عمل جراحی زیبایی بینی

آیا من کاندید مناسبی برای عمل جراحی زیبایی بینی هستم ؟

عمل جراحی زیبایی بینی ، یکی از پرطرفدار ترین جراحی های زیبایی می باشد که امروزه انجام می شود. روزانه افراد بسیاری برای انجام عمل بینی به کلینیک های زیبایی یا بیمارستان ها مراجعه می کنند. اگر این افراد در انتخاب جراح بینی خود دقت کنند و بهترین جراح بینی را انتخاب کنند ، می توانند بسیاری از عارضه های بینی خود ؛ چون : قور بینی، بزرگی حفره های بینی، افتادگی نوک بینی و غیره را درمان کنند.

عمل جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی مردان

یک نکته بسیار مهمی که در جراحی زیبایی بینی آقایان و خانم ها وجود دارد، رعایت تفاوت های آن ها می باشد. بینی آقایان در مقایسه با خانم ها استخوانی تر و غضروفی تر می باشد و از استحکام بالایی در مقابل بینی های خانم ها برخوردار هستند.

لازم به ذکر است که بینی های خانم ها با آقایان از نظر پوست نیز تفاوت هایی با یکدیگر دارد به گونه ای که پوست بینی آقایان ضخیم تر از خانم ها می باشد.

تفاوت دیگری که بین خانم ها و آقایان برای انجام جراحی بینی وجود دارد ؛ بیان انتظارات می باشد. آقایان نمی توانند در جلسه مشاوره ای که قبل از انجام جراحی بینی گذاشته می شود ، انتظارات خود را به صورت واضح بیان کند.

در جراحی بینی مردان ، باید استانداردها رعایت شود تا فرد از نتیجه مطلوبی برخوردار شود. در این عمل بینی اگر جراح بینی استانداردها را به خوبی رعایت نکند، به عنوان مثال اگر بینی بیش از اندازه کوچک شود، تناسب اجزای صورت به هم می ریزد و ممکن است فرد با تغییر صدا و اختلالات تنفس مواجه شود.

جراحی زیبایی بینی بر اساس بینی های متفاوت

یکی از فاکتورهایی که ، بر روند جراحی زیبایی بینی تأثیر می گذارد ، ساختارهای متفاوت بینی است. بینی ها براساس ضخامت پوست ، به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم بندی می شوند.

بینی استخوانی

در بینی های استخوانی ، پوست روی استخوان بینی نازک تر است ، و چربی بسیار کمی در آن ناحیه وجود دارد. در این نوع بینی قسمت غضروفی بزرگتر و محکم تر است.

افرادی با بینی استخوانی ، می توانند تحت جراحی های زیبایی متنوعی همچون جراحی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی قرار بگیرند.

بینی گوشتی

ویژگی های بینی گوشتی پهن بودن ، ضخیم و چرب بودن پوست بینی ، وجود جوش روی سطح آن و ضعف غضروفی است. در این نوع از بینی معمولاً نوک بینی شکل نامطلوبی دارد ، و سوراخ های بینی پهن هستند.

بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی ، پوست ضخیم تری دارد و از ناحیه غضروفی ضعیف تر است.
جراح ها پیشنهاد می کنند ، افرادی که دارای بینی گوشتی هستند ، عمل بینی معمولی و طبیعی انجام دهند ؛ زیرا که در جراحی فانتزی بدلیل ضخامت زیاد پوست ، ممکن است نتیجه دلخواه بدست نیاید.

انواع مختلف جراحی زیبایی بینی

با توجه به میزان نا هنجاری موجود در بینی ، روش های مختلفی برای انجام جراحی وجود دارد:

اگر بینی فرد به یک تغییر شکل کلی و اساسی نیاز داشته باشد ، پزشک تحت جراحی زیبایی باز تغییرات را بر بینی اعمال می کند.

حال اگر بینی به تغییرات ریز و کوچکی نیاز داشته باشد ، جراح زیبایی می تواند به صورت رینوپلاستی بسته بینی را عمل کند.

به منظور اصلاح ایراد های باقی مانده ، و یا ناهنجاری های ایجاد شده پس از نخستین جراحی بینی ، رینوپلاستی ( جراحی زیبایی بینی ) ترمیمی انجام می گیرد.

رینوپلاستی تزریقی بدین صورت است که ، برای پر کردن فرورفتگی ها ، کاهش دادن زوایای تیز بینی ، یا ایجاد تغییر در نوک بینی به منظور قرینه سازی ، از فیلر های تزریقی استفاده می شود.

آماده سازی برای جراحی بینی

 • قدم اول این است که یک جراح متخصص و ماهر انتخاب کنید ؛ سپس خواسته های خود را با او در میان بگذارید.
 • پزشک معالج سوابق پزشکی شما را بررسی خواهد کرد. در صورت مصرف داروی خاص و یا مبتلا بودن به بیماری خاصی ، پزشک مربوطه را از آن مطلع کنید.
 • جراح زیبایی یک سری معاینات بدنی انجام خواهد داد. او بینی شما را به دقت بررسی می کند ، و نتایج و تغییرات احتمالی را به شما می گوید. احتمال دارد از شما بخواهد ، تا آزمایش خون و یا دیگر تست های آزمایشگاهی را انجام دهید.

