عمل بینی تهران

همه چیز درباره عمل بینی تهران

عمل بینی تهران : رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی با هدف رفع ایرادات ظاهری بینی و همچنین اصلاح مشکلات تنفسی افراد انجام می شود که امروزه طرفداران زیادی هم در بانوان و هم در آقایان به خود اختصاص داده است.

طبیعی است که همواره سوالاتی برای افردی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارند مطرح می شود :

 1. بهترین جراح بینی چه ویژگی هایی دارد ؟
 2. هزینه عمل بینی تهران چقدر است ؟
 3. چگونه بهترین جراح بینی را انتخاب کنم ؟

یکی از مهمترین اقدامات قبل از جراحی بینی ،انتخاب جراح بینی خوب می باشد ، چرا که در نتیجه نهایی تاثیر به سزایی دارد.

عمل بینی تهران

انواع جراحی بینی

از انواع روش های جراحی می توان به عمل بینی باز و عمل بینی بسته اشاره نمود.

 • جراحی بینی به روش باز

این روش ، روشی تهاجمی می باشد به این صورت که برشی 2 میلی متری در ناحیه کلوملا ایجاد خواهد شد و پس از جدا شدن پوست از بافت بینی تغییرات لازم اعمال می شود. اکثر جراحان بینی به دلیل اشراف کاملی که به ساختار بینی دارند ، این روش را اولویت قرار می دهند.

 • جراحی بینی به روش بسته

در این روش برش ها در داخل سوراخ های بینی ایجاد خواهند شد و پوست بینی توسط دستگاهی مخصوص از بینی فاصله خواهد گرفت. عمل بینی به روش بسته تنها مناسب افرادی است که بینی آن ها دارای مشکل خاصی خصوصا در نوک بینی نمی باشد. این روش به دلیل محدودیت دید جراح ، اولویت دوم است.

انتخاب نوع روش جراحی بینی به عهده جراح بینی می باشد.

انواع بینی

 • بینی های استخوانی

بینی های استخوانی دارای پوست نازک هستند و اسکلت بینی آن ها مستحکم می باشد. این نوع بینی از ایده آل ترین بینی ها محسوب می شود و اغلب افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند از نتیجه جراحی خود احساس رضایت می کنند.

 • بینی های گوشتی

بینی های گوشتی دارای پوستی ضخیم هستند و ساختمان و استخوان بینی آن ها ضعیف می باشد به همین دلیل مناسب ترین نوع جراحی بینی برای افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند عمل بینی طبیعی می باشد.

انواع فرم بینی بعد از جراحی

بینی ها را بعد از جراحی می توان به سه فرم زیر شکل داد :

 • بینی طبیعی : این فرم از بینی قوس نداشته و تنها در صورت تمایل بیمار جراح اقدام به ایجاد یک قوس بسیار خفیف بر روی پل آن می نماید.

همچنین در جراحی بینی طبیعی خبری از کوچک شدن بیش از حد بینی و سربالا شدن آن نبوده و زاویه ای که بین لب بالا و نوک بینی بعد از جراحی ایجاد می شود بین 90 تا 95 درجه خواهد بود.

باید گفت که هدف اصلی از جراحی بینی به این فرم بر طرف کردن مشکلات ظاهری بینی به طبیعی ترین شکل ممکن است.

 • بینی فانتزی : در جراحی بینی به فرم فانتزی ، بینی سربالا و بر روی پل آن قوس ایجاد شده و کاهش سایز تقریباً زیادی در بینی ایجاد می شود.

زاویه ایجاد شده بین لب و نوک بینی بعد از جراحی بینی فانتزی حدوداً 100 تا 105 درجه خواهد بود.

 • بینی نیمه فانتزی : این فرم از بینی چیزی میان بینی طبیعی و فانتزی بوده و تلفیقی از ویژگی های این دو فرم از بینی است.

بهترین فرم بینی برای من کدام است :

یکی از شایع ترین سوالات افرادی که قصد عمل بینی تهران را داشته و به دکتر امید ابراهیمی مراجعه می کنند این است که:

 1. بهترین فرم بینی برای ما کدام است ؟
 2. چگونه بهترین فرم بینی را انتخاب کنیم ؟

باید گفت که فاکتورهای بسیاری در تعیین فرم بینی موثر هستند که عبارت اند از :

 • نوع بینی : تعیین فرم بینی تا حد بسیار زیادی به نوع آن بستگی دارد به طوریکه اگر بینی فرد گوشتی باشد ؛ امکان انتخاب فرم بینی فانتزی را ندارد ؛ زیرا ویژگی های ساختاری بینی اش به جراح بینی اجازه ایجاد تغییراتی همچون سربالا کردن را نخواهد داد و این هیچ ربطی به میزان تبحر جراح بینی ندارد.

فردی که بینی استخوانی دارد با توجه به فاکتورهایی که در ادامه به آن ها اشاره شده است می تواند یکی از سه فرم طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی را انتخاب کند.

