همه چیز درباره جراحی بینی

همه چیز درباره جراحی بینی یا رینوپلاستی

همه چیز درباره جراحی بینی : از آنجایی که بینی در مرکز صورت قرار دارد و تنها عضو برجسته آن است ، تاثیر بسیار زیادی در تناسبات و زیبایی چهره خواهد داشت و با داشتن کوچک ترین ایراد ، سایر اجزای صورت را نیز تحت تاثیر قرار می دهد ؛ به همین خاطر امروزه جراحی زیبایی بینی در همه اقشار جامعه با هر سن و جنسیتی طرفداران بسیاری دارد.

به طور کلی جراحی بینی ، با دو هدف درمانی و زیبایی صورت می گیرد ؛ در جراحی درمانی بینی ایرادات عملکردی ؛ همچون انحراف ، پولیپ و مشکلات تنفسی بیمار بر طرف می شود و در جراحی زیبایی بینی ایرادات مربوط به ظاهر بینی که شامل قوز ، بزرگی بیش از حد ، کجی ، عدم تقارن سوراخ های بینی و این قبیل مشکلات اصلاح خواهند شد.

همه چیز درباره جراحی بینی

ادامه مقاله همه چیز درباره جراحی بینی

انتخاب جراح بینی خوب

به طبع افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند ، باید در نظر داشته باشند که عوامل مختلفی در کسب نتیجه مطلوب عمل تاثیرگذار است ؛ جراح بینی و میزان مهارت آن یکی از مهم ترین عواملی است که در کسب نتیجه مطلوب تاثیر مستقیم دارد.

بدیهی است انجام جراحی بینی جز در مواردی خاص ، از عمل های ضروری نیست که سلامت افراد را تحت تاثیر قرار دهد و فوریت داشته باشد ، به همین دلیل همه متقاضیان رینوپلاستی می توانند بدون محدودیت زمانی در این باره تحقیق کنند و بهترین جراح بینی را برای خود برگزینند.

نوع بینی

نوع بینی یکی دیگر از مواردی است که در نتیجه عمل موثر می باشد ؛ در واقع بینی ها بسته به اینکه میزان ضخامت پوست شان چقدر است ، به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم بندی شده اند.

  • بینی استخوانی : بینی استخوانی ، پوستی نازک داشته و استخوان آن مستحکم است ؛ بینی های استخوانی را می توان به انواع فانتزی ، نیمه فانتزی و طبیعی جراحی نمود و آن دسته از افرادی که از این نوع بینی برخوردار هستند ، نتایجی بسیار زیبا از عمل کسب می کنند.
  • بینی گوشتی : در مقابل بینی های گوشتی پوست ضخیم تری دارند و غضروف بینیشان مقاومت چندانی ندارد ؛ بنابراین برای انجام جراحی بینی گوشتی ، گرافت گذاری شده و با تقویت غضروف به بینی فرم داده می شود و از برگشت پذیری آن جلوگیری خواهد شد ؛ بینی های گوشتی را می توان تنها به صورت طبیعی جراحی نمود و به دلیل ضخیم بودن پوست شان به صورت فانتزی یا نیمه فانتزی جراحی نمی شوند.

ادامه مقاله همه چیز درباره جراحی بینی

انواع روش های جراحی بینی

به طور کلی ممکن است ، جراحی بینی از دو روش باز یا بسته انجام شود ؛ انتخاب این روش ها به عهده جراح بینی بوده و در نتیجه تاثیری نخواهد داشت ؛ در ادامه به تفاوت های این دو روش می پردازیم :

