عمل گوش

عمل گوش چیست ؟ برخی افراد از زمان کودکی تا کنون با اندازه و شکل گوش های خود مشکل دارند. همین امر موجب شده است تا از انجام برخی فعالیت های اجتماعی پرهیز کنند. این افراد می توانند توسط  جراحی زیبایی گوش  ، به حالت طبیعی گوش های خود دست یابند و به راحتی به انجام فعالیت های روز مره خود بپردازند.

عمل گوش

برخی از این افراد کودکان هستند که به دلیل مشکلات مادرزادی که از بدو تولد تا کنون داشته اند مورد تمسخر و آزار و اذیت کودکان قرار می گیرند. این امر موجب می شود تا کودک از لحاظ روحی آسیب و اعتماد به نفس وی کاهش پیدا کند. اتوپلاستی نام دیگر جراحی گوش می باشد ، این افراد می توانند با استفاده از این عمل زیبایی اعتماد به نفس از دست رفته خود را مجددا به دست آورند.

برای انجام عمل گوش ابتدا باید درباره آن اطلاعات کافی به دست آورید، سچس متخصص گوش و حلق و بینی برای انجام این جراحی زیبایی انتخاب کنید که در این امر مهارت و تجربه کافی داشته باشد.

دکتر امید ابراهیمی یکی از بهترین جراحان گوش و حلق و بینی می باشد که تحصیلات، تجربه، مهارت کافی در این زمینه را دارد و می توان بهترین نتیجه را برای شما عزیزان به ارمغان آورد. شما عزیزان می توانید برای مراجعه و ملاقات با دکتر ابراهیمی با شماره هایی که در سایت وجود دارند تماس بگیرید.

کاندیدای انجام عمل گوش

 • افرادی که گوش های برجسته ای دارند.
 • افرادی که در ناحیه گوش از عدم تقارن برخوردار هستند.
 • افرادی که اندازه گوش هایشان با یکدیگر متفاوت است.
 • افرادی که به دلیل مشکلات مادرزادی به نارسایی گوش دچار هستند.

افرادی می توانند این عمل زیبایی را انجام دهند که :

 1. از سلامت کامل روحی و جسمی برخوردار باشند.
 2. به بیمار هایی چون عفونت شدید گوش مبتلا نباشند.
 3. حداقل 5 سال سن داشته باشند.
 4. غضروف گوش هایشان پایداری کافی را داشته باشند.
 5. از سیگار استفاده نکنند.

مزایای انجام عمل گوش

 • جراحی زیبایی گوش بسیار ایمن می باشد.
 • بسیاری از نواقص و مشکلات گوش ها را برطرف می کند.
 • دیگر مورد تمسخر قرار نمی گیرند.
 • موجب افزایش اعتماد به نفس افراد می شود.
 • دوران بهبودی بسیار کمی دارد.

قیمت عمل گوش

برای آگاهی از این هزینه بهتر است به مطب دکتر امید ابراهیمی مراجعه کنید. پس از انجام معاینات، دکتر ابراهیمی به اطلاع شما عزیزان می رساند که هزینه عمل جراحی گوش چقدر می باشد.

عمل گوش

مراحل عمل گوش

عمل زیبایی گوش علیرغم اهمیت بالایی که دارد ، روند درمانی ساده ای دارد. بدین ترتیب که در جلسه مشاوره ، گوش های فرد از لحاظ اندازه ، موقعیت قرارگیری ، فرم ظاهری و غیره توسط پزشک مورد بررسی قرار می گیرد و پزشک در ارتباط با نتایج درمان توضیحاتی را برای بیمار تشریح می نماید.

پس از جلسه مشاوره و انجام معاینات و بررسی های لازم ، با توجه به اینکه بیمار در رده سنی کودکی قرار دارد یا بزرگسالی تحت بیهوشی یا بی حسی قرار می گیرد. به این نحو که به طور مثال جهت انجام عمل گوش یا اتوپلاستی ، بر روی کودکان بیهوشی عمومی و بر روی بزرگسالان بی حسی صورت می پذیرد و در این رده سنی نیازی به بیهوشی عمومی وجود ندارد.

سپس به منظور ایجاد تغییر در فرم گوش و برداشتن از گوش ، جراح متخصص اقدام به ایجاد برش در ناحیه پشت گوش بیمار می نماید. در این مرحله پوست اضافی توسط جراح برداشته می شود. توجه داشته باشید که موضع انتخاب شده جهت ایجاد برش و همچنین جای بخیه ها با مشکل موجود در گوش ارتباطی مستقیم دارد ، لذا برش ها و بخیه های مورد نظر را می توان در بخش پشت گوش یا درون چین های داخلی گوش ایجاد کرد.

در این مرحله در صورت نیاز ، جراح گوش را به سمت سر سوق می دهد و پس از آن به کمک بخیه برش هایی که ایجاد کرده را به یکدیگر متصل می نماید و در نهایت گوش را در موقعیت جدید خود تثبیت می کند.

