لیفت ابرو و پیشانی چیست؟

لیفت ابرو و پیشانی

 یکی از مواردی که با گذر سن چهره فرد را خسته و شکسته می‌کند افتادگی ابرو‌ها و چروک‌های روی پیشانی است. با بالارفتن سن افراد پوست ‌صورت قابلیت ارتجاعی خود را به دلیل این که عضلات این مناطق ضعیف می‌شود از دست خواهد داد. خانم‌ها و آقایان با توجه به شرایط فردی و نوع شرایط زندگی بین سن ۴۰ تا ۵۰ سالگی این تجربه ناخوشایند را خواهند داشت. و با توجه به میزان تاثیر روحی که در مخصوصاً خانم‌ها دارد می‌توانند عمل لیفت ابرو و پیشانی را انجام دهند.

 البته در این میان تبلیغات زیادی که برای استفاده از محصولات آرایشی و لوسیون‌های مختلف به چشم می‌خورد که اصلاً توانایی کشش پوست صورت و سفت‌شدن آن را ندارد و هدفی جز سودجویی در پشت آن وجود نخواهد داشت و بارها افراد مختلف از هزینه‌های مالی برای این گونه تبلیغات ابراز پشیمانی کرده‌اند.

لیفت ابرو و پیشانی توسط دکتر امید ابراهیمی

 با عمل لیفت ابرو و پیشانی خطوط افقی واقع در پیشانی و اطراف آن و همچنین افتادگی ابرو‌ها تا حدود زیادی درمان می‌شود.

 روش‌های لیفت صورت و ابرو

 امروزه با توجه به شرایط فرد، روش‌های متعددی برای لیفت ابرو و پیشانی وجود دارد. عواملی چون جنسیت، سن فرد، حالت و فرم ابروها، میزان افتادگی، مقدار و وضعیت چروک‌های پیشانی، وضعیت مو و پیشانی نسبت به هم و توقعات بیمار از پزشک، عمل متناسب با شخص انتخاب می‌شود.

 لیفت پیشانی

 صورت به سه بخش کلی تقسیم می‌شود که شامل یک‌سوم فوقانی و بین دو ابرو یا گلابلا،  خط رویش مو و محدوده پیشانی است.

 فرایندهای لیفت در یک‌سوم فوقانی صورت

 در صورت نیاز هنگام لیفت، گوشه خارجی چشم‌ها بالا کشیده شده و عمل حجم‌دهی در منطقه ابرو و گیجگاه انجام می‌شود. قسمت بیرونی پلک بالایی جمع شده و از آویختگی آن کاسته خواهد شد. بین دو ابرو اگر دارای چروک‌هایی باشد، از بین می‌رود و سعی می‌شود خطوط عرضی ایجاد شده در پیشانی کاهش یابد یا از بین برود.

 در حین انجام این عمل غیر‌قرینه‌بودن ابروها هم می‌تواند اصلاح شود.

 روش‌های لیفت پیشانی و ابرو ها

 لیفت کروتال، لیفت پیشانی با استفاده از نخ، لیفت پیشانی پره تریکال، لیفت مید فور هد، لیفت ابرو به‌صورت مستقیم، لیفت آندوسکوپیک ابرو و پیشانی و لیفت تیمورال استفاده از این روش‌ها با معاینه دقیق و نظر پزشک انتخاب و انجام می‌شود. دکتر امید ابراهیمی جراح زیبایی با داشتن تبحر در زمینه لیفت ابرو و پیشانی به شما برای زیباتر شدن کمک می‌نماید.

لیفت ابرو و پیشانی و عمل پلک

لیفت آندوسکوپیک پیشانی

عمل لیفت که با بیهوش‌‌کردن فرد انجام می‌پذیرد بعد از ایجاد یکسری برش‌های کوچک و غیر قابل رؤیت در داخل موها، پزشک با استفاده ازآندوسکوپ دیدکافی به ناحیه پیشانی پیداکرده وباآزادسازی اتصالات بافت نرم وعضلات مبادرت به کشیدن بافت‌های پیشانی می‌کند.

این روش دوران نگهداری و نقاهت طولانی‌ای نداشته و روند بهبودی سریع خواهد بود.

لیفت آندوسکوپیک و کاربردهای آن 

در روش لیفت آندوسکوپیک به بهبود وضعیت پیشانی، پلک‌ها و ابروها دقت می‌شود. خیلی از افراد هستند که برای افتادگی پلک و یا ابرو به پزشک مراجعه می‌کنند و در بسیاری از موارد لیفت آندوسکوپیک در پیشانی می‌تواند جایگزینی برای درمان پلک‌ها باشد و یا به‌عنوان مکمل برای بالا‌بردن کیفیت این عمل انجام شود.

