جراحی نوک بینی

جراحی نوک بینی

یکی از شایع ترین و مهم ترین مشکلاتی که افراد برای انجام جراحی زیبایی بینی تصمیم گیری می کنند ، جراحی نوک بینی می باشد. این دسته از افراد عموما بینی هایی با نوکی پهن دارند ، که جزو افراد با بینی های گوشتی به حساب می آیند  ، و یا عمل بینی گوشتی را قبلا انجام داده اند و نوک بینی آن ها ، بعد از جراحی دچار مشکل شده است: این افراد می توانند با عمل نوک بینی ، ظاهری متفاوت و زیبا داشته باشند.

جراحی نوک بینی

 

برای این که مراحل ترمیم جراحی نوک بینی انجام گردد غضروف هایی قوی به غضروف های نوک بینی پیوند داده می شوند تا توسط این امر استحکام کافی پیدا کند و در نهایت ظاهری زیبا داشته باشد.

درباره عمل جراحی بینی

بسیاری از افراد این روزها کاندیدای انجام جراحی زیبایی پلاستیک از جمله جراحی زیبایی بینی هستند، اغلب این افراد حاضر اند عوارض احتمالی ناشی از عمل جراحی بینی را به جان بخرند اما به ظاهری زیبا دست یابند.

به این جهت گفتیم عوارض احتمالی که اگر آنان در انتخاب بهترین جراح بینی دقت نکنند با مشکلاتی اعم از مشکلات تنفسی پس از جراحی بینی مواجه می شوند که نیاز به جراحی مجدد بینی دارند.

کاندیدای جراحی بینی با دلایل متفاوتی برای انجام جراحی بینی تصمیم می گیرند که یکی از آن ها همانطور که در بالا نیز ذکر کردیم نوک بینی پهن و دیگری افتادگی نوک بینی و غیره می باشد.

این دسته از افراد باید در ابتدا درباره نحوه جراحی بینی و سپس جراح بینی خوب تحقیق کنند تا پس از درمان با نتیجه ایده آلی روبه رو شوند.

چرا جراحی نوک بینی انجام می شود ؟

نوک گرد یا بلند بینی ، می تواند ظاهر صورت را صاف ، دراز یا حتی مبهم نشان دهد. همچنین سبب می شود ، بینی پهن تر به نظر برسد و در نتیجه ، ظاهری نامتوازن ایجاد می کند.

تیپ پلاستی به نوک بینی حالت تیز تری می بخشد ، و پهنای بینی را کاهش می دهد. این جراحی انواع مختلفی دارد؛ بنابراین ، هر بیمار به دقت معاینه می شود و جراحی لازم بسته به وضعیت نوک بینی ، انجام می شود.

این جراحی صرفا بد فرمی نوک بینی ( عدم تقارن ، پهنا ، افتادگی ، بدفرمی یا باریکی نوک بینی ) را اصلاح می کند؛ مشروط بر آن که آناتومی ساختاری استخوان بینی ، طبیعی باشد.

درجلسه مشاوره

بیمار درباره ناخشنودی خود از ظاهر بینی با جراح بینی صحبت می کند ، و انتظارات خود بعد از ارزیابی اولیه بینی ، درباره نتیجه جراحی را با او در میان می گذارد. از هشت زاویه مختلف بینی عکس گرفته می شود ، و نمایه احتمالی بعد از جراحی ، روی عکس علامت گذاری می شود.

روش های جراحی تیپ پلاستی

جراحی نوک بینی را می توان ، به دو روش باز و بسته تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی ، انجام داد. در تکنیک بسته ، برشی در قسمت خارجی بینی زده نمی شود؛ زیرا جراحی در داخل بینی انجام می شود. اما در تکنیک باز ، برشی در بافت پایه حدفاصل دو حفره بینی زده می شود. جراح میدان دید و دسترسی بیشتری ، به ساختار بینی را در این روش خواهد داشت.

توصیه های قبل از جراحی تیپ پلاستی

  • بیمار باید سابقه پزشکی ، داروهایی که درحال حاضر مصرف می کند و وضعیت سلامت عمومی خود را ، به جراح و متخصص بیهوشی اطلاع دهد.
  • مصرف داروهای رقیق کننده خون ، دمنوش های گیاهی ، روغن ماهی ، هرگونه برنامه درمانی خاص گیاهی ، را یک هفته قبل از جراحی متوقف کند.
  • توصیه می شود مصرف سیگار را دو تا سه هفته قبل از جراحی ترک کنید؛ زیرا محصولات دخانی و حاوی نیکوتین ، تأثیر منفی بر روند بهبودی خواهد گذاشت.
  • این عمل بدون در نظر گرفتن دوره قائدگی بیماران زن ، برنامه ریزی شده است.

روند تیپ پلاستی

از آن جا که ساختار استخوانی بینی طبیعی است ، هیچ تغییری بر روی استخوان انجام نمی شود. غضروف و بافت نرم تشکیل دهنده نوک بینی ، تغییر شکل داده می شوند. افتادگی بینی ، عدم تقارن یا نوک بینی خیلی سربالا ، ناهمواری و حفره بینی اصلاح می شود و از لحاظ زیبا شناختی ، بینی فرم دهی می شود. زمان جراحی به نوع عارضه بینی بستگی دارد؛ اما بطور کلی حدود سی تا شصت دقیقه ، طول می کشد.

ریکاوری بعد از جراحی

بیمار بسته به شرایط ، پس از جراحی یک روز در بیمارستان بستری می شود ، یا روز عمل ترخیص می شود. گچ پلاستیکی و نوار روی بینی ، 5 روز بعد از عمل برداشته می شود. سپس نوار چسبی به رنگ پوست ، برای یک هفته روی بینی قرار می گیرد تا تورم کاملا برطرف شود. درصورت لزوم و با توجه به ساختار نوک بینی ، نحوه ماساژ به بیمار گفته خواهد شد. پس از سه هفته ، می توانید شکل جدید بینی خود را ببینید. شش ماه طول می کشد تا نوک بینی ، فرم جدید خود را بگیرد.

اسپری دماغ برای تمیز کردن و مرطوب نگه داشتن بینی توصیه می شود؛ همچنین می توانید از کمپرس سرد ، برای کاهش تورم استفاده کنید. پس از هفت روز ، بیمار می تواند به محل کار خود بازگردد ، و فعالیت های روزمره را از سرگیرد.

 

 

کلیات جراحی نوک بینی

  • این جراحی زیبایی تحت بیهوشی انجام می شود.
  • پس از اتمام مراحل جراحی بینی ، نوک بینی پانسمان و بیمار به اتاق ریکاوری و سپس بخش منتقل می شود.
  • پس از گذشت یک از عمل بینی افراد می توانند فعالیت های روزمره خود را آغاز کنند.
  • پس از گذشت پنج روز می توانند برای باز کردن پانسمان بینی خود اقدام کنند.

هزینه جراحی نوک بینی

این هزینه فاکتور های بسیاری را شامل می شود که پس از مراجعه به جراح بینی و صحبت با وی مشخص می شود.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button