عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است؟

عمل بینی ، از جراحیهای پر طرفدار در هر گروه سنی است، در این مقاله تلاش کردیم تا توضیح دهیم عمل جراحی بینی برای چه کسانی خطرناک است.

اگر شما بیماری خاصی دارید و یا دارو خاصی مصرف می کنید حتما در روز مشاوره به جراح خود اطلاع دهید.

Risk of rhinoplasty

گاهی شخص زیباجو تصور میکند خوردن داروهای مکمل و غیره ارتباطی به جراحی ندارد اما این چنین نیست!

پس در مرحله اول اطلاع به جراح واجب است.

Risk of rhinoplasty

داشتنن برخی از بیماریهای قلبی و تنفسی گاهی در انجام عمل جراحی(فرقی ندارد چه جراحی)خطرناک است.

اگر دچار بیماری خاص قلبی هستید باید اجازه عمل از متخصص قلب خود را قبل از انجام عمل داشته باشید ، تا اگر لازم به انجام تست و آزمایش خاصی یا مصرف دارو خاصی بود برای شما انجام شود .

 

   آزمایش قبل عمل:

از دیگر مواردی که برای عمل خطرناک است افرادی است که کم خونی شدید دارند و در ابتدا باید درمان شوند و بعد اجازه جراحی خواهد داشت.

با اینکه عمل بینی جراحی نیست که خونریزی شدیدی داشته باشد کنترل ماهرانه فشار خون حین عمل و تزریق درست جراح ، در این امر بسیار حائز اهمیت است ، ما دکتر امید ابراهیمی را به شما معرفی میکنیم که تبحر بسیار در تزریق درست جراحی دارند .

در کل هموگلوبین خون ، در آزمایش قبل جراحی بررسی می شود و کمتر از ۱۰ بهتر است نباشد.

انجام آزمایش های ضروری قبل از عمل بسیار مهم است ، موارد ضروری برای عمل را جراح مشخص می کند تا نتیجه آزمایش ، برای حفظ سلامتی شما انجام شود.

Risk of rhinoplasty

از مواردی که قبل از جراحی باید توجه داشته باشید ، حساسیت غذایی و دارویی نداشته باشید و یا اگر دارید حتما به جراح و متحصص بیهوشی خود اطلاع دهید تا اگر منع مصرف داروی بیهوشی و یا خوراکی دارید ، اعمال شود.

مراجعین زیبایی که بیماری دیابت  و یا تیرویید دارند باید قبل انجام عمل جراحی مشاوره از متخصص غدد خود داشته باشند.

اگر مشکلات تنفسی و آسم دارید ، انجام مشاوره قبل از جراحی با متخصص ریه لازم است.

Risk of rhinoplasty

 

عوارض مصرف الکل و دخانیات

از مواردی که برای جراحی بینی خطرناک است مصرف الکل و دخانیات است.

مصرف دخانیات بعد از جراحی ریسک عفونت را بالا میبرد که حتی نتایج غیر قابل برگشتی را ایجاد می کند ، مثل بالابردن احتمال عفونت شدید بعد از عمل بینی که میتواند باعث از بین رفتن غضروفهای بینی شود.

حداقل به مدت دو هفته بعد از انجام عمل بهتر است سیگاروقلیان استعمال نشود و به جراح خود و متخصص بیهوشی ، میزان مصرف الکل و دخانیات خود را اطلاع دهید.

Risk of rhinoplasty

در کل هر بیماری ، دارو ، مشکل عادت رفتاری ، مصرف الکل و دخانیات ، ممنوعیت غذایی و دارویی ، در روز مشاوره به جراح خود باید اطلاع داده باشید تا با علم خود ، روش جراحی مناسبی رو برایتان به اجرا بگذارد . دکتر امید ابراهیمی ، با سابقه بالای۶۰۰۰ کیس جراحی را به شما معرفی می کنیم.

 

دکتر امید ابراهیمی متخصص گوش و حلق و بینی

 

و از موارد دیگر سن مناسب عمل است ؛ زیباجو باید به سن توقف رشد طولی رسیده باشد چون با افزایش رشد استخوانی فرم بینی تغییر می کند.

اگر زیباجو از نظر قلبی و تنفسی مشکلی نداشته باشد محدودیت بالای سنی، برای جراحی وجود ندارد.

از موارد دیگر برای منع عمل برای آنهایی است که مشکل روانی مثل وسواس قرینه بودن دارند ، و یا دچار آسیب شدید روانی و افسردگی های شدید شدند در ابتدا قبل از انجام جراحی ، باید درمان شوند.

Risk of rhinoplasty

امیدواریم در این مقاله اطلاعات جامع برای منع عمل زیبایی را به شما به طور کامل ارائه داده باشیم.

 

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری