جراحی زیبایی بینی چیست

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی چیست ؟

جراحی زیبایی بینی چیست ؟ ( عمل بینی ) یا رینوپلاستی ، عملی جراحی است که به منظور برطرف کردن معایب ظاهری بینی و به وجود آمدن یک بینی زیبا و متناسب با بقیه اجزای صورت انجام می شود. این عمل ممکن است ؛ شامل کوچکتر کردن اندازه بینی ، جمع کردن پره ها و نوک بینی و در مواقعی ، اضافه کردن غضروف به قسمت های فرو رفته و نامتناسب به منظور تقویت استحکام و بهبود شکل ظاهری باشد. ( جراحی بینی )

امروزه رینوپلاستی ، شایعترین عمل جراحی زیبایی بینی در ایران است و در صورتی که اصول جراحی نوین رعایت شده و بیمار نیز کاندید مناسبی برای عمل باشد ، نتایج درخشانی از آن حاصل می شود.

جراحی زیبایی بینی چیست

اهمیت مدل بینی در جراحی زیبایی بینی چیست ؟

گاه دیده می شود که فردی برای عمل جراحی بینی به جراح بینی مراجعه نموده و از واژه های ؛ از قبیل بینی فانتزی ، عروسکی و غیره استفاده می نماید ، اصرار بر مدلی که شرایط تنفس شما را تحت تأثیر قرار دهد ، بسیار مشکل ساز خواهد بود.

گاهی نیز دیده می شود که فرد ، هیچ ایرادی در بینی خود ندارد و تنها به دلیل علاقه به مدلی خاص و البته ناصحیح ، زیر تیغ جراحی بینی می رود ؛ بی گدار به آب زدن در خصوص عمل بینی ، قطعاً نتیجه ای غیر قابل جبرانی برای شما ایجاد خواهد نمود.

موضوع مشترک در بین بسیاری از افراد کوچک شدن بینی و البته به صورت افراطی است ؛ توجه نمایید که سایز بینی با توجه به ترکیب چهره او بررسی خواهد شد ؛ این احساسات زودگذر ، گاه کاملاً بی نتیجه بوده و در نهایت ، فرد از چهره خود ناراضی می شود.

عمل زیبایی بینی ، به منظور بیش از کوچک نمودن بینی انجام شود ؛ در تنفس شما خلل بزرگی ایجاد می نماید و در طولانی مدت ، احتمال مشکلات تنفسی و گوارشی غیر قابل جبران نیز دیده می شود.

در عمل زیبایی بینی ، مدل و سایز از اهمیت ویژه ای برخوردار است ؛ به عنوان مثال اگر چهره تان بزرگ یا کشیده است ؛ بینی کوچک ، برای شما زیبا نخواهد بود ؛ افرادی که دارای لب های برجسته هستند ، به هیچ عنوان نباید به سمت بینی های خیلی کوچک بروند.

جراحی زیبایی بینی چیست

جراحی بینی گوشتی در جراحی زیبایی بینی چیست ؟

مشخصات بینی افراد ، بر اساس ضخامت پوست نیمه تحتانی ، به دو گروه استخوانی و گوشتی تقسیم می شود که مشخصات بینی گوشتی عبارت است از :

  • ضخیم بودن پوست ناحیه نوک بینی.
  • مشهود بودن منافذ پوستی.
  • ضخیم بودن عرض پره های بینی.
  • بزرگی نوک بینی.
  • بلندی ارتفاع پره های بینی از نمای کناری و در کل پهن بودن نیمه تحتانی بینی از نمای روبرو .
  • برخلاف پوست ضخیم در این افراد غضروف های اسکلتی پره های بینی ضعیف و نازک هستند ؛ البته در افراد مختلف درجات متفاوتی از معیارهای گوشتی بودن وجود دارد.

تکنیک جراحی زیبایی بینی های گوشتی با بینی های استخوانی متفاوت است ؛ در بینی گوشتی هدف تقویت اسکلت غضروفی بینی ، به منظور ایجاد فشار بر روی پوست ضخیم و ایجاد بینی باریک تر و خوش فرم تر می باشد.

پهنای بینی را می توان با کوچک کردن عرض پره های بینی از کنار کاهش داد ؛ هر چه میزان گوشتی بودن بینی اولیه ، کمتر باشد ؛ نتیجه بعد از عمل بینی ، بهتر خواهد بود ؛  ولی تقریبا همه بینی های گوشتی را می توان با به کار بردن تکنیک های صحیح جراحی ، بهبود بخشید ؛ نمونه جراحی بینی گوشتی که توسط دکتر امید ابراهیمی انجام شده.

جراحی زیبایی بینی چیست

جراحی بینی استخوانی

بینی استخوانی ، اصطلاحی است که در افرادی با ضخامت کم پوست ( نیمه انتهایی بینی شان ) گفته می شود ؛ در واقع این ضخامت پوست است که مشخص می کند ، بینی شما از نوع غضروفی است یا گوشتی.

نازک بودن پوست بینی ، هر چند موجب می شود که بینی بعد از جراحی ، باریک تر و خوش فرم تر دیده شود و توجه خاص جراح را به ایجاد بینی صاف و بدون ناهمواری طلب می کند ؛ چرا که حتی ناهمواری های کوچک و ظریف ممکن است از ورای این پوست نازک به چشم بیاید ؛ با انجام روش درست جراحی و نیز حوصله و دقت کافی ، می توان انتظار بینی زیبا و متناسب با سایر اجزای به همراه عملکرد طبیعی از جراحی زیبایی بینی های استخوانی داشت.

