جراحی زیبایی بینی

آیا من کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی بینی هستم ؟

جدول محتوا عدم نمایش
آیا من کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی بینی هستم ؟

جراحی زیبایی بینی ( عمل بینی ) یا رینوپلاستی ، عملی جراحی است که به منظور برطرف کردن معایب ظاهری بینی و به وجود آمدن ، یک بینی زیبا و متناسب با بقیه اجزای صورت انجام می شود. این عمل ممکن است شامل کوچک تر کردن اندازه بینی ، جمع کردن پره ها و نوک بینی و در مواقعی اضافه کردن غضروف ، به قسمت های فرو رفته و نامتناسب ، به منظور تقویت استحکام و بهبود شکل ظاهری باشد.

جراحی زیبایی بینی

امروزه رینوپلاستی ، شایع ترین عمل جراحی زیبایی بینی در ایران است و در صورتی که ، اصول جراحی نوین رعایت شده و بیمار نیز کاندید مناسبی برای عمل باشد ، نتایج درخشانی از آن حاصل می شود.

گاهی با بر‌طرف‌کردن هوشمندانه معایب کوچک در بینی می‌شود ، چهره زیبا و جدیدی را تجربه کرد. این امر با هوشمندی پزشک جراح و تجربه وی حاصل می‌شود ، که به بهترین نحو با رفع عیوب بتواند چهره‌ای متناسب به شخص هدیه کند.

با شناسایی عوامل بر‌هم‌زننده تناسبات ، رفع آن به‌خوبی و با کمترین عمل می‌توان ، به زیبایی چهره افزود.

انواع بینی

یکی از عوامل تاثیر گذار در جراحی زیبایی بینی ، نوع بینی می باشد که بر اساس میزان ضخامت پوست ، به دو نوع بینی گوشتی و بینی استخوانی ، تقسیم بندی شده اند.

جراحی بینی استخوانی

افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند ، می توانند نسبت به انجام انواع جراحی بینی طبیعی ، جراحی بینی فانتزی و جراحی بینی نیمه فانتزی اقدام نمایند. بینی های استخوانی به دلیل داشتن ویژگی هایی چون ، پوست نازک و استخوان محکم از ایده آل ترین بینی ، برای انجام جراحی بینی می باشند و در بیشتر مواقع ، جراحی بینی استخوانی نتایج مطلوبی کسب خواهند کرد.

البته دقت پزشک و کیفیت کار او می‌تواند ، این بینی‌ها را بسیار جذاب کند و استحکام خوب آن می‌تواند ، پذیرای بسیاری از فرم‌های دوست‌داشتنی عمل بینی باشد. البته به این نکته توجه شود که باید شرایط بینی هر فرد ، مجزا بررسی شود تا بهترین نوع عمل برای فرد انجام شود.

جراحی بینی گوشتی

بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی ، دارای پوست ضخیم تری هستند و غضروف این بینی ها ، ضعیف می باشد. توصیه می شود افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند ، اقدام به جراحی بینی طبیعی نمایند ؛ چرا که در صورت انجام جراحی بینی فانتزی به دلیل ضخامت پوست ، ظرافت دست جراح مشخص نیست و ممکن است ، نتیجه دلخواه و مورد نظر کسب نشود.

مهم‌ترین چیزی که در جراحی بینی گوشتی باید به آن توجه می‌شود ، استحکام‌ بخشیدن به بافت درونی است که بتواند ، بستری مناسب برای ایجاد تغییرات ایجاد کند. در ضمن ایجاد بستری مناسب می‌تواند ، با بالابردن مقاومت بینی ماندگاری آن را افزایش دهد ، تا شاهد بازگشت و بدفرم‌شدن این نوع بینی‌ها نباشیم.

ظاهر بزرگ این بینی‌ها نمی‌تواند ، نشان از مقاومت بالای آن‌ها باشد و برعکس بینی‌های حساسی هستند ، که اگر توسط افراد ناکارآمد عمل شود ، می‌تواند بینی بدفرمی را به‌ وجود بیاورد و یا در مدت زمان کمی ، به حالت قبل بازگردد.

