جراحی پلک

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی بعد ازعمل بینی یکی از مشهورترین جراحی های زیبایی می باشد که کاندیدای خاص خود را دارد. اغلب این کاندیدا برای برطرف کردن افتادگی پلک و رسیدن به زیبایی و جوانی به ما مراجعه می کنند.

جراحی-پلک

جراح پلک

دکتر امید ابراهیمی یکی از بهترین جراحان پلک تهران می باشند که تجربه های بسیار وی موجب شده است تا افراد از نتایج درمان خود رضایت کامل داشته باشند. همین امر سبب شده تا افراد بسیاری برای انجام جراحي پلک به ما مراجعه کنند.

اگر شما نیز از کاندیدای انجام جراحي پلک هستید می توانید با شماره هایی که در سایت وجود دارند تماس و بهترین نتایج را با دکتر ابراهیمی تجربه کنید.

مشکلاتی که در جراحی زیبایی پلک برطرف می شوند عبارتند از :

 • افتادگی و پف پلک های فوقانی
 • پف و کیسه های چربی پلک های تحتانی
 • چروک هایی که در زمان خنده در اطراف چشم ایجاد می شوند.

کاندیدای مناسب برای جراحی پلک

انجام جراحی زیبایی پلک محدودیت سنی یا جنسیتی نداشته و همه افراد می توانند برای انجام آن اقدام کنند. اما به طور معمول بلفاروپلاستی پس از سن 35 سالگی انجام می شود چرا که از این سن به تدریج تغییرات ناشی از افزایش سن پدید می آید.

لازم به ذکر است در برخی موارد ممکن است بیمار به دلیل عوامل وراثتی یا سبک زندگی در سنین پایین تر نیز دچار افتادگی پلک شود و با انجام بلفاروپلاستی نسبت به درمان آن اقدام نماید.

همچنین افرادی که چشم هایی شبیه به ژاپنی ها دارند و شیار پشت پلکشان تشکیل نشده نیز کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی زیبایی پلک هستند. برای این بیماران چین پلک ایجاد می شود و چشم ها درشت تر به نظر می رسند.

در مواردی ممکن است افتادگی پلک و شلی پوست به حدی باشد که دید فرد را تحت تاثیر قرار دهد ، یا شلی بیش از حد پلک پایین منجر به این موضوع شده که پلک ها به خوبی بسته نشوند. این افراد نیز کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی پلک هستند.

جراحی پلک

اقدامات قبل از جراحی پلک

 • انتخاب جراح پلک ، اولین قدم انجام بلفاروپلاستی می باشد که از اهمیت به ویژه ای برخوردار است ؛ چرا که بر روی نتیجه و همچنین ، عدم بروز عوارض ناشی آن تاثیر گذار خواهد بود.
 • در جلسه مشاوره ، جراح پلک شما را از بایدها و نبایدهای قبل و بعد از بلفاروپلاستی ، آگاه می کند ؛ به علت اهمیت به سزای این موارد ، ما نیز در ذیل به برخی مهم ترین آن ها اشاره کرده ایم.
 • از مهم ترین مواردی که باید در رابطه با آن ها با پزشک معالج خود صحبت کنید ، عبارتند از :
 1. سوابق پزشکی ( حساسیت های دارویی ، ابتلا به بیماری های خاص و داروهای مصرفی )
 2. انتظارات و خواسته های خود از جراحی زیبایی پلک
 3. و از این قبیل موارد
 • استعمال دخانیات ( مصرف سیگار ، قلیان و غیره ) و همچنین ، نوشیدن الکل از مدتی قبل از جراحی زیبایی پلک ، ممنوع می باشد ؛ چرا که منجر به بروز اختلال در حین عمل می شود.
 • مصرف داروهایی که با اختلال در انعقاد خون ، همراه هستند نیز از مدتی قبل از عمل جراحی بلفاروپلاستی ، ممنوع می باشد ؛ چرا که میزان احتمال بروز خونریزی در حین عمل را افزایش می دهند.
 • بانوان در روز جراحی زیبایی پلک ، باید بدون آرایش و لاک ناخن باشند ؛ همچنین ، آن ها نباید هیچ گونه زیورآلات نیز با خود به همراه داشته باشند.
 • بهتر است ، نیم الی یک ساعت زودتر از عمل پلک ، در محل جراحی حضور یابید.
 • به همراه داشتن مدارک پزشکی خود را در روز عمل پلک ، فراموش نکنید.
 • حضور یک همراه در روز عمل جراحی پلک ، الزامی می باشد.

جراحی پلاستیک پلک ( بلفاروپلاستی )

جراحی پلاستیک پلک ها از عمل های شایع زیبایی می باشد. این عمل در افرادی انجام می شود که به دلیل افزایش سن و یا بطور مادرزادی دچار تورم و افتادگی بیش از حد ناحیه پلک فوقانی یا تحتانی می باشند.

با عمل بلفاروپلاستی می توان این افتادگی را که در اثر شل شدن یا افزایش پوست یا عضله یا چربی پلک است اصلاح و در نتیجه ظاهری زیباتر و جوان تر برای فرد ایجاد نمود.

