18 May

جراحی پلک

 جراحی پلک

جراحی پلاستیک پلک (بلفاروپلاستی):
جراحی پلاستیک پلکها از عملهای شایع زیبایی می باشد. این عمل در افرادی انجام می شود که به دلیل افزایش سن و یا بطور مادرزادی دچار تورم و افتادگی بیش از حد ناحیه پلک فوقانی یا تحتانی می باشند.
با عمل بلفاروپلاستی می توان این افتادگی راکه در اثر شل شدن یا افزایش پوست یا عضله و یا چربی پلک است اصلاح و در نتیجه ظاهری زیباتر و جوانتر برای فرد ایجاد نمود.

نحوه عمل:
عمل بلفاروپلاستی را می توان به تنهایی و یا همراه با سایر عملهای زیبایی انجام داد. این عمل معمولا تحت بی حسی موضعی همراه با تزریق داروهای آرام بخش قابل انجام است ولی در صورت تمایل بیمار با بیهوشی عمومی هم قابل انجام است.
طول مدت عمل ۲-۱ ساعت می باشد.
بعد از عمل پانسمان کوچکی روی بخیه های پلک گذاشته می شود به طوری که این پانسمان به هیچ وجه مانع از بازو بسته شدن پلکها نمی شود و مشکلی را در دید طبیعی شخص ایجاد نمی کند.
پس از حدود ۴ ساعت بیمار می تواند از مرکز جراحی مرخص شده و بعد از ۴-۳ روز در محل کار خود حضور داشته باشد. بخیه ها نیز معمولا بعد از ۷ روز خارج می شود.
تورم پلکها در روزهای اول وجود خواهد داشت که با برطرف شدن آن به تدریج نتیجه مطلوب جراحی ظاهر خواهد شد. برطرف شدن کامل تورم ممکن است تا ۳ ماه طول بکشد.

درباره نویسنده

دکتر ابراهیمی
دکتر امید ابراهیمی جراح پلاستیک صورت، جراح زیبایی بینی، متخصص گوش و حلق و بینی

پاسخ

4 + پانزده =