برخی بر این باورند که مشخصه بینی های استخوانی ، قوز و برآمدگی در ناحیه پل بینی می باشد، این در حالیست که ممکن است بینی قوز دار باشد و به دلیل پهن و کلفت بودن پره های آن ، جزو بینی های گوشتی محسوب شوند.

جراحی زیبایی بینی

افراد مناسب برای عمل بینی چه خصوصیاتی دارند؟

باید افراد دارای ثبات شخصیت و رشدی باشند ، تا بتوانند تصمیمات عاقلانه‌ای اتخاذ کنند. انجام عمل زیبایی بینی صرف چشم و هم‌چشمی و تصمیمات شتاب‌زده ، می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری را به‌ دنبال داشته باشد. سعی کنید هدف خود را به‌ درستی از انجام این عمل مشخص کنید و برای انتخاب فرم بینی ، احساسی فکر نکنید و شرایط شخصی و سلامت خود را هم مد نظر قرار دهید ، تا در باقی عمر بتوانید با چهره جدید به‌ راحتی زندگی کنید ، و احساس رضایت داشته باشید.

با تصمیمات زودگذر ، بعد از مدتی پشیمانی به سراغ افراد خواهد آمد و جهت تغییر فرم مجدد بینی ، مراجعه می‌کنند. بهترین و مهم‌ترین نکته تصمیم‌گیری دقت است و نیز بررسی‌کردن شرایط فردی شما.

هدف از جراحی پلاستیک ، برطرف کردن معایب بینی البته تا حد امکان و نزدیک کردن ظاهر بینی ، به ظاهر ایده آل و استاندارد است.

افرادی که خواستار بر طرف شدن معایب بینی خود هستند، از نظر روحی متعادل و شخصیت با ثباتی دارند، کاندید مناسبی برای عمل رینوپلاستی می باشند. سن مناسب برای عمل از پایان دوره بلوغ تا ۷۰ سالگی می باشد.

انواع روش های جراحی بینی

جراحی بینی ، بسته به محل ایجاد برش به دو نوع جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته تقسیم شده اند :

 • جراحی بینی باز : در این روش برش ها به روی تیغه بین دو سوراخ بینی ( کلوملا ) ایجاد می شوند ، و پس از جدا شدن پوست از بینی ، تغییرات اعمال خواهد شد. در جراحی بینی باز به دلیل وسعت دید جراح بینی ، امکان بروز غیر قرینگی در بینی بسیار اندک است.
 • جراحی بینی به روش بسته : در این روش برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند و به پوست ، آسیب چندانی وارد نخواهد شد. این در حالیست که به دلیل محدودیت دید ایجاد شده ، معمولا اولویت دوم جراحان بینی می باشد.

برنامه ریزی برای جراحی زیبایی بینی

در ویزیت اولیه ، شما باید انتظارات خود از عمل جراحی و مشکلات عملکردی بینی خود را ، با جراح بینی مطرح نمائید. معاینه بینی توسط جراح انجام شده و توضیحات کامل ، در مورد نتایج و روش جراحی به شما ارائه می شود.

سپس آزمایشات قبل از عمل ، به همراه عکس های فتوگرافی درخواست می شود، در جلسه مشاوره دوم نتایج آزمایش و فتوگرافی بررسی شده و درصورت نبودن منعی برای جراحی ، وقت عمل تعیین می گردد.

مهم‌ ترین برنامه‌ ریزی شما می‌تواند مشورت‌های قبل از عمل بینی باشد ، که شما و پزشک جراح را به جمع‌ بندی نهایی برساند.

رعایت نکات قبل از عمل بسیار ضروری است و باید هر گونه مشکل‌ ، داروی مصرفی ، عمل‌های قبلی و … به اطلاع پزشک برسد ، تا در زمان عمل شرایط کاملاً تحت کنترل باشد و سلامتی بیمار ،  به‌ خطر نیفتد.