 

 

نحوه عمل

عمل بلفاروپلاستی را می توان به تنهایی یا همراه با سایر عمل های زیبایی انجام داد. این عمل معمولا تحت بی حسی موضعی همراه با تزریق داروهای آرام بخش قابل انجام است ولی در صورت تمایل بیمار با بیهوشی عمومی هم قابل انجام است. طول مدت عمل ۲-۱ ساعت می باشد.

بعد از عمل پانسمان کوچکی روی بخیه های پلک گذاشته می شود به طوری که این پانسمان به هیچ وجه مانع از بازو بسته شدن پلک ها نمی شود و مشکلی را در دید طبیعی شخص ایجاد نمی کند.

پس از حدود ۴ ساعت بیمار می تواند از مرکز جراحی مرخص شده و بعد از ۴-۳ روز در محل کار خود حضور داشته باشد. بخیه ها نیز معمولا بعد از ۷ روز خارج می شود.

تورم پلک ها در روزهای اول وجود خواهد داشت که با برطرف شدن آن به تدریج نتیجه مطلوب جراحی ظاهر خواهد شد. برطرف شدن کامل تورم ممکن است تا ۳ ماه طول بکشد.

جراحی پلک بالا

در بلفاروپلاستی پلک بالا ، افتادگی و پف پلک برطرف می شود و چهره را از حالت خسته و ناخوشایند خارج می کند. در برخی موارد ممکن است مشکلات پلک ها ابرو ها را نیز درگیر کند و با انجام جراحي پلک این مشکلات برطرف شده و فرم ابرو نیز تغییر نماید.

برای این جراحی معمولا برش به روی پوست و کمی بالا تر از خط مژه ایجاد شده و هر گونه پوست یا گوشت اضافی که موجب افتادگی پلک شده برداشته خواهد شد. همچنین در صورت لزوم عضلات چشم نیز ترمیم می شوند.

توجه داشته باشید که در برخی موارد ممکن است لازم به خارج کردن چربی نباشد و تنها چربی ها کمی جابه جا شوند تا فرم چشم اصلاح گردد.

جراحی پلک با لیزر

برای ایجاد برش در بلفاروپلاستی روش های مختلفی وجود دارد. چاقو جراحي ، لیزر ، رادیوفرکانسی یا الکتروکوتری از ابزاری هستند که برای ایجاد برش در پلک مورد استفاده قرار می گیرند. هر یک از این روش ها مزیت های خاص خود را دارند اما انتخاب اینکه جراحی توسط کدام یک انجام شود ، به شرایط بیمار ، نوع مهارت و صلاحدید جراح پلک بستگی دارد و پس از معاینه توسط ایشان مشخص خواهد شد.

 

 

مراقبت های بعد از جراحی پلک

 • استفاده مرتب از داروها ، قطره و پمادهای چشمی بسیار حائز اهمیت هستند بنابراین مصرف آن ها را فراموش نکنید.
 • اطراف چشم حتما باید تمیز باشد اما با احتیاط این کار را انجام دهید.
 • افرادی که از لنز طبی استفاده می کنند ، باید برای مدتی استفاده از لنز را کنار بگذارند اما می توانند از عینک استفاده کنند.
 • تا جای ممکن در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار نگیرید اما در صورت لزوم حتما از کرم ضد آفتاب و عینک های آفتابی استفاده کنید.
 • استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل نیز ممنوع می باشد.
 • تا ده روز پس از بلفاروپلاستی ، انجام فعالیت های ورزشی خود را قطع کنید.
 • از مالیدن و ماساژ دادن چشم های خود پرهیز نمایید.
 • استفاده از دارو های رقیق کننده خون ممنوع می باشد.
 • به صورت طاق باز بخوابید و سر خود را با استفاده از چند بالش بالا تر از حد معمول قرار دهید.

اثرات جانبی جراحی پلک

 1. به طبع پس از هر عمل جراحی ، بیمار با عوارض طبیعی مواجه خواهد شد که جراحی پلک هم از این قاعده مستثنی نیست. اما اگر پس از عمل خود با عوارضی غیرطبیعی مواجه شدید ، حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.
 2. کبودی و تورم نواحی اطراف چشم از عوارض شایع این جراحی می باشند. اما معمولا این عوارض با گذشت 48 ساعت فروکش کرده و به تدریج از بین می روند.
 3. این امکان وجود دارد که فرد تا چند روز دید دوگانه ای داشته باشد. این عارضه با تمام شدن دوران نقاهت برطرف خواهد شد.
 4. خشکی چشم نیز یکی دیگر از عوارض این جراحی است که با استفاده از قطره چشمی اشک مصنوعی برطرف می شود.
 5. ممکن است فرد به نور حساس شود بنابراین پیشنهاد می شود برای مدتی حتی در خانه هم از عینک آفتابی استفاده کنید.
 6. غالبا پس از گذشت یک هفته از جراحی پلک ، اثر بخیه ها از بین می روند.

جراحی پلک

هزینه جراحی پلک

هزینه جراحی پلک پس از مراجعه به پزشک و انجام معاینه های لازم توسط وی مشخص می شود. لازم به ذکر است این هزینه به فاکتورهای بسیاری بستگی دارد و در هر فردی متفاوت می باشد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button