صاف کردن قوز بینی

زمانی که قوز برداشته می شود ؛ بینی ، پهن تر به نظر میرسد و این مورد از نظر فاکتور زیبایی قابل قبول نیست ؛ برای دریافت تصوری واضح تر ، می توان توصیف کرد که وقتی قله یه کوه را بر می داریم دامنه ای پهن تر خواهیم داشت ؛ در نتیجه ، برای رفع این مشکل راه کارهای متفاوتی وجود دارد و یک جراح ماهر ، بسته به ساختار بینی فرد از متدهای متفاوتی برای رفع این نقیصه استفاده می کند.

جراحی بینی ترمیمی

مانند هر عمل جراحی زیبایی دیگر ، در عمل جراحی زیبایی بینی هم امکان دارد ؛ در جراحی اول ، نتیجه مطلوب حاصل نشود یا عارضه ناخواسته ای رخ دهد و نیاز به جراحی مجدد یا جراحی بینی ترمیمی باشد.

احتمال جراحی ترمیمی ، حدود 5 الی 10 درصد در عمل بینی می باشد ؛ اگر اصول جراحی بینی ، به درستی رعایت شود و جراح ، مهارت لازم را داشته باشد ؛ جراحی ترمیمی ، فقط برای بر طرف کردن اشکالات ظاهری ملایم مورد خواهد یافت.

بروز اشکالات ظاهری شدید یا اختلال عملکرد شدید پس از عمل زیبایی ، اغلب به دلیل عدم رعایت اصول درست جراحی خواهد بود ؛ جراحی ترمیمی ، ملایم ممکن است با بی حسی موضعی در مطب قابل انجام باشد که در صورت وجود مشکلات بیشتر نیاز به عمل جراحی بینی در اطاق عمل و قسمت بیهوشی خواهد بود.

در مواردی که اشکالات ظاهری و عملکردی شدیدی در بینی به وجود آمده باشد ، گاهی استفاده از غضروف لاله گوش و یا دنده برای ترمیم لازم خواهد بود ؛ با استفاده از اصول نوین جراحی زیبایی ، می توان اکثر اشکالات ظاهری و عملکردی بینی را به خوبی اصلاح و رضایت بیماران را حاصل نمود.

جراحی بینی طبیعی

اکثر مراجعه کنندگانی که دکتر امید ابراهیمی ، مراجعه می کنند ؛ خواستار جراحی بینی طبیعی هستند ؛ اما جراحی بینی طبیعی ، چیست و معیار تشخیص بینی طبیعی از بینی فانتزی چگونه است ؟

مفهوم زیبایی ، یک امر نسبی است ؛ درعلم زیبایی شناسی ، معیارهایی را برای زیبایی بینی در نظر گرفته شده است ؛ تناسب بین اجزای مختلف صورت با قسمت های مختلف بینی در علم زیبایی شناسی برای جراحی بینی ، معرفی شده است ؛ مدل مناسب برای جراحی بینی ، از مد نرفتن فرم بینی در طول زمان و بر هم نخوردن سیمای طبیعی فرد در هرگروه سنی که فرد زندگی خواهد کرد ، می باشد.

معیار طبیعی بودن بینی بر اساس افراد زیبای جامعه به دست آمده ، که این اصول مورده قبول جراحان زیبایی بینی است.
اگر از حد نرمال تایید شده فراتر بروید ، یعنی کوتاه شدن غیر طبیعی ، قوس دار شدن بیش از حد ، سربالا شدن ، نازک شدن تیغه بینی فراتر از حد نرمال ، بینی جراحی شده نه تنها ساختار عملکردی خوبی ندارد ، بلکه صورت فرد را مصنوعی و نامتناسب خواهد کرد.

جراحی زیبایی بینی چیست

برای انجام جراحی بینی طبیعی ، باید مشخصات صورت هر فرد مشخص شود ؛ طول و عرض صورت ، نوع گردی صورت ، برجستگی چانه ، سایز گونه ها و چشم ها مواردی است که جراح باید در نظر بگیرد. یکی دیگر از مواردی که باعث می شود ، بینی فرد طبیعی به نظر برسد در نظر گرفتن ویژگی های فردی و نژادی اوست ؛ جراحی بینی طبیعی ، باید به نحوی انجام شود که ظاهر ویژگی های نژادی بینی فرد با سایر اعضای صورت مطابقت داشته باشد.

دکتر امید ابراهیمی ،  بهترین جراح بینی با تجربه بیش از پنج هزار جراحی بینی سابقه و رکورد عالی در جراحی بینی از خود به جای گذاشته است.

جراحی زیبایی بینی فانتزی چیست ؟

یکی از انواع جراحی بینی می باشد ، که بیشتر در بین خانم ها طرفدار دارد ؛ در صورتی که این نوع از جراحی زیبایی ، برای همه افراد مناسب نیست ؛ برای مثال افرادی که بینی گوشتی دارند ، به علت ضخامت پوست بینی ، تغییرات ایجاد شده در بینی به خوبی به نمایش در نخواهد آمد.

افرادی که خواهان  داشتن بینی فانتزی هستند ، باید آگاه باشند که در صورت ناراضی بودن از نتیجه جراحی ، انجام جراحی مجدد ( جراحی بینی ترمیمی ) برای این افراد سخت تر است ؛ زیرا در جراحی بینی فانتزی ، اندازه بینی بسیار کوچک شده و جراح بینی ، برای ترمیم این نوع بینی کار دشواری را در پیش رو خواهد داشت.

جراحی بینی فانتزی بر روی یک بینی استخوانی ، نتیجه مطلوب تری خواهد داشت.

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button