داروهای خطرناک ، برای عمل قبل از انجام این کار ممنوع شده و باید به شرایط نرمالی برسید ، تا این عمل انجام شود. پس شتاب و عجله نداشته باشید و مراحل و آزمایشات ، را به‌ دقت به‌ انجام برسانید.

استفاده از بیمه در عمل بینی

شرکتهای بیمه هزینه عمل زیبایی بینی را تحت پوشش قرار نمی دهند. در صورتی که اصلاح مشکل عملکردی مانند جراحی انحراف بینی ، سینوزیت یا پولیپ بینی ، همزمان با عمل رینوپلاستی انجام شود ، هزینه آن ها توسط شرکت های بیمه پرداخت خواهد شد.

جراحی زیبایی بینی

آماده شدن برای عمل بینی

 • دوهفته پیش از عمل ، داروهای حاوی آسپرین ، ایبوپروفن (مانند ادویل، موترین) یا ویتامین ای مصرف نکنید. با دکتر داروساز برای مصرف داروهای بدون نسخه مشورت کنید. بسیاری از داروهای مسکن ، سرماخوردگی و سینوس ، حاوی آسپرین و ایبوپروفن هستند.
 • مهم است که از محصولات حاوی نیکوتین مانند سیگار ، تنباکو ، پیپ و آدامس پرهیز کنید. نیکوتین در چرخه سلامت و روند بهبودی ، تداخل ایجاد می کند و ممکن است بر نتیجه عمل تاثیر بگذارد.
 • ویتامین ث را سه بار در روز مصرف کنید. می توانید مرطوب کننده خریداری کنید ؛ زیرا دهان پس از جراحی خشک می شود. این کار به شما کمک می کند تا راحت بخوابید.
 • یک هفته قبل از جراحی ، نوشیدنی الکلی مصرف نکنید.
 • اسپری سالین دماغی را ، برای مصرف در دوره نقاهت تهیه کنید.
 • دو روز قبل از جراحی ، داروی آرنیکا را با تجویز پزشک ، برای کاهش کبودی خریداری کنید.
 • روز جراحی ، دوش بگیرید. آرایش ، اسپری یا ژل مو استفاده نکنید. زیورآلات و اشیای قیمتی همراه خود نداشته باشید.
 • از آفتاب سوختگی و تماس مستقیم نور خورشید خودداری کنید. از ضد آفتاب حاوی SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید.
 • حداقل چهار تا شش هفته قبل از جراحی ، غذاهای فرآوری شده و کربوهیدرات های تصفیه شده ، مصرف نکنید.
 • هماهنگ کنید یکی از بستگان یا دوستان ، شما را از بیمارستان به خانه آورده و در منزل همراهی کند.
 • یک میز در کنار مکان هایی که انتظار دارید بیشترین زمان را برای بهبودی صرف کنید ، مانند تختخواب یا صندلی استراحت ، برای داروها ، آب ، میان وعده و سایر وسایل قراردهید.
 • در صورت ابتلا به عفونت های تنفسی ، تب ، سرفه ، گلودرد ، درد شکم ، سرما خوردگی ، تبخال ، نارسایی خون مانند بیماری هموفیلی ، عمل جراحی را به تاخیر بیاندازید.

نوع بیهوشی در جراحی زیبایی بینی

عمل رینوپلاستی هم با بیهوشی عمومی و هم با بیهوشی موضعی ، همراه با تزریق داروهای آرام بخش انجام پذیر است ، که در هر دو حالت از ضریب ایمنی بسیار بالایی برخوردار است.

البته شرایط فردی هم بسیار تعیین‌کننده است و بعضی از افراد ، به دلیل هراس ترجیح می‌دهند که در بیهوشی کامل این عمل روی آن‌ها انجام شود.

بعضی از افراد هم به دلیل شرایط بدنی که دارند ، حتماً باید از بی‌حسی استفاده کنند و از بیهوشی عمومی پرهیز کنند. بررسی شرایط شما توسط پزشک تعیین‌کننده ، خواهد بود و شما را برای انجام این عمل ، به بهترین نحو مهیا می‌کند.

