردن پانسمان، شخص می‌تواند بایداستراحت کرده و مراقب تماس و ضربه‌های احتمالی به بینی باشد.

یک نوع شایع این عمل، بالابردن نوک بینی است که با نظر شخص، شرایط فردی و تجربیات پزشک این مقدار تعیین شده و به بهترین شکل انجام می‌شود.

جراحی نوک بینی توسط دکتر امید ابراهیمی

 نقش نوک بینی در زیبایی و چهره فرد

 نوک بینی در محل اتصال با لب بالایی فرد، زاویه‌ای را ایجاد می‌کند که متمایل‌بودن آن به سمت بالا می‌تواند تناسبات جذاب‌تری را به چهره فرد ببخشد.

زاویه بین لب و نوک بینی اگردرست تنظیم وبازسازی شود می‌تواند چهره‌ای زیباتر به ارمغان بیاورد. امروزه خیلی از افراد تمایل به بالابردن نوک بینی دارند که سیل عظیمی از آن‌ها را خانم‌ها تشکیل می‌دهند و بالارفتن نوک بینی و بیشترکردن زاویه مذکور چهره‌ای زیباتر و جوان‌تر را به وجود می‌آورد. البته آقایان هم از این امر مستثنی نبوده و برای زیباترشدن و یا ترمیم آسیب‌هایی که به بینی آن‌ها وارد شده مبادرت به انجام این عمل می‌کنند.

جراحی نوک بینی توسط دکتر امید ابراهیمی 

چرا بینی دچار افتادگی می‌شود؟

 در بسیاری از موارد این امر بسته به ژنتیک و فرم ذاتی بینی و صورت فرد است، اما عواملی چون آسیب‌های ناشی از ضربه، عمل‌های ناموفق قبلی و بالارفتن سن می‌تواند باعث افتادگی نوک بینی در فرد شود.

به لطف جراحی‌های ترمیمی بینی و پیشرفت تکنولوژی در این زمینه، مشکلات ارثی و آسیب‌های ایجادشده به‌راحتی قابل رفع شده‌اند.

جراحی نوک بینی باز است یا بسته؟

 جراحی نوک بینی با توجه به شرایط فرد و یا صلاحدید پزشک جراح می‌تواند به‌صورت باز و یا بسته انجام شود. قبل از شروع این عمل لازم است طول بینی، مقدار افتادگی نوک، زاویه بینی و لب‌ها و زاویه بینی با پیشانی مورد بررسی قرار گیرد تا بهترین روش برای انجام این عمل مشخص شود.

به دلیل تغییر ساختار بینی ممکن است سوراخ‌های بینی دچار تغییر و یا کوچک‌شدن شود که با نظر پزشک و در صورت نیاز، تغییرات مناسب بر روی سوراخ‌های بینی انجام خواهد شد که تناسبات اجزای صورت به‌درستی حفظ شده و زیبایی بهتری ایجاد شود.

 زیرسازی و پیوند غضروف در جراحی نوک بینی

 در برخی موارد مشکلات بینی و افتادگی آن به گونه‌ای است که پزشک جراح تنها با تغییر در ساختار غضروف و یا پوست خارجی آن قادر به برطرف‌کردن آن نقیصه نمی‌شود. برای حل این مشکل از روش‌هایی برای استحکام و زیرسازی استفاده می‌شود که این تکنیک در سال‌های اخیر کمک شایانی به زیباتر و با‌کیفیت‌تر‌شدن این فرم از جراحی شده است.

روش‌های دیگری برای درمان افتادگی بینی وجود دارد؟

 در خیلی از موارد دیده شده است که برای رفع افتادگی بینی از تزریق ژل، بالاکشیدن با نخ و لیفت‌کردن بینی استفاده می‌شود. روش‌های نامبرده جز متحمل‌شدن هزینه‌های اضافی، ثمری به همراه ندارد وگاهی بابروزحساسیت وعفونت بینی میتواندعوارض شدید وگاهی برگشت ناپذیرایجاد کند.

 در حال حاضر، تنها روش و مطمئن‌ترین روش برطرف‌کردن این مشکل، جراحی نوک بینی است که روشی آزموده‌شده و با ثبات است و انتخاب بهترین جراح بینی نیز برای انجام این عمل امری اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

جراحی نوک بینی توسط دکتر امید ابراهیمی

جراحی نوک بینی

آیا جراحی نوک بینی دائمی و ماندگار است؟

 بسیاری از افراد هستند که با مراجعه به پزشکان از عمل‌های قبلی بینی خود ناراضی بوده و از بازگشت و عوارض بعدی آن گله‌مند هستند. در تکنیک‌های جدید و این روش سعی شده است که عملی بسیار ماندگار و باکیفیت صورت پذیرد که رضایت شخص تا سالیان طولانی فراهم شود.

 البته این نکته را هم باید در نظر داشت که شرایطی چون نوع و روش زندگی شخصی، نحوه نگهداری از بینی بعد از جراحی، جنس و نوع پوست صورت، سن فرد می‌تواند فرم بینی و این عمل را تحت‌تأثیر قرار دهد که امری اجتناب‌ناپذیر و طبیعی است، چه عمل جراحی صورت پذیرد و یا بینی فرم طبیعی خود فرد را داشته باشد؛ اما به‌طور کلی عملی با کیفیت و ثبات بالاست که می‌تواند سالیان سال ماندگاری داشته باشد.

قیمت جراحی نوک بینی

 در این عمل عوامل مختلفی دخیل هستند که می‌تواند هزینه این عمل را دستخوش تغییرات کند. عواملی چون بینی‌های استخوانی یا بینی‌های گوشتی، مقدار انحراف بینی، مقدار استفاده از غضروف و … می‌تواند روی مقدار دقت عمل و هزینه‌ها تأثیر مستقیم داشته باشد. به‌منظور مشاوره و آگاهی از شرایط و قیمت‌ها می‌توانید با مطب دکترابراهیمی تماس حاصل کنید.

آیا جراحی نوک بینی شامل بیمه می‌شود؟

 این عمل جراحی شامل بیمه نخواهد بود، اما اگر مشکلی مثل انحراف تیغه میانی، پولیپ و سینوزیت که در عملکرد درست سیستم بدن دخیل است باشد، هزینه آن توسط شرکت‌های بیمه پرداخت می‌شود.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button