جراحی بینی عروسکی

جراحی بینی عروسکی

زمانی که قصد دارید بینی‌تان را عمل کنید، احتمالاً گزینه بینی عروسکی نیز به ذهن‌تان آمده باشد. از سری جراحی‌های پرطرفدار زیبایی، جراحی بینی یا رینوپلاستی است. در نهایت نتیجه این جراحی، قرار است یک بینی طبیعی یا بینی عروسکی متناسب با صورت‌تان باشد که نواقص و قوس‌های بینی  را برطرف کرده و به شکل متناسب با صورت شما درآمده است.

جراحی بینی می‌تواند به‌ دلایل متفاوتی مانند سیتوپلاستی(انجراف بینی)، نا‌فرم بودن شکل ظاهری، تصادف، ضربه و … انجام شود. درنتیجه شما می‌توانید مشخص نمایید که می‌خواهید پس از عمل، فرم بینی‌تان بینی عروسکی (فانتزی) و یا بینی نیمه فانتزی باشد.

جراحی بینی عروسکی توسط دکتر امید ابراهیمی

مدل بینی عروسکی طبیعی

بینی عروسکی یا فانتزی را با تیغه بسیار باریک می‌شناسند. بالاتر بودن نوک بینی به شیوه غیر استاندارد و سوراخ‌های خیلی کوچک بینی، از جمله مواردی است که راجع به بینی عروسکی یا بینی فانتزی می‌شناسیم. این نوع بینی، زمانی که در زاویه نامناسب یا غیرطبیعی باشد، تنفس را سخت می‌کند. در جراحی بینی عروسکی، جراح به طور کامل، بینی را می‌تراشد و فرم را به حالت ظریف درمی‌آورد. به همین دلیل اغلب بینی‌های عروسکی قابل تشخیص هستند.

بینی فانتزی به هر صورتی نمی‌نشیند. یعنی اگر بینی گوشتی دارید یا پوست بینی‌تان ضخیم است، بینی عروسکی روی صورت‌تان به درستی نمی‌نشیند. احتمالا دیده باشید افرادی را که بینی خود را مدل عروسکی عمل کردند و نتیجه روی صورت‌شان به خوبی درنیامده است.

جراحی بینی عروسکی توسط دکتر امید ابراهیمی بهترین جراح بینی در تهران

اما مدل بینی عروسکی و جراحی بینی طبیعی، ترکیبی از هر دو بینی است. در جراحی بینی طبیعی اندازه سر بینی به اندازه بینی فانتزی بالا نیست. میزان باریکی تیغه بینی هم نسبت به بینی فانتزی ملایم است. این نوع بینی، مورد توجه بسیاری از خانم‌ها است. به این نوع بینی اصطلاحاً جراحی بینی نیمه فانتزی می‌گویند.

تفاوت بینی عروسکی و طبیعی

اما چه فرقی بین جراحی بینی عروسکی و طبیعی است؟ بیایید اینطور مثال بزنیم که به طور طبیعی زاویه بینی و لب در فردی با صورت زیبا، باید حداقل 90 درجه باشد. زمانی که جراح، زاویه بینی و لب را در حد 90 درجه ایجاد می‌کند، در اصطلاح جراحی بینی طبیعی است اما در صورتی که زاویه 105 درجه باشد، بینی حالت سر بالاتر و به اصطلاح عروسکی می‌شود. بازه زاویه‌ای 90 تا 105 باز در دسته بینی‌های زیبا است. حالا اگر این زاویه، از 105 درجه بیشتر شود، از حالت زیبایی خارج می‌شود که به آن بینی خوکی می‌گویند. مسلماً یک جراح کاربلد و متخصص با توجه به شرایط بینی و صورت شما، اقدام به جراحی بینی می‌کند. به همین دلیل برخلاف وضعیت مدل خوکی،  در جراحی بینی طبیعی، تشخیص عملی بودن بینی چندان راحت نیست.

جراحی بینی عروسکی توسط دکتر امید ابراهیمی بهترین جراح بینی در تهران

عوارض بینی عروسکی

قبل از هر نوع عمل بینی و زیبایی که می‌خواهید انجام دهید، انتخاب بهترین جراح بینی اهمیت زیادی است. یک جراحی بینی متخصص بایستی مهارت کامل را در جراحی بینی فانتزی داشته باشد تا هم بینی روی صورت‌تان به خوبی دربیاید و هم با عوارض کمتری روبرو شوید.  در صورتی که عمل جراحی بینی نزد یک متخصص کاربلد و باتجربه انجام نشود، ملموس‌ترین و مشخص‌ترین عارضه‌ای که دارد، غیرطبیعی شدن بینی است که در نهایت فرد مجبور می‌شود بینی را ترمیم کند. ایجاد مشکلات تنفسی و سختی در نفس کشیدن نیز از دیگر عوارض جراحی نادرست این عضو موثر است.