مکان جراحی در عمل بینی

جراحی رینوپلاستی هم در بیمارستان و هم در مراکز جراحی بینی محدود انجام پذیر است. بدلیل سهولت و صرفه جویی در هزینه ها ، انجام جراحی در مراکز جراحی محدود ارجح می باشد.

مراحل بهبود پس از عمل بینی 

در ۹۰ درصد موارد تامپون های بینی ، بعد از ۴ ساعت از جراحی ( قبل از ترخیص از مرکز جراحی ) خارج خواهد شد. در ۱۰ درصد موارد تامپون بعد از ۴۸ ساعت خارج می شود.

درجاتی از تورم و قرمزی چشم ها در ۷۲ ساعت اول ، ممکن است به وجود بیاید که به سرعت بر طرف خواهد شد. داشتن ترشحات خونابه ای و درجاتی از گرفتگی بینی ، در هفته اول کاملا طبیعی است.

قالب بینی و بخیه ها معمولا بعد از ۷-۶ روز برداشته می شود و بعد از آن ، شخص می تواند به فعالیت کاری روزانه خود باز گردد. مهم‌ترین اصل برای بهبود بهتر بینی ، مراقبت‌های شخصی است که باید توسط بیمار انجام شود.

رعایت اصولی که پزشک توصیه کرده است ، به‌ همراه رعایت نکاتی چون پرهیز از فعالیت‌های شدید‌، عدم انجام امور پرخطر جسمی ، پرهیز از حضور در محل‌های پرتجمع و … می‌تواند ، روزهای امنی را برای بهبود و سلامتی بیشتر شما فراهم کند.

مصرف به‌ موقع دارو‌ها و تماس با پزشک و شرح شرایط خاص ، می‌تواند مشکلات احتمالی را در اولین مراحل به‌ درستی بر‌طرف نماید.

در زمان بهبودی دقت داشته باشید ، که ظاهر بینی نشان از بهبود کامل نیست و شما باید تا مدت‌ها مراقب بوده ، و تا به‌ ثبات‌ رسیدن این شرایط صبر داشته باشید.

تطابق با چهره جدید در عمل بینی

در روزهای اول جراحی تورم صورت و بینی و درجاتی از کبودی ، زیر چشم وجود خواهد داشت. تورم بینی به تدریج کاهش یافته و زیبایی آن ، نمایان تر خواهد شد.

به یاد داشته باشید که تورم بینی پدیده ای کاملا طبیعی است ، و حتما به مرور زمان بهبود می یابد. و بعد از بر طرف شدن آن می توانید ، از چهره جدید خود بیشتر لذت ببرید.

البته ذکر این نکته ضروری است ، که برطرف شدن کامل تورم و مشاهده نتیجه نهایی جراحی ممکن است ، تا یک سال طول بکشد.

در ایام بهبودی کامل هیچ‌ گونه استرسی نداشته باشید و به مرور ، با چهره جدید صمیمی شوید. اوایل ممکن است کمی غریب باشد ؛ اما چهره شما با مراجعه به بهترین جراح بینی زیبا‌تر شده است. در روزهای اول نگران آنچه که در آینه می‌بینید نباشید و به بینی خود ، فرصت دهید که به بهبودی کامل برسد. افراد مختلف این دوران را با توجه به شرایط شخصی ، در زمان‌های متفاوتی طی می‌کنند. پس صبور باشید و تا زمان بهبود کامل و نمایان‌شدن چهره جدید ، به توصیه‌های پزشک گوش دهید.

جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی طبیعی

ممکن است شما عباراتی مانند : بینی فانتزی ، عروسکی ، فرانسوی و غیره را شنیده باشید. به هر حال طبق اصول رینوپلاستی نوین ، بینی عمل شده باید ظاهری طبیعی و متناسب با سایر اجزای صورت شخص ، داشته باشد و هم زمان عملکرد تنفسی و بویایی نرمال خود را حفظ نماید.

بینی هایی که ظاهری غیر طبیعی و مصنوعی دارند ، علاوه بر اینکه زیبایی کمتری دارا می باشند ، متاسفانه در اکثر مواقع از نظر عملکردی نیز ، دچار اشکالات متعددی خواهند بود.

