عمل بینی فانتزی و طبیعی چه تفاوت هایی دارد

عمل بینی فانتزی و طبیعی چه تفاوت هایی دارد

عمل بینی فانتزی و طبیعی چه تفاوت هایی دارد ؟ عمل بینی از جمله جراحی های زیبایی پر طرفدار در ایران محسوب می شود. اما هنوز هم افراد در انجام عمل جراحی بینی دچار شک و تردید می شوند.

اگر شما هم قصد انجام جراحی بینی دارید اما هنوز نمی دانید کدام یک از انواع جراحی زیبایی بینی فانتزی یا  طبیعی را انتخاب کنید. بهتر است مطالب زیر را با دقت مطالعه کنید.

عمل بینی فانتزی و طبیعی چه تفاوت هایی دارد

چرا افراد اغلب تمایل به عمل بینی فانتزی  دارند؟

چند دلیل برای انتخاب این نوع عمل زیبایی بینی وجود دارد.

اما اول از همه این را باید بگوییم که اصلاً تقسیم بندی به عنوان بینی طبیعی و فانتزی در هیج جای دنیا به جزء ایران مرسوم نیست.

در گذشته که جراحی بینی پیشرفته نبود عارضه هایی مانند قوس شدید بینی، سر بالا شدن به وجود می آمد و جراح بینی برای زیر بار نرفتن اعتبارشان حاضر به قبول به وجود آمدن چنین عارضه هایی در بیمار نبودند. به همین دلیل به آن ها می گفتند این مدل بینی عروسکی و فانتزی است.

اما پس از آن به دلایل زیادی افراد علاقه به چنین بینی پیدا کردند. علت اصلی آن بعد روانشناسی و روحیه فرد بود.

بسیاری از افراد علاقه به متفاوت بودن دارند. علت دیگر این است که افراد این استدلال را دارند که می خواهند در ازای پول بیش تر بینی متفاوت تری داشته باشند. اما خیلی ها نیز به دلیل ضعف روحی دوست دارند عمل بینی شان کاملاً مشخص باشد و به دیگران نشان دهند.

عمل بینی فانتزی و طبیعی چه تفاوت هایی دارد

عمل بینی فانتزی و طبیعی چه تفاوت هایی دارد ؟

قبل از هر چیز بهتر است اول یک تعریف مختصر از هر کدام از انواع عمل بینی بگوییم.

در عمل بینی فانتزی ، بینی کوچک تر شده، نوک بینی با کمی قوس و به صورت سربالا شکل می گیرد.

اما در بینی طبیعی، بینی زیبایی ظاهری خود را حفظ کرده و در عین حال اصلاً مشخص نیست که عمل بینی بر روزی آن صورت گرفته است. در بینی طبیعی سایز بینی زیاد کوچک نمی شود. قوس به سمت بالا وجود ندارد و تیغه بینی کم تر تراشیده می شود.

دیگر تفاوت مهم جراحی زیبایی بینی فانتزی با طبیعی در زاویه ی بینی با لب بالایی می باشد. معمولاً در جراحی بینی طبیعی زاویه ی بینی با لب بالایی در حدود 90 درجه می باشد. اما این زاویه در بینی فانتزی به 1055 درجه به طور تقریبی می رسد.

این ها مهم ترین تفاوت های بینی های طبیعی و فانتزی بودند.

عمل بینی فانتزی و طبیعی چه تفاوت هایی دارد

نکاتی که باید در جراحی بینی فانتزی به آن توجه شود

سعی کنید انتخاب این که بینی تان به شکل فانتزی یا طبیعی جراحی شود را بر عهده جراح بینی قرار دهید.

اندازه بینی در حد خیلی زیادی نباید کوچک شود که تنفس را با اختلال مواجه کند. اندازه، زاویه و قوس بینی باید به گونه ای انتخاب شود که یک تعادل و تناسب را بین اعضای صورت به وجود آورد.

بر روی هر نوع بینی و پوستی به راحتی نمی توان جراحی بینی فانتزی انجام داد. برای مثال اگر بینی گوشتی با پوست ضخیم دارید این کار مشکل است و باید با جراح بینی مشورت کنید.

نکته دیگر این است که در آقایان معمولا قوس پشت بینی حتی در جراحی بینی های فانتزی هم وجود ندارد. پس به پزشک معالج تان برای انجام این کار اصرار نورزید.

نکته آخر این که سعی کنید بینی تان را طبیعی نگه دارید و تا حد امکان از جراحی بینی فانتزی خودداری کنید.

دکتر امید ابراهیمی – بورد تخصصی گوش و حلق و بینی

جراحی زیبایی بینی و صورت

عمل بینی – عمل جراحی بینی

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button