 • جنسیت: با توجه به اینکه فرم بینی فانتزی و نیمه فانتزی با ویژگی های صورت آقایان در تناسب نبوده و از میزان جذابیت آن ها کم می کند لذا بهتر است فرم بینی طبیعی را انتخاب کنند.

این در حالی است که خانم ها از نظر جنسیت محدودیتی برای انتخاب فرم بینی ندارند.

 • ویژگی های صورت هر فرد
 • سلیقه افراد

بهتر است افراد در رابطه با سلایق خود با جراح بینی شان صحبت کرده و انتخاب فرم بینی را به ایشان بسپارند.

دکتر امید ابراهیمی یکی از بهترین جراحان بینی در تهران با تجربه زیادی که در جراحی انواع بینی ها داشته و همچنین با تسلطی که بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی دارند بهترین فرم بینی را با توجه به سلایق آن ها برای شان در نظر خواهند گرفت.

اقدامات قبل از عمل بینی تهران

رعایت نکات و مراقبت های قبل از عمل بینی ، کمک می کند تا افراد زیباجو ، دوران بهبودی را به راحتی پشت سر بگذارند ؛ به همین علت است که جراح بینی ، همواره تاکید بر توجه به اقدامات قبل از عمل بینی ، می کند.

در ذیل ، به برخی از مهم ترین نکات قبل از عمل بینی ، اشاره شده است ؛ اما دریافت اطلاعات دقیق تر ، مستلزم مشورت با پزشک معالج تان می باشد.

 1. مصرف به موقع داروهای تجویز شده از سوی پزشک ، اهمیت به سزایی دارد ؛ بنابراین ، در این باره سهل انگاری نکنید.
 2. افراد زیباجو باید پزشک معالج خود را از سوابق پزشکی شان ؛ از جمله ابتلا به بیماری های خاص ، داروهای مصرفی ، حساسیت های دارویی و از این قبیل موارد مطلع نمایند.
 3. استعمال دخانیات و همچنین مصرف مشروبات الکلی از دو هفته پیش از جراحی بینی ، ممنوع می باشد ؛ چرا که منجر به گشاد شدن رگ های خونی و کاهش غلظت خون شده و بدین ترتیب ، موجب افزایش احتمال خونریزی می گردد.
 4. افراد از مصرف داروهای رقیق کننده ؛ از جمله آسپرین ، وارفارین و از این قبیل موارد نیز از قبل از عمل جراحی بینی ، منع می شوند.
 5. بهتر است افراد شب قبل از عمل بینی ، استحمام نمایند.
 6. بانوان باید توجه نمایند در روز عمل بینی ، بدون آرایش و لاک ناخن به محل جراحی مراجعه نمایند ؛ همچنین ، زیورآلات نیز به همراه نداشته باشند.
 7. به همراه داشتن سوابق پزشکی در روز جراحی زیبایی بینی ، الزامی می باشد.

 

 

مراقبت های بعد از عمل بینی

رعایت نکات و توصیه های ذکر شده توسط جراح بینی در دوران نقاهت عمل رینوپلاستی ، از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد ؛ چرا که بر روی نتایج و همچنین عوارض ناشی از آن ، تاثیر گذار است ؛ به همین علت در ذیل ، به برخی از مهم ترین توصیه های دکتر امید ابراهیمی در رابطه با دوران نقاهت عمل بینی ، اشاره کرده ایم ؛ در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر ، می توانید به مقاله مربوطه در سایت مراجعه کنید.

 • عدم استعمال دخانیات در دوران نقاهت جراحی بینی. ( حتی جراح بینی به بیماران توصیه می کند ، در معرض دود این موارد نیز قرار نگیرند ؛ زیرا موجب تشدید تورم شده و در نهایت ، بهبودی را به تاخیر می اندازد. )
 • عدم مصرف نوشیدنی های حاوی الکل تا مدتی بعد از عمل جراحی رینوپلاستی ( مصرف الکل نیز همانند استعمال دخانیات ، منجر به تاخیر افتادن در بهبودی می شود. )
 • عدم مصرف داروهایی ؛ از جمله آسپرین ، بروفن ، وارفارین و از این قبیل موارد در دوران نقاهت جراحی زیبایی بینی ( زیرا ، مصرف این نوع از داروها منجر به افزایش احتمال بروز خونریزی در افراد می شود.  )
 • عدم گریه ، خنده و صحبت های بیش از حد ( چرا که بهتر است ، تحرکات صورت در دوران نقاهت عمل بینی کم باشد. )
 • عدم مصرف مواد غذایی سفت که نیاز به جویدن طولانی مدت دارند.
 • عدم استفاده از عینک طبی و آفتابی ( لازم به ذکر است ، استفاده از لنزهای تماسی از چند روز بعد از جراحی بینی ، بلامانع می باشد. )
 • عدم قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید و گرما
 • عدم مصرف نمک و ادویه ( زیرا ، موجب تشدید تورم و کبودی می شوند. )
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button