جراحی بینی طبیعی این مزیت را دارد ، که در آن سعی می‌شود کمترین لطمه به بافت بینی ، وارد شود و از‌این‌ رو دوره درمان بهتر و راحت‌تری ، را در آن شاهد خواهیم بود.

بسیاری از افراد و مخصوصاً آقایان تمایلی ندارند ، که عمل بینی آن‌ها مشخص و یا فانتزی باشد. این عمل کمک می‌کند ، که چهره طبیعی فرد حفظ گردد و با رفع معایب به‌ وجود‌آمده ، به زیبایی فرد افزوده شود.

جراحی زیبایی بینی

منظور از روش صحیح برای عمل بینی چه روشی است؟

روش صحیح به روشی گفته می شود ، كه فقط آن قسمت از غضروف يا استخوان ، كه موجب مشكل تنفسي يا ناهماهنگي ظاهري شده ، برداشته شود و بقيه قسمت ها حفظ شوند ، تا نتيجه مطلوب هم از نظر زيبايي و هم از نظرعملکرد تنفسي حاصل شود.

یکی از شاخصه های اصلی دکتر امید ابراهیمی بهترین جراح بینی ، توجه ویژه به عملکرد تنفسی بینی بعد از جراحی بینی می باشد.

قبل از انجام جراحی بینی آیا می توان از نتیجه آن با خبر شد ؟

خیلی از کاندیداهای جراحی بینی ، دوست دارند قبل از هر اقدامی بدانند ، که بینی شان تغییر شکلش به چه صورت خواهد بود.

در گذشته امکان چنین کاری مقدور نبود ؛ برای همین جراح به چند توضیح کوتاه بسنده می کرد و فرد مجبور بود ، تا انجام جراحی صبر کند. اما با پیشرفت علم و تکنولوژی این کار ، توسط طراحی های کامپیوتری صورت می گیرد و فرد تا حد زیادی ، می تواند از نتیجه عمل بینی با خبر شود.

با این حال اين تغييرات را با اختلاف اندکی ( تقريبا 10درصد ) ، با طراحي كامپيوتري می توان به بيمار نشان داد.

آیا بعداز جراحی زیبایی بینی؛ درد، تورم و کبودی وجود دارد ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت ، احتمال کبودی و ورم در این جراحی وجود دارد ؛ اما اگر جراح به درستی کار خود را انجام داده باشد ، و فرد هم بيماري زمينه ای خاصي نداشته باشد ، يا داروی خاصی ( منظور داروهایی كه موجب كبود شدن سريع و شديد پوست شوند ) را مصرف نکند ، بعد از گذشت چند روز این تورم و کبودی بهبود پیدا خواهند کرد. البته زمان دقیقی را نمی توان برای کاهش کبودی اعلام کرد ؛ اما ظرف کمتر از یک هفته از بین خواهد رفت.

کمپرس سرد می تواند ، برای به حداقل رساندن تورم و کاهش درد مفید باشد ؛ اما در مورد درد بعد از عمل باید بگویم که خیلی از افراد بعد از انجام جراحی ، دردی را احساس نکرده که باعث اذیتشان شود. اما اگر فردی بعد از جراحی بینی ، درد داشته باشد جای نگرانی نیست و می توان زیر نظر پزشک ، داروهای مسکن برای چند روز اول برای کاهش درد استفاده کند.

اما نکته اصلی این است ، که نزدیک به دو هفته بعد از جراحی افراد باید از انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین ، پرهیز کنند.

فیلم جراحی زیبایی بینی

در ادامه نمونه فیلم جراحی زیبایی بینی انجام شده ، توسط دکتر امید ابراهیمی بهترین جراح بینی در تهران ، نمایش داده می‌شود.

آیا جراحی بینی با عوارض همراه است؟

هر عمل جراحی ممکن است ، با عوارض های احتمالی همراه باشند ؛ اما نکته قابل توجه این است که اگر جراحی ، به درستی و توسط فرد مجرب و متبحری صورت گیرد ، احتمال بروز این عوارض به حداقل ممکن خواهند رسید.