مدت زمان انجام عمل

مدت زمان جراحی ، به جراح زیبایی و تکنیک او بستگی دارد. اما بطور کلی حدود یک و نیم تا سه ساعت به طول می انجامد. رینوپلاستی یک جراحی سرپایی مجسوب می شود.

نتیجه جراحی زیبایی بینی

اگرچه رینوپلاستی یا همان جراحی زیبایی بینی روندی نسبتاً بی خطر و ایمن است ، اما دوره بهبودی تا حدودی زمان بر است. نوک بینی بسیار حساس است ، و ممکن است برای چند ماه بی حس بماند. شما طی یک هفته می توانید به شرایط عادی باز گردید ؛ اما برخی از اثرات احتمالاً تا چند ماه همچنان ادامه داشته باشند. تقریباً یکسال طول می کشد تا به نتیجه نهایی و مطلوب ، دست پیدا کنید.

بعد از عمل بینی

پس از انجام جراحی بینی شما با تورم و مقداری کبودی در اطراف بینی تان مواجه می شوید که با انجام مراقبت های لازم به زودی برطرف می شوند.

 • برای کاهش تورم و کبودی در 24 ساعت ابتدایی پس از عمل بینی از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • از قرار گرفتن در محل هایی ؛ چون مترو، اتوبوس، بازار ها و غیره پرهیز کنید.
 • تا زمانی که بینی تان به صورت کامل شکل نگرفته است ، مراقب باشید تا ضربه ای به آن وارد نشود.

مراقبت های بسیاری پس از عمل جراحی زیبایی بینی وجود دارد که در صورت آگاهی از آن ها می توانید به دیگر مقالات ما در سایت مراجعه کنید.

قیمت عمل زیبایی بینی

به دلیل موثر بودن عوامل بسیاری در این هزینه، بهتر است جهت آگاهی به مطب یا کلینیک جراحی بینی مراجعه کنید.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی

افراد پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی باید به منظور کسب نتایج مطلوب از این جراحی ، در رعایت صحیح مراقبت های پس از عمل نهایت دقت را بکار بندند.

 • کبودی پس از جراحی بینی

بروز کبودی و تغییر رنگ در نواحی اطراف بینی و همچنین زیر چشم ها ، مسئله ای طبیعی است که برای اکثریت افراد پس از جراحی بینی اتفاق می افتد ، دلیل بروز این کبودی ها ناشی از نشت خونی است که از طریق مویرگ ها به بافت زیرین پوست نفوذ می کند. اما به طور کلی بیماران در صورت مواجهه با این کبودی ها نباید دچار نگرانی شوند ؛ زیرا غالبا پس از یک هفته به طور کامل مرتفع می گردد.

 • تورم پس از جراحی بینی

بروز تورم ناشی از عمل تقریبا پس از تمامی اعمال جراحی وجود دارد و امری عادی تلقی می گردد ، در مورد عمل جراحی زیبایی بینی نیز این مسئله صادق است. البته توجه داشته باشید که میزان تورم نوک بینی از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد.

لازم به ذکر است که تورم ایجاد شده تقریبا بین 2 هفته الی 3 ماه بعد از جراحی بینی فروکش می نماید و بینی به مرور فرم بهتری به خود می گیرد.

عمل جراحی زیبایی بینی

کاهش تورم بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

حال آنکه افراد پس از عمل بینی می توانند با رعایت موارد ذیل از تشدید تورم و کبودی ناشی از جراحی بینی بکاهند :

 • بیماران می توانند با استفاده از کمپرس سرد طی 48 ساعت ابتدایی پس از جراحی بینی ، بر روی نواحی مجاور بینی از تشدید تورم و کبودی پیشگیری به عمل آورند.
 • حداقل تا 2 ماه از قرار گرفتن در زیر نور مستقیم آفتاب خودداری کنند و در صورت ضرورت قرارگیری در زیر نور خورشید حتما باید از کرم های ضد آفتاب استفاده کنند.
 • افراد باید تا چند وقت بعد از جراحی بینی از خندیدن زیاد و صحبت کردن طولانی و فین شدید اجتناب نمایند.
 • افراد باید پس از عمل ، از بینی خود در برابر هر نوع آسیب پذیری محافظت به عمل آورند.
 • به منظور پیشگیری از برخورد هر گونه ضربه با بینی ، باید تا چند وقت از رفتن به اماکن شلوغ خودداری نمایند.
 • از دستکاری کردن و خاراندن بینی بخصوص در روزهای اولیه پس از جراحی بینی اجتناب نمایند.
 • تا زمانی که هنوز گچ بر روی بینی قرار دارد از استحمام نمودن و شستن صورت خودداری کنند ، چرا که گچ بینی جهت حفاظت از ساختار بینی بر روی آن قرار داده می شود و در صورت خیس شدن قابلیت خود را از دست خواهد داد.
 • مصرف مشروب و دخانیات تا دو هفته پس از جراحی زیبایی بینی ممنوع می باشد.
 • بیماران باید طی هفته اول بعد از عمل ، مصرف مایعات را در برنامه غذایی خود داشته باشند و از مصرف نمک و سدیم امتناع نمایند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button