03 اکتبر

ورزش بعد از جراحی بینی

ورزش بعد از جراحی بینی

ورزش بعد از جراحی بینی در روز های ابتدایی ممنوع است، به عبارت دیگر در این روز ها باید استراحت داشته باشید تا روند بهبود را به خوبی پشت سر گذارید.

افراد ورزش کار می توانند پس از جراحی بینی برنامه ورزشی خود را از جراح بینی دریافت کنند زیرا انجام برخی ورزش ها در ماه های ابتدایی توصیه نمی شود.

با ما همراه باشید تا در ذیل درباره این نکات اطلاعاتی در اختیار تان قرار دهیم.

 

ورزش بعد از جراحی بینی

 

روزهای اول بعد از عمل بینی

پس از انجام عمل جراحی بینی به علت آثار بیهوشی استراحت بیشتر برای فرد عمل شده بهتر است.

به هر میزان که استراحت فرد بیش تر باشد زخم های بینی زود تر ترمیم پیدا می کند و امکان خون ریزی یا سرگیجه در فرد کاهش می یابد.

یک هفته پس از جراحی بینی

پس از گذشت یک هفته فرد قادر است که در کارهای معمول کمک کند.

پس از گذشت دو هفته نیز می تواند فعالیت های سبک مانند پیاده روی را داشته باشد

یک ماه پس از جراحی بینی

با گذشت یک ماه فردی که جراحی بینی انجام داده است می تواند فعالیت هایی مانند شنا را انجام دهد اما توجه داشته باشد که از شیرجه زدن اجتناب کند.

به مدت دو ماه پس از عمل نیز فرد باید از سونای خشک و تر استفاده نکند، زیرا گرما موجب تورم و همچنین موجب سوختگی پوست و مخاط بینی می گردد.

دو ماه پس از جراحی بینی

انجام ورزش های هوازی مانند دویدن روی تردمیل و استفاده از وزنه های سبک در این زمان مانعی ندارد اما کاندیدای جراحی بینی توجه داشته باشند که ورزش های سنگین باعث پرخون شدن ناحیه  بینی می شود که این امر امکان دارد در نتیجه جراحی بینی شان تاثیر گذارد.

در این شرایط فوتبالیست ها، بازیکنان والیبال، بسکتبالیست ها، رزمی کاران و غیره می توانند از محافظ های بینی استفاده کنند تا هم از بینی شان محافظت شود و هم به ورزش مورد علاقه خود بپردازند.

شش ماه پس از جراحی بینی

انجام اغلب ورزش ها پس از گذشت شش ماه حتی بدون محافظ هم بلامانع است، اما برای انجام ورزش هایی مانند تکواندو و بوکس بهتر است افراد تا یک سال دست نگه دارند.

اگر کاندیدای جراحی بینی به نکاتی که درباره ورزش بعد از جراحی بینی در این مقاله ذکر کردیم رعایت کنند هم می توانند از نتیجه بهتری برخوردار شوند و هم به انجام ورزش های مورد علاقه خود بپردازند.

 

 

 

 

 

 دکتر امید ابراهیمی – بورد تخصصی گوش و حلق و بینی

جراحی زیبایی بینی و صورت

عمل بینی – عمل جراحی بینی

 

امتیازدهی به این پست

درباره نویسنده

دکتر ابراهیمی
دکتر امید ابراهیمی جراح پلاستیک صورت، جراح زیبایی بینی، متخصص گوش و حلق و بینی

پاسخ

2 × 3 =