نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل و تاثیرش

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل و تاثیرش چیست ؟ در عمل بینی ، اسکلت و غضروف بینی دچار تغییراتی می شود ، که برای انجام این تغییرات نیاز است که پوست از روی استخوان بینی ، برداشته شود. بعد از اتمام جراحی ، پوست بر سرجای خودش قرار داده شده و بخیه زده می شود.

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل و تاثیرش

به همین دلیل یک فضای خالی بین پوست و اسکلت غضروفی استخوانی ایجاد خواهد شد ، که این فضا زمینه ای را برای ایجاد تورم در بینی فراهم می کند.

به همین دلیل نیاز است ، که از نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل و تاثیرش استفاده شود ، تا پوست به اسکلت بچسبد و تورم زیر پوستی بعد از جراحی زیبایی بینی کم تر شود.

همچنین چسب یک تاثیر حفاظتی بر روی بینی دارد ، که اگر ناخواسته آسیب یا ضربه ای به بینی زده شود ، تا حدی بتواند از میزان آسیب جلوگیری کند.

اگر چسب به درستی زده نشود، بینی کج شده یا تغییر شکل می دهد ؟

نحوه صحیح چسب زدن ، در دراز مدت روی شکل ظاهری بینی تاثیر بسزایی ندارد. همچنین تاثیری که روی تورم بینی می گذارد کوتاه مدت است.

مدت زمان مفیدی که نیاز است از چسب بینی استفاده شود یک ماه است ، و باز هم نیاز به تاکید است که اگر اندازه چسب و میزان فشاری که بر بینی وارد می کند کم یا زیاد شود ، تاثیری بر شکل ظاهری بینی در دراز مدت نخواهد داشت.

بنابراین داشتن وسواس زیاد بر سر مسئله چسب بینی زیاد تاثیرگذار نیست ؛ چرا که شکل بینی هیچ تاثیری از چسب زدن نمی گیرد.

آیا چسب زدن بر روی بینی در هنگام شب تاثیرگذار است ؟

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل و تاثیرش چیست ؟ صبح ها زمانی که افراد از خواب بیدار می شوند ، صورت متورم است حتی پشت پلک ها هم دارای تورم هستند. پس بینی تازه عمل شده هم به طور حتم ورم دارد.

اگر شب ها موقع خواب از چسب استفاده بشود ، صبح تورمشان کمتر خواهد بود ؛ اما تاثیرش کوتاه مدت است. اما بعد از گذشت یک سال چه بینی چسب زده باشد چه نباشد ، شکل نهایی خود را گرفته و زدن چسب بی تاثیر خواهد بود.

نکته نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل و تاثیرش !

ما توصیه می کنیم بیماران روزی یک بار چسب های خود را تعویض کنند. اما نکته مهم این است که قبل از کندن چسب ها از روی بینی ، از قبل چسب ها را از طریق آب و صابون شل کنند ، و سپس چسب را آهسته از روی بینی برداند.

زیرا اگر چسب را بخواهند محکم از روی بینی بردارند ، این حرکت باعث می شود پوست از روی اسکلت بیشتر جدا شود و تورم بینی ، هم افزایش پیدا کند.

افرادی که حساسیت به چسب دارند ، باید چه اقدامی انجام دهند ؟

برخی از افراد در هنگام زدن چسب دچار حساسیت شده ، که ممکن است روی بینی شان کهیر و جوش بزند. اگر دچار این حالت شدند باید از زدن چسب خودداری کنند. همچنین این افراد نباید نگران بد شکل شدن بینی شان باشند ؛ همان طور که ذکر شد چسب زدن روی ظاهر بینی تاثیر بسزایی ندارد.

اما نکته ای که باید این افراد توجه داشته باشند ، مراقبت بیشتر از عدم ایجاد ضربه به بینی شان بعد از عمل بینی است.

 

کاربرد های عمل جراحی زیبایی بینی

  • کوچک کردن بینی
  • بزرگ کردن بینی
  • تغییر سایز سوراخ های بینی
  • اصلاح کجی بینی
  • برطرف کردن قوز بینی
  • برطرف کردن پولیپ بینی
  • برطرف کردن انحراف بینی
  • اصلاح ظاهر بینی به صورت طبیعی یا فانتزی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button