 در زمان لیفت آندوسکوپیک چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

 عمل لیفت آندوسکوپیک با بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود. در این روش سه الی پنج برش در خطوط موها ایجاد می‌شود که اندازه کوچک دارد. این روش نسبت به روش قدیمی که برش‌های طولانی‌تر و بلندتر ایجاد می‌شود، بهبود زخم‌ها سرعت بیشتری دارد.

 بعد از اینکه برش‌ها ایجاد شد، آندوسکوپ که ابزاری دوربین‌دار که با مانیتور کنترل و دیده می‌شود وارد بخش‌های ایجاد شده می‌شود. با دید دقیق و ظرافت فراوان تغییرات مناسب برای اصلاح بافت‌های زیرین انجام می‌پذیرد. بعد از اتمام این فرآیند برش‌ها با بخیه‌های مخصوصی ترمیم می‌شود.

 وضعیت فرد بعد از لیفت آندوسکوپیک

 در مواردی درد بعد از عمل لیفت آندوسکوپیک گزارش شده است که البته با داروهای مسکن و خوراکی به خوبی قابل کنترل است. بعد از طی ۴۸ ساعت درد کم‌کم رو به بهبودی و ازبین‌رفتن می‌گذارد. بعد از عمل لیفت، شما حس کشیدگی در پیشانی و ابرو‌ها خواهید داشت. این کشش را احتمالاً در پوست سر خود نیز حس خواهید کرد.

 احساس درد و ایجاد تورم در قسمت فوقانی پلک‌ها هم وجود دارد و ممکن است این درد کمی به مناطق پایین‌تر هم سرایت کند که جای نگرانی ندارد.

 تا ۴۸ ساعت اول درد به بیشترین حد خود خواهد رسید که رفته‌رفته کاهش خواهد یافت.

 در ابتدا شاید احساس می‌کنید که بالارفتگی بیشتر از مقدار معمول انجام شده است، ولی جای نگرانی وجود نداشته و کم کم به حالت نرمال باز خواهد گشت. فرم نهایی این عمل بعد از شش ماه قابل رؤیت و قضاوت است.

مراقبت‌های پس از لیفت

 • طبق دستور پزشک داروهای مسکن و آنتی‌بیوتیک مصرف کنید و از داروهای جایگزین و خودسرانه اجتناب کرده و در صورت عدم کاهش درد حتماً با پزشک خود مشورت کنید.
 • به یاد داشته باشید دو هفته قبل از عمل لیفت و دو هفته بعد از عمل از آسپرین و داروهای ضد التهابی استفاده نکنید.
 • بهتر است موها قبل از عمل با شامپو ضد باکتری شستشو داده شود.
 • برای کم‌کردن درد و تورم‌های اطراف چشم از کمپرس سرد و خشک یخ استفاده کنید.
 • تا سه هفته پس از عمل از فعالیت ورزشی، تحرکات شدید و جابه‌جایی اجسام سنگین اجتناب کنید.
 • تا چهار هفته از ماساژدادن نواحی عمل خودداری کنید.

 نکات قبل از عمل لیفت آندوسکوپیک

 • مصرف دخانیات روند بهبودی شما را کند خواهد کرد لذا در روزهای قبل از عمل لیفت و بعد از آن از استعمال دخانیات اجتناب کنید.
 • ازمصرف داروهای ضد التهاب و امثال آسپرین خودداری کنید؛ زیرا استفاده از این داروها باعث افزایش مقدار خونریزی شما خواهد شد.
 • حتماً از شخصی همراه برای تردد و نگهداری خود در روزهای اول کمک بگیرید.

 آمادگی‌های لازم برای لیفت آندوسکوپیک صورت و ابرو

 • قبل از انجام این عمل در جلسه مشاوره با پزشک خواهید داشت که برخی از مسائل در آن بررسی خواهد شد.
 • بیماری و داروهایی که در حال مصرف هستید را به اطلاع پزشک و جراح برسانید.
 • صریح و راحت با پزشک خود صحبت کرده و از انتظارات و مقدار تغییراتی که دوست دارید انجام شود وی را مطلع کنید.
 • از مزایا و معایب و عوارض احتمالی این عمل از پزشک خود سؤال کنید.

 با انجام عمل لیفت ابرو و پیشانی که یکی از مهم‌ترین مناطق صورت شماست به مقدار قابل‌توجهی چهره‌ای جوان‌تر خواهید داشت که حالت خسته و فرسودگی را از صورت شما برطرف خواهد کرد.

 با انجام مشاوره‌های درست و اصولی و بهره‌گیری از پزشک متخصص و ماهر می‌توانید شادابی و جوانی را تا سال‌ها به خود هدیه دهید.دکترامیدابراهیمی باعلم وتجربه فراوان درجراحی های زیبایی صورت درخدمت زیباجویان عزیزهستندوبرای عملهای لیفت پیشانی میتوانیدازتوان بالای ایشان بهره بگیرید.​

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button