  1. جراحی بینی به روش باز : طی این روش ، برش هایی در ناحیه میانی دو سوراخ بینی که اصطلاحاً کلوملا نام دارد ، ایجاد می شوند و پس از جدا شدن پوست از استخوان اصلاحات مورد نیاز توسط جراح بینی صورت می گیرد ؛ به دلیل اینکه در این روش ، جراح به ساختار بینی اشراف کامل دارد ، احتمال بروز خطا کم می شود و کلیه ایرادات ساده و پیچیده بینی بر طرف می شوند ؛ در بیشتر مواقع جراحان بینی ، جراحی بینی به روش باز را ترجیح می دهند.
  2. جراحی بینی بسته : این در حالی است که در جراحی بینی بسته ، هیچ برشی در تیغه بینی ایجاد نخواهد شد و تمامی برش ها از داخل بینی زده می شوند ؛ به همین خاطر دسترسی جراح محدودتر است ؛ در واقع این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که بینی شان ایراد چندانی نداشته باشد.

توجه داشته باشید که برای جمع کرده پره های بینی ، توجهی به باز یا بسته بودن جراحی نمی شود و در این نواحی ، برش ایجاد می شود.

مزایای جراحی بینی به روش باز چیست ؟

  • امکان اصلاح فرم نوک بینی در موارد بسیار مشکل به این روش ، وجود دارد.
  • در این تکنیک از جراحی بینی ، پیوند غضروف بسیار راحت تر و بهتر انجام می گیرد.
  • امکان انجام عمل های سخت و پیچیده ؛ از جمله جراحی بینی ترمیمی ، جراحی بینی گوشتی و غیره به این روش وجود دارد.
  • تسلط جراح بینی در این روش بسیار بیشتر خواهد بود ؛ چرا که ، وسعت دید او گسترده تر است.

دکتر امید ابراهیمی ، متخصص گوش حلق و بینی و یکی از بهترین جراحان بینی تهران ، با بیش از 16 سال سابقه کاری موفق در زمینه جراحی بینی ، از روش باز اقدام به جراحی کرده و نتایجی بسیار زیبا و ایده آل برای بیماران خود به ارمغان می آورند.

ادامه مقاله همه چیز درباره جراحی بینی

هزینه جراحی بینی

اطلاع از هزینه نهایی عمل زیبایی بینی ، تنها با مراجعه به پزشک و قرار گیری تحت معاینه امکان پذیر خواهد بود ؛ چرا که هزینه عمل بینی در هر فرد با توجه به فاکتورهای متعدد ، متغیر بوده و پس از بررسی های مورد نیاز ، مشخص می گردد.

لازم به ذکر است ؛ شرکت های بیمه ، تنها هزینه جراحی های درمانی را متقبل می شوند ؛ بنابراین ، از آنجایی که عمل بینی در دسته جراحی های زیبایی قرار می گیرد ؛ بیمه ، هزینه آن را پرداخت نمی کند.

عوارض جراحی بینی چیست ؟

جراحی زیبایی بینی ، عملی ایمن جهت بهبود فرم ظاهری بینی می باشد که انجام آن توسط پزشک ماهر و چیره دست ، با هیچ گونه خطر و عوارضی همراه نخواهد بود ؛ به همین علت ، همواره به افراد توصیه به دقت در انتخاب جراح بینی می گردد.

البته شایان ذکر است ، رعایت نکات و دستورالعمل های توصیه شده توسط پزشک ، از اهمیت به سزایی برخوردار است ؛ چرا که در جلوگیری از بروز عوارض و خطرات ناشی از این جراحی ، نقش مهمی دارد ؛ بنابراین به هیچ عنوان در این باره ، سهل انگاری نکنید.

آیا انجام جراحی بینی با لیزر امکان پذیر است ؟

خیر. علی رغم پیشرفت های لیزر در زمینه های پزشکی ، هنوز امکان ایجاد برش در بافت بینی و استخوان آن توسط لیزر وجود ندارد و بیماران نباید به تبلیغاتی که درباره جراحی بینی با لیزر می شنوند ، توجه کنند.

از لیزر می توان تنها برای پوست و از بین بردن جای برش های ناشی از جراحی بینی از روی آن استفاده نمود.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button