دستورات قبل از عمل جراحی زیبایی بینی

مهمترین دستورات قبل از عمل جراحی زیبایی بینی

دکتر امید ابراهیمی ، بهترین جراح بینی مطالعه مطالب زیر را در مورد دستورات قبل از عمل جراحی زیبایی بینی ، به بیماران خود توصیه می کند ، تا موجب تسریع در روند بهبودی بعد از عمل بینی گردد.

دستورات قبل از عمل جراحی زیبایی بینی

دستورات قبل از عمل جراحی زیبایی بینی

 1. در صورتی که داروی خاصی مصرف می کنید ، حتــما آن را به جراح بینی خود اطلاع دهید.
 2. برخی داروها مانند آسپرین ، باعث افزایش خونریزی حین عمل بینی و افزایش کبـودی ، بعـد از عمل بینی می شوند. مصرف قرص راکوتان ، باید حداقل 3 ماه قبل از عمل بینی قطع شود.
 3. شب قبل از عمل بینی استحمام کنید ؛ اصلاح ریش و سبیل در آقایان لازم است.
 4. خانم ها نباید هیچ آرایشی در صورت داشته باشند ، و حداقل یکی از ناخن های انگشتـان دست چپ ، بدون لاک باشد.
 5. شب قبل از عمل بینی شام سبک بخورید.
 6. در صورتی که اضطراب دارید ، می توانید از سه روز قبل از عمل بینی داروی آرامبـخش ، ماننـد اکسازپام ، شبی یک قرص مصرف نمایید.
 7. قبل عمل بینی ناشتا باشید.
 8. مصرف غذای جامد 8 ساعت و مصـرف آب 3 ساعـت قبل از عمل بینی ، باید متوقف شود. در غیر این صورت با خطر برگشت محتـویات معـده به ریه و بروز پنومونی روبرو خواهید شد.
 9. آزمایش خون ، دفترچه بیمه و کارت ملی ، را به همراه داشته باشید.
 10. برای افراد زیر 18 سال ، حضور پدر یا ولی قانونی برای اجازه عمل بینی ضروری است. در غیر این صورت پذیرش انجام نخواهد شد.
 11. قبل از عمل بینی توسط دستیـار دکتر ابراهیمی با شما تماس گرفتــه شده ، و زمان و مکان عمل جراحی بینی و مدت زمان ناشتایی ، توضیح داده خواهد شد.
 12. لطفا با احتساب ترافیک صبح تـهران ، طوری برنامه ریزی کنید ، که به مــوقع در مرکز جراحی حضور پیدا کنید.

 

 

بعد از جستجو و یافتن پزشک متخصص مدنظر ، شما باید با پزشک خود در رابطه با دستورات قبل از عمل جراحی زیبایی بینی، مشورت کنید.

توصیه می‌شود که در هنگام مراجعه به مطب پزشک ، پرونده پزشکی­تان را نیز به همراه داشته باشید. تا پزشک با اطلاع کامل بتواند ، نکات ایمنی قبل از عمل بینی را برای یک جراحی بینی موفقیت‌ آمیز به شما متذکر شود.

نکات مهم و دستورات قبل از عمل جراحی زیبایی بینی

هشت ساعت قبل از عمل جراحی بینی ، سعی کنید از خوردن غذا اجتناب کنید؛ زیرا در صورتی‌ که قبل از عمل بینی ، یک وعده غذایی سنگین را میل کرده باشید؛ هنگام بیهوشی مواد غذایی از معده ، به‌ سوی مجرای تنفسی برگشت داده می‌شود و عمل بینی سبب افزایش ، ریسک عمل جراحی بینی و به خطر افتادن سلامتی در طول عمل جراحی بینی ، خواهد شد.

همچنین اگر جز افرادی هستید ، که در طول روز سیگار مصرف می‌کنید ؛ به شما توصیه می‌شود که قبل از شروع انجام عمل بینی ، چندین هفته از مصرف سیگار خودداری فرمایید. تا میزان اکسیژن خون افزایش پیدا کند. زیرا کشیدن سیگار ، سبب کاهش اکسیژن خون شده و مشکلات تنفسی ، را در حین انجام عمل بینی به شدت افزایش می‌دهد.

قبل از انجام جراحی بینی ، از مصرف مشروبات الکلی و داروهای انرژی‌ زا جدا بپرهیزید ؛ زیرا افزایش میزان الکل و مواد غیرطبیعی در خون ، موجب بروز مشکلات انعقاد خون در هنگام عمل جراحی بینی خواهد شد.

 

 

آزمایش‌های ضروری قبل از  انجام عمل بینی

برای این‌ که عمل بینی ، روند بی‌ خطری را طی کند ، باید آزمایش‌ های چکاپ را به‌ طور کامل انجام دهید. تا پزشک معالج ، با اطلاع از سلامتی کامل شما ، اقدام به عمل جراحی بینی نماید.

برخی از آزمایش‌های قبل از جراحی بینی عبارت‌اند از :

 • FBS یا آزمایش مربوط به قند خون به‌ صورت ناشتا
 • آزمایش مربوط به کم‌ خونی یا کمبود پلاکت خون
 • آزمایش مربوط به کنترل مشکل انعقاد خون
 • آزمایش مربوط به بیماری ایدز
 • آزمایش مربوط به بارداری برای بانوان
 • آزمایش مربوط به تعداد گلبول‌های قرمز خون
 • آزمایش مربوط به مشکلات تنفسی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button