عمل گوش

اقدامات قبل از عمل گوش

 1. چنانچه قرار است جراحی گوش بر روی کودک انجام گردد ، ضرروری است که پزشک و والدین از مدت ها قبل کودک را برای انجام این جراحی آماده نمایند.
 2. همچنین باید والدین از این جراحی انتظاری از جراح داشته باشند.
 3. مصرف داروهایی مانند بروفن و آسپرین به مدت 10 روز قبل از عمل گوش ممنوع است.
 4. مدت ها قبل از عمل گوش باید از مصرف الکل و سیگار اجتناب نمود.
 5. مصرف داروهای گیاهی و داروهای ضد التهاب از یک هفته قبل از عمل گوش ممنوع می باشد ، چرا که این داروها منجر به افزایش احتمال خونریزی و طولانی شدن دوران نقاهت می شوند.
 6. در روز عمل حتما به اتفاق یک همراه در محل جراحی حضور یابید.
 7. شب قبل از عمل ، حتی الامکان غذای سبکی خورده و مایعات نیز به میزان فراوان بنوشید.
 8. چنانچه دارای سابقه پزشکی هستید قبل از عمل گوش جراح خود را از این مسئله آگاه نمایید ، چرا که این اتفاق ممکن است در روند عمل یا نتایج پس از آن خلل ایجاد نماید.
 9. در صورتی که قبل از عمل ، پزشک معالج شما آزامایشاتی را برایتان تجویز نموده است هر چه سریع تر آن را انجام دهید تا نتایج صحیحی به دست آورید.
 10. در روز عمل حتما از لباس دکمه دار و گشاد استفاده کنید و هرگز جواهرات و زیور آلات همراه خود نداشته باشید.
 11. از آنجا که طی عمل گوش امکان پوشاندن سر وجود ندارد یکی از اقدامات مهم قبل از عمل گوش ، رعایت شرایط بهداشتی می باشد تا مشکلی در طول عمل و نیز بعد از عمل بروز نکند.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی گوش

 • پس از جراحی گوش ، بیماران باید مراقب زخم و پانسمانی که به روی گوش آن ها قرار داده شده باشند. این کار از عفونت گوش جلوگیری می کند.
 • به صورت مرتب از داروهایی که جراح برای شما تجویز نموده استفاده کنید. مصرف به موقع این داروها بسیار حائز اهمیت است. همچنین برای تسکین درد خود تنها از مسکنی که پزشک برایتان تجویز کرده استفاده کنید و از مصرف سایر مسکن ها همچون ژلوفن و پروفن خودداری نمایید.
 • معمولا پس از گذشت حدود 5 روز از اتوپلاستی ، قسمت های بخیه زده گوش شروع به خارش می کنند. این موضوع نشان دهنده التیام زخم هاست. در این شرایط از خاراندن این نواحی پرهیز کنید.
 • حداقل تا دو هفته لباس های زیپی یا دکمه دار بپوشید که به راحتی قادر به تعویض آن باشید و گوش ها اذیت نشوند.
 • توصیه می شود ملحفه بالش خود را مدام عوض کنید تا از بروز عفونت پیشگیری شود. همچنین بهتر است از بالش کوچک و نرم استفاده کنید تا به هنگام خواب به گوش ها فشاری وارد نشود.
 • تا مدتی پس از اتوپلاستی از خم کردن سر خود پرهیز کنید و سعی کنید گوش ها همیشه به سمت بالا باشند.
 • از خوابیدن به روی گوش ها اکیدا خودداری نمایید و تنها به صورت طاقباز دراز بکشید.
 • بهتر از پس از بانداژ گوش ها ، از تور های کشی مخصوص استفاده کنید تا گوش ها به سر بچسبند. این کار احتمال آسیب دیدن گوش را نیز کاهش می دهد.
 • از دست زدن به بخیه های خود پرهیز کنید.
 • گوش ها و پانسمان روی آن به هیچ عنوان نباید خیس شوند چرا که سبب عفونت گوش خواهند شد.
 • تا مدتی از رفتن به استخر ، سونا و جکوزی خودداری نمایید.
 • استعمال دخانیات و مصرف مشروبات حاوی الکل نیز تا دو هفته ممنوع است.

 

 

سوالات رایج در جراحی گوش

منظور از اتوپلاستی چیست ؟

اتوپلاستی همان جراحی گوش است ؛ یک جراح پلاستیک ، این جراحی را انجام می دهد ؛ این جراحی به بهتر شدن شکل ظاهری گوش ها کمک می کند. اتوپلاستی ، اندازه گوش های بزرگ را به حداقل رسانده ، گوش های برآمده را درمان کرده و گوش های بدشکل را ترمیم می کند.

سن مناسب برای اتوپلاستی ، چند سالگی است ؟

وقتی بیمار به سن 4 سالگی ، یعنی زمانی که گوش ها به طور کامل رشد کرده اند رسید ، می تواند از جراحی اتوپلاستی بهره مند شود. انجام این روند در این سن به کاهش آسیب های احساسی که کودک با آن روبرو می شود ، کمک می کند.

آیا اتوپلاستی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود ؟

بله ، بیهوشی عمومی ، برای ایجاد احساس راحتی در بیمار جهت اجتناب از تجربه هر گونه درد ، مورد استفاده قرار می گیرد.

روند اتوپلاستی چقدر طول می کشد ؟

در روند اتوپلاستی ، 2 تا 3 ساعت وقت برای انجام جراحی مورد نیاز می باشد

آیا جای زخم بعد از انجام جراحی بر جای می ماند ؟

اگر چه برش های ایجاد شده در طول روند ، باعث ایجاد جای زخم می شوند ، ولی از آنجایی که برش ها در پشت گوش قرار دارند ، بنابراین جای زخم حاصل از آن ها نیز ، پنهان می شود.

آیا این جراحی ، دردناک است ؟

در طول چند روز بعد از جراحی ، بیمار درد را در گوش های خود تجربه خواهد کرد. این درد را می توان با استفاده از داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک ، کنترل نموده و تسکین داد.

عمل گوش

بیمار به چه مدت زمان برای استراحت نیاز دارد ؟

بیماران می توانند 1 تا 2 هفته پس جراحی ، فعالیت های نرمال خود را از سر بگیرند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button