با این حال از شايع ترين عوارض اين عمل تورم و كبودي است ، كه با تكنيك هاي امروزي به حداقل رسيده است. احتمال خونريزي يا عفونت ( كه در هر نوع عمل جراحي ممكن است ايجاد شود ) در اين عمل ، بسيار ناشايع بوده در كمتر از يك درصد بيماران ، ديده مي‌شود.

همچنین بعد از عمل جراحی بینی ، مختصر گرفتگي بيني ممكن است وجود داشته باشد ، که به علت تورم مخاط داخل بيني بوده  و ظرف چند روز تا چند هفته ، برطرف مي شود. چسبندگي مخاط داخلي بيني ، متعاقب جراحی از عوارض نادر این عمل  بوده و در كمتر از نيم درصد موارد ، ديده مي شود.

به‌طور کلی با رعایت نکات قبل از عمل و بعد از عمل ، می‌توان این عوارض را به حد‌اقل رساند و دوران درمان بی‌دردسری را تجربه کرد. از علایم و عوارض گذرا در دوران بهبود نترسید و بدانید که ، خیلی از اتفاقات روال طبیعی این عمل است.

آیا جراحی بینی گوشتی مشکل است ؟

جراحی بینی که گوشتی است سخت نیست ، اما نکته قابل توجه که افراد باید به آن آگاه باشند ، این است که تورم ناشی از عمل برای شکل دهی نهایی طولانی خواهد بود ، کار عمل جراحی زیبایی بینی آن ها کمی دقیق تر و حساس تر است ، و به جراح مجرب و کار آمد تری نیاز دارد.

برای همین برای جراحی های بینی گوشتی ، هم جراح بینی و هم بیمار باید کمی صبور باشند ، تا به نتیجه دلخواه دست پیدا کنند. این زمان گاهی تا سه سال هم گزارش شده است.

البته این تورم در بینی های گوشتی ، با آمپول های ضد التهاب بر طرف می شود. اما دوره لازم برای کاهش تورم سپری شود،  تا فرد با نتیجه نهایی مواجه شود.

آیا جراحی بینی محدودیت سنی دارد ؟

بهتر است افراد بعد از پایان سن بلوغ یعنی 18 سالگی به بعد، به فکر جراحی زیبایی بینی باشند. چرا که تا قبل از این ممکن است ، بینی در حال تغییرات و استخوان در حال رشد باشد.

اما بعد از 18 نتیجه عمل بهتر خواهد بود. اما در مورد افرادی که سن بالاتری دارند ، در صورت عدم وجود مشکلاتی از جمله بیماری های قلبی ، تنفسی و کلیوی می توانند در هر سنی که هستند ، بینی خود را جراحی کنند ؛ اما هر چه در دوران جوانی این کار انجام شود ، متقابلا نتیجه عمل بهتر خواهد بود.

افرادی که پولیپ یا انحراف بینی دارند ، هم می توانند کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی بینی باشند ؟

هر عامل انسدادی ، مثل پولیپ بینی یا بزرگی و تورم شاخک های بینی و حتی انحراف مختصر تیغه بینی ، بهتر است در حین جراحی زیبایی یا قبل از آن اصلاح شوند.

چرا که معمولا بعد از عمل بینی ، سوراخ ها یا حفرات بینی کوچک تر از قبل می شوند و اگر اصلاح نشوند ، می توانند بعد از عمل باعث انسداد نسبی بینی شوند.

پس برای اجتناب از انسداد بعدی ، به هنگام عمل زیبایی بینی باید هر گونه انسداد بینی که از قبل وجود داشته باشد ،  اصلاح شود.