 دکتر امید ابراهیمی مهارت بالایی در جراحی رینوپلاستی بالاخص جراحی بینی طبیعی‌‌‌ دارند و شما جهت مشاوره می توانید با شماره 02188876200 در تماس باشید.

بینی عروسکی برای چه صورت‌هایی مناسب است؟

اگر دارای بینی گوشتی یا پوست ضخیم هستید، جراحی بینی فانتزی برای شما مناسب نیست. ضخامت بالای پوست، باعث می‌شود ظرافت‌های جراحی دیده نشود و در نهایت جراح، مجبور است استخوان بینی را بیش از حد بتراشد که در نهایت این کار بینی را از فرم طبیعی‌اش خارج می‌کند و عوارض بیشتری را برای فرد به دنبال دارد. بدون تعارف، اگر دارای اجزای صورت درشت هستید، فکر بینی فانتزی یا عروسکی را از سرتان بیرون کنید. چرا که تناسبی با اجزای صورت‌تان ندارد.

جراحی بینی فانتزی، مناسب افرادی است که بینی استخوانی با پوست نازک دارند. چون جراح به راحتی می‌تواند روی این بینی، ظرافت‌های لازم را نشان دهد و در نهایت بینی را به شکل زیبایی دربیاورد.

عمل بینی طبیعی

هزینه عمل بینی عروسکی

هزینه عمل بینی عروسکی با توجه به شکل بینی و تخصص جراح قیمت‌های متفاوتی دارد که طی جلسات مشاوره تعیین می‌شود.

هزینه‌ای که می‌پردازید، شامل هزینه متخصص بیهوشی، مبلغ مربوط به بیمارستان، داروها و تیم جراح بوده که معمولاً برای بینی‌های استخوانی و گوشتی متفاوت است.

بهترین جراحی بینی عروسکی در تهران

این را به خاطر داشته باشید اگر قصد انجام عمل جراحی بینی فانتزی را دارید با عمل سخت‌تری نسبت به جراحی بینی طبیعی روبرو هستید. چون عمل بسیار حساسی است که جراح باید بینی را به صورت طبیعی دربیاورد.

به همین دلیل بسیار اهمیت دارد که حتماً تحت عمل جراح و متخصصی قرار بگیرید که تجربه و مهارت کافی در زمینه جراحی بینی نیمه فانتزی و فانتزی داشته باشد. چون در غیر این صورت، یک اشتباه کوچک می‌تواند شکل بینی‌تان را به فرم ناجوری دربیاورد که حتی با مشکلات تنفسی روبرو شوید و دوباره نیاز به عمل داشته باشید.

بهترین جراح بینی فانتزی در تهران

این روزها به برکت بستر اینترنت می‌توانید تحقیق کافی به عمل آورید. نمونه‌های جراحی‌های قبلی جراح را به صورت حضوری یا غیرحضوری مشاهده کنید و از مهارت او اطمینان کامل  پیدا کنید. این چند نکته را در انتخاب پزشک به خاطر داشته باشید:

  • نمونه‌های جراحی موفق در زمینه عمل بینی داشته باشد
  • تجربه و مهارت کافی داشته باشد
  • به خوبی و با حوصله شما را راهنمایی کند.

جراحی بینی استخوانی طبیعی

مراحل جراحی بینی عروسکی

به صورت کلی، جراحی‌های بینی را به دو روش باز و بسته انجام می‌دهند.

در روش جراحی باز بینی،  پزشک با برش کوچکی که در قسمت کلوملا می‌دهد، (منظور از کلوملا فاصله بین دو سوراخ بینی است) به ساختمان بینی دسترسی پیدا می‌کند.

در جراحی بسته بینی، پزشک تنها پوست بینی را بالا می‌کشد و جراحی به واسطه سوراخ‌های بینی انجام می‌شود. در این روش، پزشک با ست مخصوص رینوپلاستی سوراخ‌های بینی را بازتر کرده و جراحی را بدون برش انجام می‌دهد.

روشی که برای جراحی بینی فانتزی انجام می‌گیرد، می‌تواند به صورت باز یا بسته باشد. چون در این نوع جراحی، کل بینی تغییر می‌کند.

برای این کار ابتدا شما تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرید. سپس فاصله بین دو سوراخ بینی با ابزار مخصوص باز نگه داشته می‌شود. سپس پوست بینی را بلند کرده و تغییرات روی ساختار عضو آغاز می‌شود. در نهایت تمام برش‌ها بخیه شده و داخل بینی هم برای حفظ ساختار آن تامپون گذاری می‌شود و تا مدتی بعد از جراحی، برای حفظ فرم بینی، روی آن گچ قرار می‌گیرد.

اگر تجربه عمل بینی را دارید، اما نیاز به ترمیم و معاینه است، و در صورتی که قصد دارید به زیباترین شکل ممکن، بینی‌تان جراحی شود، می‌توانید به تیم جراحی ما اعتماد کنید.​

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button