مراقبت های پس از جراحی بینی

 1. مایعات زیاد بنوشید و فیبر را ، در رژیم غذایی خود بگنجانید. از نی برای نوشیدن استفاده نکنید ، زیرا باعث درد در بینی می شود. همچنین غذاهای فرآوری شده نخورید.
 2. خوب بخوابید و به حد کافی استراحت کنید. هنگام خواب ، سر خود را با استفاده از بالش گردنی بالا نگهدارید و سعی کنید به حالت نیمه نشسته باشید.
 3. از هر نوع داروی ضد التهاب خودداری کنید. برای کاهش تورم از کمپرس سرد استفاده کنید.
 4. از غذاهای پرادویه و حاوی نمک پرهیز کنید. از انجام تمرینات سنگین و فعالیت های خسته کننده ، خودداری کنید.
 5. از دمیدن در بینی و فیت کردن خودداری کنید.
 6. در دوران نقاهت سیگار را ترک کنید. نیکوتین باعث کند شدن روند بهبودی ، می شود و خطر ابتلا به عوارض را افزایش می دهد.
 7. بعد از برداشتن باند ، ممکن است در پوست بینی ، چشم و لب بالایی ، تغییر رنگ ایجاد شود. جای نگرانی نیست ؛ زیرا این حالت معمولاً دو تا سه هفته پس از جراحی ، ناپدید می شود.

توصیه های بعد از عمل بینی

 • تورم و کبودی زیر چشم ، از عوارض شایع جراحی زیبایی بینی است ؛ ولی نگران نباشید. گذشت زمان بهترین راه حل است.
 • یک ماه ورزش نکنید. ورزش ، شنا و تردمیل بعد از یک ماه مجاز است ؛ اما غواصی نکنید. به مدت 6 ماه از ورزش های توپی و تماسی خودداری کنید.
 • تا یک هفته از خندیدن یا حرکات شدید صورت ، خودداری کنید.
 • ممکن است تا حدی کاهش احساس در نوک بینی و دندان های جلویی داشته باشید ، که بعد از دو ماه برطرف می شود.
 • لباس راحتی بپوشید. لباس و تی شرت و پیراهن های دیگر ، که باید روی سر کشیده شود تا دو هفته بعد از جراحی نپوشید.
 • موهایتان را به سبک شستشوی سالن زیبایی بشویید. مراقب باشید آتل خیس نشود. آتل مرطوب ، باعث بثورات پوستی و عفونت می شود.
 • تا 6 ماه از قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید خودداری کنید. نور خورشید باعث التهاب در بینی می شود.
 • حداقل تا 6 ماه در مورد نتیجه جراحی بینی خود قضاوت نکنید ، چرا که حداقل 12 تا 18 ماه طول می کشد ، تا بینی شکل واقعی خود را بگیرد. گاهی اوقات روند بهبودی ، تا 3 سال پس از جراحی ادامه می یابد.
 • خونریزی بعد از جراحی بندرت اتفاق می افتد ، اما می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. نوشیدن الکل خطر خونریزی را افزایش می دهد ؛ زیرا الکل رگ های خونی بینی را گشاد می کند.

جراحی زیبایی بینی

چه مدت بعد از جراحی بینی می توان عمل ترمیم بینی انجام داد ؟

به طور کلی باید از جراحی اولیه بینی ، حدود یک سال گذشته باشد سپس فرد تصمیم بگیرد ، که نیاز به جراحی بینی ترمیمی دارد یا نه !

چرا که ورم بینی باید به طور کامل از بین رفته باشد ، که در اکثر افراد بعد از یک سال این تورم کاهش پیدا می کند. اما در برخی از افراد به خصوص افرادی که بینی های گوشتی داشته اند ، زمان بیشتری برای کاهش ورم بینی نیاز دارند. که این حتی ممکن است ، تا دو سال هم به طول بیانجامد.

قیمت جراحی بینی

به علت عوامل مختلفی که در قیمت جراحی زیبایی بینی تاثیرگذار هستند ، مثل گوشتی یا استخوانی بودن بینی ، انحراف بینی ، نیاز به استفاده از غضروف و …. برای آگاهی از هزینه جراحی بینی ، با مراجعه به مطب دکتر امید ابراهیمی و مشاوره مستقیم با پزشک جراح ، هزینه جراحی بینی به اطلاع شما می رسد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button